50% 241 zeeland Jac. Weijers Subsidie aan Ambon toch niet wegbezuinigd Voormalig schoolgebouwtje Baarland staat in de verkoop 'Discussie Hedwige moet opnieuw' korting tllroeoptiek brilmode contactlenzen 1 t'lroeoptiék - walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl Aftfl tilroeopticien woensdag 3 oktober 2012 B IIIIIHI lim—h, limilllllllllllllll illl „Zolang we het goed hebben, moeten we dat delen. Bovendien kun je in deze tijd mooi zien welke bedrijven écht maatschappelijk ondernemen en welke witidow dressers zijn." door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De discussie over de toekomst van Hedwigepolder en het natuurherstel in de Wester- schelde moet opnieuw worden ge voerd. Volgens hoogleraar vegetatiekun- de Joop Schaminée aan de Wage- ningen Universiteit en Radboud Universiteit Nijmegen is dat de eni ge mogelijkheid om de huidige im passe te doorbreken. Schaminée is vandaag, woensdag, één van de sprekers op het sympo sium Biodiversitijd, tijd voor biodi versiteit in Zeeland in Terneuzen. Stichting Landschapsbeheer Zee land, de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten en de provincie Zeeland tekenen voor de organisatie. Scha minée herinnert eraan dat in 2005 sprake was van een brede overeen komst over onder meer de verdie ping van de Westerschelde en de ontpoldering van de Hedwigepol der én in het Zwingebied. „Er was geen sprake van overeen stemming, maar van een besluit", stelt Schaminée. „De mensen in de omgeving zijn er nooit direct bij betrokken. Dat had wel moeten gebeuren. In een heel vroeg sta dium zijn er grote fouten gemaakt. Vervolgens is een situatie ontstaan waarin je nooit terecht moet wil len komen, waarin niet meer naar elkaar wordt geluisterd." Schaminée ziet nu nog twee oplos singen. „Ontpolderen of alle moed bij elkaar verzamelen en op een fatsoenlijke manier praten over na tuurcompensatie." Het is volgens hem ook mogelijk daarbij naar andere gebieden te kij ken, zoals de Oosterschelde, of ac tie te ondernemen tegen de verlan ding van het Verdronken Land van Saeftinghe. „De regelgeving is niet zo dicht gespijkerd. Je moet het dan wel willen aankaarten in Brussel." Schaminée hecht eraan dat de angel uit de discussie wordt gehaald. „Uiteindelijk wil iedereen mooie natuur. De discussie over de Hedwigepolder heeft al veel te veel negatieve energie losge maakt." Op Ambon neemt men het niet zo nauw met de hygiëne. foto Wendy Wagenmakers door Maurits Sep Vlissingen moet zich blij ven bekommeren om mensen die het moeilijk hebben; ook als die fn het buitenland wonen, zoals de be volking van Ambon. Met dat klem- mende'beroep op de gemeente raad probeerde voorzitter Bob La- tuheru van de Stichting Samen-' werking Vlissingen/Ambon (SS- VA) de subsidie voor de stichting te behouden. En met succes. Drie miljoen euro extra bezuini gen, was de opdracht waarvoor Vlissingen stond. Vorige week don derdag besprak de gemeenteraad de bezuinigingsvoorstellen van het college van B en W. Waaronder het schrappen van de subsidie voor SSVA, een bedrag van tien duizend euro per jaar. Mede dankzij die subsidie kan de stichting al jarenlang goed werk verrichten op Ambon, benadrukte Latuheru. Zo worden allerlei medi sche ingrepen verricht waar de mensen op Ambon geen geld voor hebben, of waarvoor ze ver zou den moeten reizen. Op de Moluk- ken zijn de medische voorzienin gen beperkt. Omdat in de gemeente Vlissingen veel mensen van Molukse afkomst wonen, die familie op Ambon heb ben, ligt er een directe relatie. De oproep van Latuheru om de stich ting te blijven steunen, vond aller eerst steun bij GroenLinks. Die diende een motie in om de subsi die te behouden. Ook andere partijen toonden zich gevoelig voor de woorden van La tuheru. Maar tot een stemming hoefde het uiteindelijk niet te ko men. Burgemeester René Roep be sloot op basis van de discussie dat het beter zou zijn de subsidie toch te blijven geven. GroenLinks trok de motie daarom weer in. Vlissingen bezuinigt - bovenop de al gevonden tien miljoen euro - nog eens drie miljoen extra. Voor 10.000 euro moet een andere op lossing gevonden worden. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar op de complete bril ongeacht de prijs NIEUWE COLLECTIE VAN Tom Ford - Dsquared - Diesel - Etnia Barcelona Y wij kunnen F declareren bij vele zorgverzekeraars/ door Frank van Cooten BAARLAND - Het voormalige school gebouw aan de Schansstraat 6 in Baarland staat te koop. In dit ge bouw was de openbare basis school De Berenburcht gehuisvesL Deze school sloot vorig jaar de deuren vanwege te weinig leerlin gen. Het schoolgebouw staat te koop bij de gemeente Borsele voor een richtprijs van 195.000 euro, kosten koper. Deze richtprijs geldt als het pand wordt gebruikt conform de huidige bestemming 'bijzondere doeleinden'. „Maar ideeën mogen afwijken van de huidige bestemming. Normali ter berekenen we de kosten van de bestemmingsplanwijziging door in de vraagprijs. Dat is echter nu niet nodig omdat Baarland een nieuw bestemmingsplan heeft. In dit nieuwe bestemmingsplan heeft het pand een brede bestemming gekregen. Het mag nu dus ook worden gebruikt als woning, even tueel in combinatie met bijvoor beeld een atelier of praktijkruim te", zegt Lia Schroevers van de af deling Grond en Economie. De gemeente nodigt belangstellen den uit ideeën met het pand ken baar te maken en een bod uit te brengen. Behalve de voormalige school in Baarland heeft de gemeente ook het voormalige schoolgebouw aan de Troyeweg 1 in Borssele in de verkoop voor een richtprijs van 224.500 euro. De oude school in El- lewoutsdijk is inmiddels verkocht aan een kunstenaar. „Er is best veel belangstelling voor de schoolgebouwen vanwege de mogelijkheden die ze bieden." De gemeente biedt ook de woon boerderij aan de Korte Noordweg 1 in Borssele te koop aan voor een vraagprijs van net onder de vier ton. De gemeente werd eigenaar van het pand toen gronden wer den aangekocht voor het Sloebos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46