De Wiekslag Rilland sluit de deuren BEVELANDEN/THOLEN Zeeland in duizenden oude ansichten Interieur almanak Geluk bij een ongeluk yj intratuin WOENSDAG 3 oktober 2012 21 Muziekfeest Goes kan groot worden 22 en 23 Te weinig aanmeldingen van 4-jarigen om kwaliteit en continuïteit van school te waarborgen door Frank van Cooten RILLAND - Christelijke basisschool De Wiekslag in Rilland sluit na dit schooljaar definitief de deuren. Ondanks de inzet van een speciale pr-commissie hebben zich onvol doende 4-jarigen aangemeld om de kwaliteit van het onderwijs te waarborgen. De ouders zijn maan dagavond ingelicht over het besluit van het bestuur van de Alpha Scholengroep, waar De Wiekslag onder valt. „Er zijn heel wat tra nen gelaten, maar de ouders heb ben begrip voor het besluit", zegt Anko van Hoepen van het College van Bestuur van de Alpha Scholen groep. De Wiekslag zit met 35 leerlingen weliswaar nog ruim boven de op heffingsnorm van 23 leerlingen, maar de Alpha Scholengroep heeft in het beleid bewust gekozen voor een andere insteek. Een school met minder dan zestig leerlingen staat binnen deze scholengroep als 'zeer klein' te boek. Een school met minder dan drie klassen (kan- telpunt circa veertig leerlingen) is voor het bestuur geen optie. De Wiekslag zou naar twee klassen gaan. „Met twee klassen kunnen we de kwaliteit en de continuïteit van de school niet waarborgen. De school wordt bijvoorbeeld heel kwetsbaar bij ziekte van een leerkracht", al dus Van Hoepen. Er werd nog wel een plan van aan pak gemaakt om De Wiekslag naar drie klassen te laten groeien, maar ondanks de inspanningen van leerkrachten en ouders om de kwaliteit van De Wiekslag onder de aandacht te brengen van jonge ouders, is dat niet gelukt. Het College van Bestuur gaat pra ten met andere schoolbesturen om te bekijken of De. Wiekslag met een van de andere Rillandse scholen kan fuseren. „Maar ook als een fusie lukt, wordt na dit school jaar geen les meer gegeven op De Wiekslag." Rilland telt nog drie scholen waar de kinderen van De Wiekslag naar toe kunnen gaan: De Horizon (ka tholiek), De Zandbaan (reformato risch) en De Reigersberg (open baar). Ook kunnen ouders kiezen voor De Zevensprong in Krabben- dijke. Aan de ouders wordt ge vraagd naar welke school hun voorkeur uitgaat. Het personeel van De Wiekslag (vier fte) kan bij andere scholen van de Alpha Scholengroep aan de slag. sissazassssist GOES - Duizenden ansichtkaarten gingen gisteren bij Venduhuis De Jager van Arno de Jager (foto) in Goes onder de hamer. De bijzondere ansichten komen uit de collectie van de voormalige notarisklerk Hendrikse uit Koudeker- ke. De verzameling telde duizenden boeken en prenten en is de afgelopen jaren in delen geveild, foto Willem Mieras —«3) Ga verder op1 Tip? redactie@pzc.ni De gemeente Borsele lanceerde deze week een speciale app voor de smart- phone waarmee scheve lantaarnpa len en vieze bushokjes gemeld kun nen worden. Even een foto maken en hup, zo snel mogelijk wordt het eu vel gerepareerd, zegt de gemeente. Bij een lancering hoort natuurlijk een officieel momentje. Nu gaat het Borsele te ver om zelf een lantaarn paal scheef te schoppen. Dus kwam het de Borselse wethouder jan Zan- dee goed uit dat zojuist een onver laat een paaltje bij zalencomplex De Stenge in Heinkenszand overhoop had gereden. Een trotse wethouder bij een resultaat van dronkenschap of vandalisme zie je niet elke dag. Een geluk bij een ongeluk om zo maar te zeggen. Diverse kleuren, hoogte 22 tm, halfschaduw, potmaat 12 cm. Per stuk Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118 551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl LI geeft aan groen Struikheide (Calluna)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43