De wereld van de Quadmiep en poes Yazoo 221 zeeland SP Hulst wil ruimer onderzoek Vato Gonzalez draait op Wet Wild party Hulst Bordjesactie over de grens almanak Geluk bij een ongeluk Open dagen Jeugdcircus Reinardi Hulst woensdag 3 oktober 2012 door Raymond de Fre! In de rubriek 't Zit zo wordt een actueel onderwerp nader belicht Des kundigen, mensen die betrokken zijn of om een andere reden een me ning hebben over een kwestie, laten hun licht schijnen op het onder werp. In deze aflevering: Sasse ondernemers nemen wraak. In Sas van Gent boeren onder nemers, die voor een groot deel afhankelijk zijn van Vlaams cliënteel. Maar Vla mingen blijven sinds vorige maand weg, simpelweg omdat ze denken dat Sas van Gent niet meer bereikbaar is, vanwege weg werkzaamheden op de Benelux- laan tussen Zelzate en Sas. In sommige gevallen gaat het om dertig procent van de totale om zet, weet centrummanager voor Axel en Sas van Gent Frank van Oorschot. Daar hadden de onder nemers geen moment rekening mee gehouden. Kon ook niet, ze wisten helemaal niet dat de weg langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen op de schop zou gaan. Van de ene op de andere dag wa ren er hekken en bordjes ge plaatst met de Vlaamse variant voor het woord omleiding: wegomlegging. Niemand vindt dat het onder houd aan de weg niet hoognodig was; het gedeelte tussen de brug in Zelzate en Sas van Gent kon wel een nieuwe asfaltlaag gebrui ken. Maar het was op zijn minst handig en netjes van de Vlamin gen geweest om ook de Sasse be langen in acht te nemen. Het Vlaamse agentschap wegen en verkeer bood excuses aan en probeerde de gemoederen te sus sen met mededelingen als 'we zijn half oktober al klaar' en 'de Beneluxlaan wordt veel veiliger', maar daar hebben de Sasse onder nemers niet veel aan. Daarom be dachten ze een tegenactie. Zon dag trok een aantal neringdoen den de grens over om op zes loca ties het woord 'wegomlegging' te voorzien van bordjes met wat extra informatie: 'Goedkoper inkopen kan nog steeds!!! Winkels Sas van Gent bereikbaar!' Je kunt de actie volgens Van Oor schot zien in de trant van 'met ge lijke munt terugbetalen', maar hij noemt het liever 'een service voor het winkelpubliek'. „Er staan over al omleidingen richting Zelzate aangegeven, maar er wordt niet gemeld dat Sas van Gent gewoon bereikbaar is. Daarom wijzen wij nu met met pijlen uitgeruste bord jes de weg naar de Sasse winkels. Dat neemt natuurlijk niet weg dat de actie voortkomt uit boosheid. Deze onaangekondigde wegwerk zaamheden kosten de Sasse onder nemers hun boterham. Op deze manier hopen we dat het duide lijk wordt dat in Sas gewoon kan worden gewinkeld." Van Oorschot beseft dat de actie over de grens ook in figuurlijke zin 'over de grens' is. „Het zal vast niet mogen, zeker niet als aandui ding op officiële verkeersborden. Maar goed, dat risico nemen we dan maar." Kijk naar een video over de bordjesactie in Zelzate op www.pzc.nl/video De gemeente Borsele lanceerde deze week een speciale app voor de smart- phone waarmee scheve lantaarnpa len en vieze bushokjes gemeld kun nen worden. Even een foto maken en hup, zo snel mogelijk wordt het eu vel gerepareerd, zegt de gemeente. Bij een lancering hoort natuurlijk een officieel momentje. Nu gaat het Borsele te ver om zelf een lantaarn- door Eugène Verstraeten HULST - De SP Hulst wil dat burge meester. en wethouders ook de bi bliotheek en het bankgebouw mee nemen in het onderzoek naar een nieuwe locatie voor het gemeente loket in Kloosterzande. Tijdens de vorige raadsvergadering werd op initiatief van de fractie Groot Hontenisse besloten dat de mogelijkheden moeten worden on derzocht om het gemeeenteloket onder te brengen in de lokale su permarkt. De SP opperde ook de bibliotheek en het bankgebouw te bekijken, maar kreeg te horen dat daar al eerder onderzoek naar is ge daan. Door allerlei regelgeving zou den beide locaties niet voldoen aan de eisen. De SP zegt echter nergens iets te kunnen terugvin den over dergelijke onderzoeken. In schriftelijke vragen wil de frac tie weten wanneer die onderzoe ken zijn uitgevoerd en wat de uit komsten daarvan waren. Ook vra gen de socialisten zich af waarom een bankgebouw niet aan de wet telijke eisen zou kunnen voldoen en een supermarkt wel. De fractie hoopt dat het college alsnog alle opties wil bekijken, zodat de juiste keuze gemaakt kan worden. HULST - Jeugdcircus Reinardi uit Hulst houdt deze week open da gen. Kinderen die minstens 6 jaar oud zijn en die het leukt lijkt in een circus op te treden, clown of acrobaat willen worden, zijn wel kom op de open repetities. Ze kun nen dan proberen op een grote ronde kogel te lopen, of op het koord, of jongleren en fietsen of één wiel. De open dagen zijn van avond (woensdag) en donderdaga vond van 18.30 tot 20.00 uur en za terdag 6 oktober van 10.00 tot 11.30 uur in de gymzaal van de Praktijkschool aan de Frederik Hendriklaan 16 in Hulst. Meer in formatie via 0114-313657. Heel pijnlijk. Toen haar boek af was, overleed poes Yazoo plotse ling. Ze heeft het er nog steeds moeilijk mee. Maar gelukkig heeft ze hun dagelijkse kolderie ke avonturen op papier. Net als haar ervaringen als voorlichter van Veilig Verkeer Nederland. door Wout Bareman Haar boek De Qpad- miep wordt vrijdag ten doop gehouden in café De Tukker in Westdorpe. Marijke Hemelsoet is er best trots op. Het schrijven van een boek was im mers één van haar doelstellingen na het overleden van haar man Ed dy. Die figureert in één van haar (gevoelige) verhaaltjes. De Quadmiep - de titel - is haar bijnaam, bedacht door één van haar vier zussen. De quad, een vierwielig 'monster', was eigenlijk van Eddy. Ze rijdt er al jaren op, doet er boodschappen mee, maar crosst er in dolle buien ook mee rond op het Finlandcircuit bij Westdorpe. Dat circuit is een stuk van haar leven en dat van Eddy. Zoals ook Veilig Verkeer Neder land ruim 15 jaar van haar leven bepaalde. Ze stond bijvoorbeeld aan de wieg van de BOB-campag- nes, begeleidde alcoholcontroles van de politie en trok met de voor lichtingsbus de grens over. Vorig jaar stopte ze daar na ruim 25 jaar mee, voornamelijk om gezond heidsredenen. Trouwens, haar lid maatschap van de raadsfractie van TOP/Gemeentebelangen in Ter- neuzen slokt wekelijks ook erg veel tijd op. In haar boek rept ze er met geen woord over. Dat is ver moedelijk voor later. „Want ik heb stof voor nog wel twee, drie boe ken. Maar het lijkt me niet zo net jes middenin m'n zittingsperiode al te verhalen van wat je in de wandelgangen en tijdens al die ver gaderingen allemaal meemaakt." Schrijven deed ze altijd al graag, voornamelijk in de loze uurtjes tussendoor. „Vooral in de winter maanden, als het vroeg donker is, de uren na het avondmaal. Ik hou een weblog bij op Zeelandnet en die trok duizenden lezers. Daaruit werd het idee geboren die verhaal tjes te bundelen." Het is goed te weten dat ze haar avonturen meestal opschreef met de poes - haar hartsvriendin - Yazoo aan haar zijde. Yazoo wordt steevast opgevoerd als 'zij-die-nooit-luis- tert'. „Ze had een zeer eigengereid karakter, luisterde inderdaad niet, maar begreep wel altijd precies wat ik zei. Ik mis haar onzettend." Haar verhaaltjes over de ver keerscontroles leidt ze zo in: „Al die mooie, kostelijke en dierba re momenten bewaar ik in mijn hart en in mijn hoofd. Maar in de loop der jaren is de behoefte ge groeid een aantal van die herinne ringen te delen. Nu is het zover en moet het maar gebeuren, met als belangrijkste drijfveer om jullie een spiegel voor te houden. Want als je jezelf kent, ken je duizend an deren." Over haar drijfveren zegt ze: „In derdaad, in De Quadmiep kijk ik naar mezelf, hou ik anderen een spiegel voor en verkondig ik de boodschap: zit niet bij de pakken neer, maar pak aan!" www.pzc.nl Door het plaatsen van verwijsbordjes op Vlaams grondgebied hopen de Sas se ondernemers dat hun omzetten weer stijgen. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl paal scheef te schoppen. Dus kwam het de Borselse wethouder Jan Zan- dee goed uit dat zojuist een onver laat een paaltje bij zalencomplex De Stenge in Heinkenszand overhoop had gereden. Een trotse wethouder bij een resultaat van dronkenschap of vandalisme zie je niet elke dag. Een geluk bij een ongeluk om zo maar te zeggen. MEEST GELEZEN 1. Snowbase verder als Skidöme. 2. Woningen Axelse Sassing mogen... 3. Frans marineschip via Terneuzen... ZEEUWSE KELDER Martijn kreeg het afgelopen weekend flink op zijn donder van Sluiskil. Lees het op www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HULST - In een nagenoeg uitver kocht Reynaertland in Hulst draait vrijdagavond de uitvinder van Dir ty House, dj Vato Gonzalez, op de HeadCandy Wet 8c Wild party. HeadCandy is een feestconcept, opgezet door twee Hulster vaders van tieners, dié vonden dat er voor hun kroost zo weinig te doen was in Hulst. De feesten van Head Candy zijn inmiddels een begrip onder jongeren uit Hulst en wijde omgeving en inmiddels is Head Candy toe aan de vierde editie. Deze keer is de feestlocatie de tot feestzaal omgetoverde binnenspeel tuin bij zwembad Reynaertland in Hulst. Danseressen en een spectaculaire lichtshow maken het plaatje com pleet. De dj's die op het feest draaien zijn niet de minste; Vato Gonzalez is de hoofdact. Deze fa meuze dj stond bovenaan op het wensenlijstje van de Hulster jonge ren en kon wonderwel worden ge boekt De winnende regionale dj's van de dj-battle, Vialo Rivaldo en dj Jam Flowww warmen het pu bliek op en de avond wordt afgeslo ten met een set van dj Nicolaz van de Antwerpse danstempel Noxx. Er zijn nog enkele tientallen kaar ten beschikbaar bij sportcentrum Delta en via de website: www.headcandyparty.nl. GOEDKOPER INKOPEN KAN NOG STEEDS!!! WINKELS SAS V. GENT BEREIKBAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50