sport] 29 Blessure Puyol legt schaduw over zege Ajax ongewijzigd tegen Real Madrid woensdag 3 oktober 2012 door Wilber Hack DEN HAAG - Barcelona heeft in de Champions League ook zijn twee de groepswedstrijd_ gewonnen. In Lissabon was het met 0-2 te sterk voor Benfica. Het duel ontaardde in een schoppartij, met een rode kaart voor Busquets als belangrijk ste gevolg. Carles Puyol, die voor het eerst sinds augustus weer mee speelde, brak vermoedelijk zijn bo venarm. Barcelona slechtte wel weer een barrière. Bij eerdere bezoeken aan Lissabon slaagden de Catalanen er nooit in om te scoren. Zowel in 1992 als in 2006 eindigde de con frontatie in het Estadio da Luz in een 0-0 gelijkspel. Toch zal Barcelo na met veel plezier aan die wed strijden terugdenken. Want in bei de seizoenen won Barcelona de Champions League. Het pad moet nu - net als in 1992 - via onder meer Lissabon naar Wembley lei den. Benfica drong vorig seizoen nog door tot de kwartfinales van de Champions League. Toch was het verbazend dat de lijstaanvoer der van de Portugese competitie in staat bleek om Barcelona nog zo goed tegenspel te bieden. Benfica heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een winkelparadijs voor de rijke clubs. Een luxe han delshuis, want Benfica incasseerde de hoofdprijs voor spelers als An gel di Maria, David Luiz, Ramirez en Coentrao. Nadat de competitie Robin van Persie heeft ook in de Champions League zijn grote waar de voor zijn nieuwe club Manches- - ter United bewezen. De Nederlandse aanvaller bracht in de uitwedstrijd tegen het Roe meense CFR Cluj beide treffers van al bijna een maand aan de gang was, vertrokken dit seizoen ook nog de Belg Axel Witsel en Javi Garcia naar respectievelijk Zenit en Manchester City. Benfica streek 60 miljoen euro op. Dat bedrag til de de inkomsten uit transfers over de laatste jaren naar ruim 170 mil joen. Bij Barcelona keerde Carles Puyol keerde terug in de defensie en speelde voor het eerst sinds augus tus. Groot was de ontzetting toen hij een kwartier voor tijd na een zijn ploeg op zijn naam: 1-2. Bayern München leed een pijnlijke nederlaag. De finalist van vorig sei zoen moest in Minsk zijn meerde re erkennen in Bate Borisov: 3-1. De Duitse treffer, van de Fransman Ribéry, viel pas in blessuretijd. kopduel verkeerd terechtkwam en vermoedelijk zijn bovenarm brak. Hij zal de Clasico van zondag te gen Real Madrid niet kunnen spe len. Puyol raakte eerder dit sei zoen geblesseerd aan zijn knie, ter wijl hij in de openingswedstrijd zijn jukbeen brak. Dat Iniesta nog even zijn rentree maakte, was maar een schrale troost Door de blessure van Gerard Pique kampt Barcelona met een tekort aan cen trumverdedigers. De Spanjaarden leken een makke lijke avond tegemoet te gaan. Al na zes minuten schoof Alexis Sanchez de openingstreffer bin nen. Het gebrek aan rust weer hield Messi er niet van om kort na rust vijf verdedigers op het verkeer de been te zetten. Fabregas mocht afwerken: 0-2. Busquets werd in de slotfase het slachtoffer van pro vocaties van Bendfica. Hij deelde een elleboog uit en moest met rood van het veld. -BIN C H E Hoogerland achtste in Memorial VDB Adam Blythe heeft de derde editie van de Mémorial Frank Vanden- broucke öp zijn naam gebracht. De Britse wielrenner van BMC bleef na 200 kilometer koers de Frans man Adrien Petit en de Duitser John Degenkolb voor. Johnny Hoo gerland uit Langeweegje werd acht ste. Hij maakte lange tijd deel uit van een kopgroep. De Luxemburger Andy Schleck maakte na bijna 4 maanden afwe zigheid door een bekkenbreuk zijn rentree in het peloton. HOOFDDORP Rabobaas Knebel gaat renners 'afrekenen' In één van zijn spaarzame inter views heeft algemeen directeur Harold Knebel van de Raboploeg zijn wielrenners druk opgelegd. „Ik verwacht prestaties en daarop zullen de renners worden afgere kend", betoogt hij in NUsport. Vol gens Knebel moeten Bauke Molle- ma, Robert Gesink, Theo Bos, Lars Boom en Steven Kruijswijk aanslui ting krijgen met de wereldtop. „Zij moeten tot de beste van de wereld kunnen behoren. Ze moeten zicht baarder zijn, initiatiefrijk." BERLIJN Michael Ballack (36) beëindigt carrière Michael Ballack (36) heeft besloten te stoppen als actief voetballer. Ballack stond de afgelopen twee seizoenen onder contract bij Lever- kusen. Zijn laatste duel voor deze Bundesligaclub was op 5 mei. Voordien voetbalde hij jarenlang voor onder meer Bayern München en Chelsea. De middenvelder heeft 98 wedstrijden gespeeld in 'die MannschaffNa afloop van zijn ver bintenis met Leverkusen werd Ballack nog in verband gebracht met een club in Australië. Dat liep op niets uit. ZEIST Voetbalbond groter dan ooit De voetbalbond KNVB is groter dan ooit in de 123-jarige geschiede nis. Het ledental groeide het afgelo pen seizoen met 3.605 leden naar 1.209.413 leden op 1 juli 2012. De grootste groei van de organisa tie komt door de vrouwen en meis jes. In totaal stonden op 1 juli van dit jaar 127.488 voetbalsters geregis treerd bij de KNVB. Onder hen zijn 50.550 vrouwen (senioren) en 76.938 meisjes (speelsters tot en met 19 jaar). PEKING Zes Nederlanders in China-team Vacansoleil Vacansoleil-DCM start met zes Ne derlandse wielrenners in de Ronde van Peking, die 9 oktober begint vana f het Tiana nmen Plein. Kenny van Hummel, Pim Ligthart en Barry Markus zijn de troeven in de sprintetappes, Johnny Hooger land, Bert Jan Lindeman en Rob Ruijgh gaan voor een goed klasse ment in de laatste koers van dit jaar uit de World Tour. De Pool To- masz Marczynski en de Belg Fre- derik Veuchelen completeren de ploeg, meldt de organisatie van de Chinese rittenkoers. Van Persie van gróte waarde Ajax begint tegen Real Madrid waarschijnlijk met dezelfde basisformatie als zaterdag tegen FC Twente,, „Ons team staat er nu wel even", stelde trainer Frank de Boer op de persconferentie voor het duel met de kampioen van Spanje. „We moeten heel zuinig in balbezit zijn, want zij zijn dodelijk in de omschakeling", zei De Boer. Vermoedelijke opstelling Ajax: Vermeer, Van Rhijn, Alderweireld, Moisander en Blind; De Jong, Poulsen, Eriksen; Sana, Babel, Boerrigter. Christian Poulsen (links) afgelopen zaterdag in actie tegen FC Twente. foto Peter Dejong/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29