'Soepelere regels voor verkoop wiet' ZEEUWS-VLAANDEREN Restauratie Lam Gods in Gent begonnen Ondernemerssite tegen dieven Interieur WOENSDAG 3 oktober 2012 21 De wereld van quadmiep en poes Yazoo 22 en 23 Terneuzense CDA-voorman Henk Siersema wil af van identificatieplicht in coffeeshops door Wout Bareman TERNEUZEN - De kritiek op de in voering van de wietpas die het drugstoerisme aan banden moet leggen, kan heel simpel worden ondervangen. Minister Ivo Opstel ten van Veiligheid en Justitie moet de verplichte registratie, van klan ten van de coffeeshops omzetten in een identificatieplicht, zonder die registratie. De Terneuzense CDA-fractievoor- zitter Henk Siersema denkt dat daardoor de discussie over de wiet pas direct verstomt. „Mensen heb ben principiële bezwaren tegen die registratie omdat ze daar later - denk maar aan rechtenstudenten, die later advocaat willen worden - problemen mee kunnen krijgen. Van die stigmatiserende werking moeten we af Opstelten moet een stapje terug doen en genoegen nemen met identificatie. De ver dere uitvoering moet hij overlaten aan de lokale burgemeesters." Sier sema haakt daarmee in op de groeiende (landelijke) protesten te gen de wietpas. Die komen zowel uit de drie zuidelijke provincies, waar de pas al is ingevoerd, als uit de rest van Nederland en dan voor al uit de grote gemeenten daar. Die verzetten zich tegen invoering op januari 2013. De Terneuzense CDA-fractievoor- zitter stelt vast dat de enige coffee shop in Zeeuws-Vlaanderen, Miami in Terneuzen, in de regio slechts kan bogen op een klanten bestand van 300 mensen. „Burge meester Lonink heeft de maxima le hoeveelheid wiet per klant vast gesteld op twee gram. Drugstoeris ten zullen dat te weinig vinden, dus in de rij zullen ze zeker niet staan. Hij zou het aantal klanten van over de grens - we zijn im mers een grensstreek, waar we op ander gebied ook profijt hebben van.de zuiderburen - ook gelimi teerd kunnen toestaan. Denk aan een strikt maximum van nog eens 200 extra mensen." Volgens Sierse ma zou dat een probaat middel kunnen zijn in de strijd tegen de groeiende straathandel in Terneu zen. Siersema, die ook de levering van wiet aan de shops wil legalise ren via een vergunning, is in eigen partij overigens een roepende in de woestijn. Het CDA vindt lande lijk dat het hele gedoogbeleid moet worden afgeschaft. CENT - Kinderen drukken hun neuzen tegen het glas. Hun lerares vertelt honderduit en ze luisteren opvallend braaf. Het maakt kennelijk indruk wat zich voor hun ogen afspeelt, het begin van de restauratie van het wereldbe roemde veelluik Lam Gods in het Museum voor Schone Kunsten in Gent. Restaurateurs Marie Postec (foto) en Griet Steyaert lopen rond, kijken door een microscoop naar één van de panelen van het schilderwerk en raad plegen hun laptop. Spannend is anders, maar dat er iets bijzonders gebeurt, hangt wel in de lucht. Het bijna zeshonderd jaar oude Lam Gods trekt niet voor niets jaarlijks enkele hon derdduizenden toeristen naar Gent. Acht van de twintig panelen die het veelluik telt, wor den de komende anderhalf jaar onderhanden genomen. Ze zijn onder zware bewaking van uit hun thuishaven, de Sint-Baafskathedraal in hartje Gent, naar het glazen atelier in het Mu seum voor Schone Kunsten verhuisd. Voor de volledige, anderhalf miljoen euro kostende restauratie is vijfjaar uitgetrokken. Oude, ver geelde vernislagen worden allereerst super voorzichtig verwijderd. Alleen al daardoor zal het werk van de gebroeders Hubert en Jan van Eyck, ingewijd op 6 mei 1432, nog beter tot zijn recht komen. foto Peter Nicolai HULST OOSTBURG Hardrijder Breskens is rijbewijs kwijt Een 30-jarige automobilist uit Bres kens is zijn rijbewijs kwijt omdat hij veel te hard reed. De man reed over de parallelweg naast de rijks weg van Sluis naar Oostburg met een vaartje van 130 kilometer per uur, terwijl de maximumsnelheid 60 kilometer per uur is. Bij de ro tonde Oostburg werd de man door agenten gestopt en moest hij zijn rijbewijs inleveren. BRESKENS CS verlengen contract voor fietsvoetveer Gedeputeerde Staten verlengen de vervoersovereenkomst met Veolia voor het fietsvoetveer Vlissingen- Breskens tot eind 2016. De huidige overeenkomst loopt eind 2014 af, waarna een nieuwe aanbesteding zou volgen. GS denken met de con tractverlenging geld te besparen. Veolia was destijds de goedkoopste inschrijver. Ook voor Veolia is ver lenging gunstig, aldus GS. Leden van de Ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad (OHV) waar schuwen elkaar niet alleen via een SMS-Alert voor verdachte perso nen. Ze hebben ook een besloten websi te, waarop ze elkaar foto's of bewe gende beelden kunnen laten zien van winkeldieven of types die in winkels dan wel op straat overlast veroorzaken. De site www.hulsthbd- lokaal.nl helpt winkeliers erger te voorkomen en kan eventueel ook helpen om collectieve winkelverbo den op te leggen. Over anderhalf jaar hoopt OHV zo'n honderd middenstanders uit Hulst actief te betrekken bij een ac tieplan ter beveiliging van de win kelgebieden in het centrum. Nu zijn ongeveer dertig winkeliers aan gesloten. Alles over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49