zeeland 123 36 Wijncursus volgen? Chauffeur (22) overlijdt bij ongeval Flakkee Vrouw (21) beroofd door drie mannen Goes reserveert parkeerplekken voor bewoners Blikje van Escher Wijnacademie BURGH Dikkebandenrace op marathondag Burgh ZIERIKZEE Welzijnshuis houdt vrijwilligersmarkt Als de lopers van kustmarathon zijn vertrokken en de deelnemers van de mountainbikewedstrijd bin nen zijn, start zaterdag de dikke bandenrace voor kinderen op de ring in Burgh. De kinderen van 3 tot en met 12 jaar fietsen op eigen fietsen een parcours. Inschrijven (per leeftijdscategorie) vanaf 12.30 uur. De races starten om 13.00 uur. www.deltadikkebandenraces.nl Het Welzijnshuis houdt donderdag een vrijwilligersmarkt in de aula van Pontes Pïeter Zeeman in Zie- rikzee. Naast het bekijken van vaca tures voor vrijwilligerswerk kun nen bezoekers leren omgaan met sociale media. Jerney Havermans (UWV) geeft om 18.45 uur een le zing over het benutten van vrijwil ligerswerk in je loopbaan. De markt is open van 15.30-19.00 uur ZONNEMAIRE Internetveiling voor zwerfhonden B RU INIS SE Motorrijder gewond bij ongeval De stichting actie zwerfhonden uit Zonnemaire houdt van 4 tot en met 30 oktober een kunstveiling via internet. Belangstellenden kun nen bieden op de kunstwerken die gratis ter beschikking zijn gesteld. De opbrengst komt ten goede aan zwerf- en asielhonden in Turkije. De aangeboden werken zijn te zien op www.actiezwerfhonden.nl. Dinsdagmiddagmiddag rond 17.00 uur is een 59-jarige man uit Stad a/h Haringvliet gewond geraakt op de N59 ter hoogte van Bruinisse. De man reed op zijn motor en ver loor bij het inhalen de macht over het stuur. Hij raakte de achterzijde van een personenauto en kwam ten val. De man brak zijn sleutel been en zijn motor vloog in brand. woensdag 3 oktober 2012 Het bos op de De Punt is zo'n 36 hectare groot. Voor het Belevings bos is zeven hectare gekapt. SCHARENDIJKE Kinderkledingbeurs viert jubileum Voor de 70ste keer wordt komend weekend in Zierikzee een tweede hands kinderkledingbeurs gehou den. De kleding kan vrijdagavond worden ingeleverd tussen 19.30 en 21.30 uur. De verkoop is zaterdag ochtend. De inbrengers van de kle ding krijgen zelf de opbrengst. Niet verkochte kleding kan beschikbaar worden gesteld voor Polen. Meer informatie en spelregels op: www.kinderkledingbeurszierikzee.nl Nog geen helderheid zeehondensterfte Onderzoek naar de grote sterfte van zeehonden in het Grevelïngen- meer heeft nog geen oorzaak aan het licht gebracht Dat zegt Lenie 't Hart van de Zeehondencrèche Le nie 't Hart in Pieterburen. Volgens 't Hart zal het moeilijk worden een oorzaak te vinden, maar ze hoopt over enkele weken meer duidelijk heid te hebben. In de eerste helft van het jaar zijn 20 dode zeehon den gevonden in de Grevelingen. Projectleider William Brieffies: „Het zwevend pad is tekenend voor het Belevingsbos." foto's Dirk-jan Gjeltema Strakke lijnen scheppen helderheid in Belevingsbos op De Punt De aanleg van het Belevingsbos is een samenspel tussen Groenservi- ce Zuid-Holland (waar het Greve- lingenschap onderdeel van uit maakt) en Staatsbosbeheer. Met de natuurwaarden wordt zorg vuldig omgesprongen. Zo wordt het leefgebiéd van de noordse woel muis beschermd en komt er een speciale parnassiaweide. Het Middelburgse architectenbu reau Bosch Slabbers heeft gete kend voor het nieuwe ontwerp. De nieuwe, strakke lijnen door kruisen de bestaande kronkelpa den in het recreatiegebied. Alles wordt zo aangelegd dat het onderhoud relatief eenvoudig uit te voeren is. Zo zijn de trappen op de dijk gemaakt uit één stuk in de fabriek gegoten beton. Naast de waterpartij, de dijk, de 'zwevende' betonpaden en de ver hoogde zandpaden, is oök een nieuw slingerpad aangelegd naar de bestaande vogelkijkhut. Aannemer Oranjewoud Realisatie vertaalt het ontwerp, deels volgens praktisch inzicht, naar de praktijk. De kapwerkzaamhêden zijn voor de zomer afgerond. De bomen zijn deels verkocht aan de houtindus trie, maar de meeste stammen, tak ken en wortels zijn verkocht aan biomassacentrales. Ook een deel van het vrijgekomen plaatzand is verkocht. De opbreng sten komen tegoed aan de inrich ting van het Belevingsbos. Het Belevingsbos is onderdeel van een brede gebiedsontwikkeling op de Brouwersdam. Onlangs is de Bunkerroute op De Punt voltooid. Wandelroutes moeten de gebie den straks met elkaar verbinden. OUDE-TONGE - Een 22-jarige vracht wagenchauffeur uit het Brabantse best is gisteren om het leven geko men bij een ongeval op Goe- ree-Overflakkee. In Oude-Tonge, op het kruispunt van de N498 en de Magdalena- laan, reed de man rond 8.00 uur achterop een stilstaande vrachtau to met suikerbieten. Die vrachtwa gen stond op het kruispunt te wachten om af te slaan. De chauffeur uit Best moest door de brandweer uit zijn cabine wor den bevrijd. Hij werd zwaarge wond naar het ziekenhuis ge bracht waar hij gistermiddag rond 15.00 uur overleed. Dat meldt de politie Rotterdam-Rijnmond. MIDDELBURG - Aan de Oosterschel- destraat in Middelburg is maandag tussen 23.15 uur en 23.30 uur een 21-jarige vrouw in haar woning be roofd. Er werd bij haar aangebeld waarna ze deur opende. Vervolgens stormden drie man nen haar woning binnen die haar bedreigden en geld eisten. Met een klein geldbedrag zijn de drie, aldus de politie, weer vertrok ken. De vrouw raakte lichtgewond maar een doktersbehandeling was niet nodig. De politie is op zoek naar getui gen. Wie iets gezien of gehoord heeft kan bellen met de politie, nummer 0900-8844. GOES - Om de wachtlijsten voor parkeervergunningen in Goes te rug te brengen, krijgen vergunning houders in het centrum extra par- keerlocaties toegewezen. Dit gaat ten koste van plekken waar nu nog gebruik kunnen maken van betaald parkeren langs de weg. In de straten F. den Hollander-, laan, Vosmaerstraat, Van der Spie gelstraat en Van Bourgondiëstraat komt het betaald parkeren te ver vallen, ze worden gereserveerd voor vergunninghouders en kras kaarten. In de straten Heernisse- weg, Reigerstraat en Nachtegaal laan wordt het betaald parkeren eveneens geschrapt ten faveure van vergunninghouders. RENESSE - Museum De Blikvanger van Annemarie Heiligers in Renesse heeft een bijzondere aanwinst: een koekblik, dat graficus Maurits Escher maakte ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Vereenigde Blikfa- brieken in 1963. Tot 31 oktober is in het blikmuseum nog de tentoonstel ling 'Huisvrouwengeluk in de Jaren '50' te zien. foto Dirk-Jam Gjeltema Kies altijd voor een cursus of opleiding met een erkend SWEN examen (Stichting Wijnexamens Nederland). Bij deze instanties zit u goed. 0CÖ0 Vraag naar de meuwe I Cïy ;flrs8ËHüffi instapcursus'wijnvignet'. Ij 1 IHsSsK Voor informatie: www.SWEN.nl Postbus 124, 3100AC Schiedam 010-426 75 60 secretariaat@wijnacademie;nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39