SpWBPIJ Tencezaman wint gedevalueerde topper 31 Is woensdag 3 oktober 2012 'De degradatie van afgelopen jaar was één van de dieptepunten in mijn voorzitterschap. 'f? Dat ging me echt aan het hart' Marius Priester, de vertrekkende voorzitter van Nieuwdorp door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Tencezaman bezorgden 't Bier winkeltje in de topper van de eer ste klasse regio Zeeuws-Vlaande- ren een fikse kater. De Terneuzena- ren incasseerden in Hulst tegen de koploper een ii-2-nederlaag. Daardoor lijkt vooralsnog de titel strijd te gaan tussen Tencezaman en Pro Sport/De Boemel, dat door een monsterzege (17-2) de tweede plaats overnam van 't Bierwinkel tje. De ploeg van coach Michel Leonhart heeft bovendien een wedstrijd minder gespeeld. Onderaan boekten Wentzler Pauwels en ZSC ROC/FraJa- Web hun eerste overwinningen. Servicenet ITF won na een tumul tueuze slotfase met 6-5 van De Mo lenhoek. Tencezaman-'t Bierwinkeltje 11-2 (5-2): Van een topper kon geen sprake zijn. 't Bierwinkeltje kon als enig excuus aanvoeren, dat het zonder wissels in Hulst aan trad. In het eerste kwartier kon den de Terneuzenaren nog gelijke tred houden door treffers van Roy van Ham en Can Kiran, maar daar na liep Tencezaman uit naar een 5-2-voorsprong bij rust. Na de pau ze was er geen houden meer aan. De Hulstenaren maakten er een demonstratie van. Vooral de zeven de treffer van Robin Mac Taggert was een hoogstandje. Niek Luime was meestal het eindstation van de vlot combinerende thuisploeg en scoorde vijf keer. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Niek Luime 5, Robin Mac Taggart 3, Tim Mechelinck 2, Liam O'Shea 1't Bierwinkeltje: Can Kiran, Roy van Ham beiden 1. ZVC Pro Sport/de Boemel-D' Ouwe Brug/Outökompu 17-2 (6-0): Het was eenrichtingsver keer. De Sasse tegenstander fun geerde als schietschijf voor de rege rend kampioen. Kjell Vanderhaeg- hen scoorde een zevenklapper, ter wijl Jari Vyaene zes keer doel trof. „Het verschil was veel te groot. We moeten onze punten pakken tegen de ploegen uit de onderste helft", zei Martijn Marcélis later. Doelpuntenmakers. ZVC Pro Sport: Kjell Vanderhaeghen 7, Jari Vyaene 6, Franky Jansen 2, Jurgen Verbraeken 2. D'Ouwe Brug/Outokompu: Jaimy van Dijk, Steven de Meijer beiden 1 Bar de Markies-Wentzler Pauw els 2-6 (1-2): Tot driekwart van de wedstrijd kon het nog alle kanten op, maar toen sloeg Wentzler Pauwels toe. De ploeg uit Vogel waarde nam afstand, mede dank zij de productieve Martijn van Pas- sel. Bij De Markies maakte Jalal Fik rat zijn debuut met een trefFer. Doelpuntenmakers. Bar de Markies: Jalal Fikrat, Tim de Braai beiden 1. Wentzler Pauwels: Martijn van Passel 3, Ricardo de Bruijn 2, Dave de Waal 1. ZSC ROC/FraJaWeb-Unitron 7-3 (4-2): De eerste overwinning voor debutant ZSC ROC was zonder meer verdiend. Volgens Ralph Zegers, die zelf drie keer scoorde, had de uitslag hoger kun nen uitvallen als er beter met de kansen was omgesprongen. Doelpuntenmakers. ZSC ROC/Fra- JaWeb: Ralph Zegers 3, Lennard Ver- helst 2, Abi van Laere, Niels Breijaert beiden 1. Servicenet ITF-De Molenhoek 6-5 (3-3): In een gelijkopgaand duel gaf De Molenhoek tot twee keer toe een marge van twee doel punten uit handen. Daardoor pak te Servicenet in de slotfase de over winning. Een smetje op de winst was dat de jonge Terneuzenaren onnodig de confrontatie zochten met de scheidsrechter. Doelpuntenmakers. Servicenet ITF: Cian Keten 3, Derek de Booij 2, Bowie van den Berge 1De Molenhoek: Wes ley Mieras 2, Mare de Haas, David de Haan, Thijs de Blaeij allen 1 GOES Dubbele cijfers voor Sranang tegen FC E.L. De zaalvoetballers van FM Sranang waren maandagavond goed voor de derde overwinning in de top klasse. In eigen huis werd midden moter FC E.L. met dubbele cijfers verslagen: 10-4. Halverwege het duel leidde de ploeg van coach Rob bie Dahoe al met 5-2. Yordi Maton- do had met vier treffers een belang rijk aandeel in de zege. Jonathan Constancia scoorde driemaal en Sa- lim Sandee, Ibi El-Uarichi en Ugur Kahveci elk eenmaal. FM Sranang klom door de overwinning naar de derde plaats, op drie punten achter stand van koploper FC Meerhoven. MIDDELBURG Van Ceel te gast bij businessclub JVOZ JVOZ heeft opnieuw een aanspre kende naam uit het betaalde voet bal weten te strikken voor de jaar lijkse bijeenkomst van de business club. Nadat eerder Louis van Gaal, Mario Been en Gertjan Verbeek naar Zeeland kwamen, zal deze keer Martin van Geel te gast zijn op de sponsoravond. De technisch directeur van Feyenoord gaat op maandag 19 november in Middel burg in gesprek met Jan-Dirk Stou ten, die onder meer als journalist voor RTV Rijnmond werkzaam is. AXEL C-team Landau heel even koploper bij NK De jeugd van schaakclub Landau blijft kansrijk in de strijd om het Nederlands kampioenschap voor jeugdteams. In Amersfoort klopte het Axelse C-team titelkandidaat VAS Amsterdam in de derde ronde. Daardoor waren de Axelaars even leider, maar ze moesten de kopposi tie in de vierde ronde afstaan na een nederlaag tegen Nuvema uit "Oosterhout. In de tussenstand staat Landau nu derde. De D-jeugd van Landau staat met nog zes ron den te gaan gedeeld vijfde. DUBAI Succes zwemster Inge Dekker in Dubai Zwemster Inge Dekker heeft op de eerste dag van het wereldbekersei zoen 2012 kortebaan twee medail les veroverd. Ze finishte in Dubai als tweede op de 100 meter vlinder slag achter Thérèse Alshammar. De Zweedse routinier tikte na 57,91 se conden aan. Dekker was bijna vier tienden langzamer. Sze Hang Yu uit Hongkong pakte het brons. Alshammar won ook de 50 vrij, in 24,50. Ze troefde daarmee de Duit se Britta Steffen (24,57) en Dekker (24,75) af- MERKSEM Jean Paul de Bruijn in topvorm Jean Paul de Bruijn verkeert in top vorm in het driebanden. Voor de tweede keer in enkele dagen won de Hulstenaar zijn partij met meer dan 1.500 gemiddeld. Haalde De Bruijn zondag voor Dallinga/Frans Bevers na 31 beurten zijn 50 pun ten (1.612 gemiddeld), in zijn partij tegen Wilkowski,v maandagavond in de Belgische competitie deed hij nog een stuk beter. Voor zijn team FC Deurne versloeg hij Jean van Erp met 42-19 in 16 beurten. Een ge middelde van liefst 2.625. 8||§|ff§| Marius Priester blijft actief bij de SV Nieuwdorp, maar niet meer in het bestuur. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55