27 Wijncursus volgen? Zij-die-nooit -luistert ligt op de loer Hulst vraagt aandacht voor rookmelders Vuige blues van Drippin' Honey en Boyd Small Wijnacademie woensdag 3 oktober 2012 TERNEUZEN Op natuurexpeditie in speeltuin De Boomhut Kinderen van zes tot en met tien jaar kunnen vandaag in natuur- speeltuin De Boomhut aan de Rooseveltlaan in Terneuzen mee doen aan een natuurexpeditie. Van 14.00 tot 16.00 uur vinden er door lopend activiteiten plaats. lederen die dat wil, kan tussentijds aanslui ten en weggaan. De deelname is gratis. KOEWACHT Visagie voor vrouwen met borstkanker De borstkankervereniging Neder land, afdeling Zeeuws-Vlaanderen, houdt vanmiddag bij De Haarzaak in Koewacht een visagiemiddag voor vrouwen met borstkanker. De deelneemsters kunnen kleuradvie zen krijgen en zich laten opmaken. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur. Gratis entree. Aanmel den bij Monika Crosiers-Maes, 0115- -451981 of info.afdelingterneuzen@ borst- kankervereniging.nl HEIKANT Twee dagen muziek tijdens festival Muziekvereniging Heikant houdt vrijdag 5 en zaterdag 6 oktober een muziekfestival. Vrijdag treden van af 19.30 uur in 't Heike de leerlin gen van het muziekproject van de basisschool voor het voetlicht en is er een optreden van de leerlingen en percussiegroep van de fanfare Heikant en het Jeugdorkest. Zater dag musiceren de Heikantse fanfa re en Crescendo uit Dreischor. De toegang is beide dagen gratis. HULST Jackelien Roozenburg geeft kunstlezingen Kunsthistorica Jackelien Roozen burg geeft een serie kunstlezingen in La Vie en Rose aan de Lange Nieuwstraat 22 in Hulst De eerste is vanavond, woensdag, van 19.30 tot 21.30 uur over de 17e eeuwse col lectie schilderijen in het Haagse Mauritshuis. Donderdag is er van 10.00 tot 12.00 uur een lezing over hetzelfde thema. Elke woensdaga vond en donderdagochtend in okto ber en november komen andere on derwerpen aan bod. Prijs 15 euro, inclusief koffie/thee en drankje na afloop. Aanmelden via lavieenrose hulst@gmail.com of 06-42673124. „Ik kijk in die verhalen in de spiegel, hou anderen een spiegel voor en huldig het motto: pak aan!" Marijke Hemelsoet alias De Quadmiep Schrijfster Marijke Hemelsoet op haar quad in Westdorpe. Marijke Hemelsoet sloot vorig jaar 27 jaar als 'ambassadeur' van Veilig Verkeer. Nederland af. Ze stond aan de wieg van de BOB-campagnes en maakte duizenden controles mee. Daarover verhaalt ze in haar boek. foto Camile Schelstraete Vandaag heb ik enorme zin om terug onder mijn dek bed te kruipen. Die zin krijg ik omdat zij-die-nooit- luistert voor mijn gevoel in het holst van de nacht op mijn nacht kastje aan het spinnen is. Met een ruk trek ik het dekbed over mijn hoofd om het geluid niet te horen. Ze heeft kennelijk honger en laat dit luidkeels vanaf haar zitplaats horen aan haar bazinneke. Omdat ze aanvankelijk geen gehoor krijgt, schakelt ze een hulplijn in en springt boven op mijn rug, om me zodoende te activeren uit bed te komen. Ik ben inmiddels goed wakker, maar om dat niet te laten merken trek ik voorzichtig één oog open en gluur naar de wekker. Helaas, ze heeft het gezien en laat me nu niet meer ontsnappen. Zuchtend sta ik op. Wat had ik graag nog een uurtje doorgeslapen na een drukke week... Uit de keukenkast haal ik de blikken doos met brok jes en vul haar bakje. Niet zomaar brokjes van een bepaald merk, nee, mevrouw wil alleen Fit 32 van Royal Canin. Elke dag begint met hetzelfde ri tueel. Ze steekt de straat over zon der uit te kijken voor auto's en springt dan met gespitste oren in een boom aan de overkant van het gemeentelijk groen. Vervolgens scherpt ze haar nagels aan de on derkant van de boom en steekt ze 'hop' weer de straat over tot achter het muurtje, dat grenst aan het voetpad. Daar gaat ze letterlijk op de loer liggen. Haar ingebouwde klok vertelt haar dat de hond van de buren binnen enkele ogenblikken voorbij komt. Dat arme beest schrikt zich elke dag weer een hartverzakking als hij uitgelaten wordt. Fragmenten uit het verhaal Rituelen. De Quadmiep. Uitgeverij Calbona Rot terdam. ISBN: 978-94-90075-98-0 127 blz. prijs: 14,75 euro. TERNEUZEN - Bluesband Drippin' Honey neemt zaterdag zanger en drummer Boyd Small mee als spe ciale gast naar Porgy Bess in Ter- neuzen. De in Amsterdam woonachtige Amerikaan was elf jaar de front man van de succesvolle Terrapla- nes. Nu speelt hij meestal met zijn eigen Boyd SmallBand. Small sluit zich zaterdag aan bij Drippin' Honey, de vuige bluesband die in 2012 uit de as herrees. Samen met Sander Kooiman (gitaar/zang), Kim Snelten (mondharmonica), Lut Luttik (bas) en Joost Tazelaar (drums) speelt Small vanaf 21.30 uur. Kaarten kosten tien euro. irdjv Kl'ik voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl door Eugene Verstraeten HULST - De gemeente Hulst brengt de hele maand oktober het belang van rookmelders onder de aan dacht van de inwoners. Dat ge beurt in het kader van de Nationa le Brandpreventieweken. De cam pagne heeft dit jaar het thema 'Wat doe jij bij brand?' meegekre gen. Door via allerlei media aandacht te besteden aan rookmelders wil de gemeente benadrukken dat het plaatsen van rookmelders in het belang van de persoonlijke veilig heid is. Ook zijn winkeliers, onder andere doe-het-zelf-zaken, aange schreven om mee te doen aan de campagne en rookmelders op een prominente plaats in de winkel te leggen. Volgens de gemeente vallen de meeste slachtoffers bij brand door het inademen van rook. Mensen ruiken namelijk niets als ze slapen en worden niet wakker van rooklucht. Rook bevat giftige gas sen en iemand kan hierdoor bin nen enkele minuten bedwelmd en bewusteloos raken. Bovendien kan een beginnend brandje al snel uit groeien tot een grote uitslaande brand. Rookmelders, concludeert de gemeente, zijn dus van levens belang. Kies altijd voor een cursus of opleiding met een erkend SWEN examen (Stichting Wijnexamens Nederland). Bij deze instanties zit u goed. Vraag naar de nieuwe jê ïïfl' instapcursus 'wijnvignet'. tbt SvC-HS Voor informatie: www.SWEN.nl Postbus 124, 3100AC Schiedam 010-426 75 60 secretariaat@wijnacademie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51