Poulsen voetbalt niet meer voor het geld 281 sport 48.000 Sno mag van NEC nog niet óp trainingsveld Hockeybond gaat door met Caldas en Van Ass CHAMPIONS woensdag 3 oktober 2012 Poule E Juventus (Ita)-Shakhtar Donetsk (Oek) 1-1 (1-1): 23. Teixeira 0-1, 25. Bonucci 1-1. FC Nordsjaslland (Den)-Chelsea (Eng) 0-4 (0-1): 33. Mata 0-1, 79. Luiz 0-2, 82. Mata 0-3, 89.Ramires 0-4. Stand: Chelsea 2 1 1 0 4 6-2 Shaktar Donetsk 2 1 1 0 4 3-1 Juventus 2 0 2 0 2 3- 3 FC Nordsjealland 2 0 0 2 0 0- 6 Poule F Valencia(Spa)- Lille (Fra) 2-0 (1-0): 38. Jonas 1-0, 74. Jonas 2-0. Bate Borisov (WRu)-Bayern München (Dui) 3-1 (1-0): 23. Pavlov 1-0, 78. Ro- dionov 2-0, 90+1 Ribéry 2-1, 90+4 Renan 3-1. Stand: Bate Borisov 2200 6 6- 2 Valencia 2 10 1 3 3- 2 BayernM. 2 10 13 3-4 Lille 2 0 0 2 0 1 - 5 Poule G Spartak Moskou (Rus)-Celtic (Schot) 2-3 (1-1): 12. Hooper 0-1, 41. Emenike 1-1, 48. Emenike 2-1, 71. Kombarov 2-2, 90+1 Samaras 2-3. Rode kaart: 63. In- saurralde (Spartak). Benfica (Por)-Barcelona (Spa) 0-2 (0-1): 6. Sanchez 0-1, 56. Fabregas 0-2. Rode kaart 88. Busquets (Barcelona). Stand: FC Barcelona 2 2 0 0 6 5- 2 Celtic 2 1 1 0 4 3-2 Benfica 2 0 11 1 0-2 Spartak Moskou 2 0 0 2 0 4- 6 Groep H Galatasaray (Tur)iSporting Braga (Por) 0-2 (0-1): 27. Micael 0-1, 90+4 Alan 0-2. CFR 1907 Cluj (Roe)-Manchester Uni ted (Eng) 1-2 (1-1): 14. Kapetanos 1-0, 29. Van Persie 1-1, 49. Van Persie 1-2. Stand: Manchester U. 2 2 0 0 6 3-1 CFR 1907 Cluj 2 10 13 3-2 Braga 2 10 13 2-2 Galatasaray 2 0 0 2 0 0- 3 Programma woensdag. Groep A: FC Por to-Paris St Germain, Dinamo Kiev-Dina- mo Zagreb. Groep B: Arsenal-Olympiakos Piraeus, Schalke 04-Montpellier. Groep C: FC Zenit-AC Milan, Ander- lecht-Malaga. Groep D: Ajax-Real Madrid, Manchester City-Borussia Dortmund. door Lex Lammers NIJMEGEN - Evander Sno heeft ver klaard dat hij zaterdag in de wed strijd tegen Feyenoord last had van hartritmestoomissen. De mid denvelder van NEC doet daarmee de uitlatingen van Feyenoord-clu- barts Van Eijck, die stelde dat er sprake was van een hartstilstand, af als onzin. Hij wil weer trainen, maar NEC houdt de profvoetbal ler vooralsnog van het veld. Sno (25), die sport met een inwen dige hartdefibrillator (ICD), heeft zijn uitleg gegeven in het AD. Dat dagblad meldde maandag ook dat er sprake was van een hartstil stand, hoewel dat zaterdagavond al meteen met klem werd ontkend door NEC. „Met die onjuiste infor matie is Evander onnodig bescha- Ajax ontvangt vanavond Real Madrid in een nagenoeg volle ArenA. De Amster damse club verkocht al 48.000 kaarten digd", stelt technisch directeur Car los Aalbers van NEC. „Dat is een kwalijke zaak." De Nijmeegse club leiding neemt afstand van de uitla tingen van Van Eijck, die zaterdag assistentie verleende. „Er worden zaken geroepen, terwijl de uitsla gen van de onderzoeken niet eens bekend zijn", zegt Aalbers. „We hebben daarom ook contact ge zocht met dokter Van Eijck. Wat blijkt: zijn lezing staat haaks op de publicatie in het AD." Wat Aalbers betreft mag Sno nog niet trainen. Ook al stelt de mid denvelder dat er niets aan de hand is. „Eerst moeten we de uitslagen van de cardioloog hebben. NEC is werkgever en wil 100 procent ze kerheid. De persoon Sno staat voorop. Dat is ook de zorg en ver antwoordelijkheid van NEC." Christian Poulsen heeft zich in de basis van Ajax geknokt. De 32-jarige Deen kon meer verdie nen in Spanje en Turkije, maar wil Amsterdam iets moois neer zetten. Om zich volledig op Ajax te kunnen richten speelt hij niet meer voor het Deense elftal. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Vanavond speelt Ajax tegen Real Madrid. Christian Poulsen heeft zich in korte tijd op gewerkt tot basisspeler bij de lands kampioen. De 32-jarige Deense routinier is na e,en rondgang langs Europese topclubs in de herfst van zijn carrière neergestreken in Am sterdam. Aan de hand van een aan tal stellingen geeft hij zich bloot. Voor het geld hoef ik niet meer te voetballen. „Dat klopt. Ik ben niet naar Ajax gekomen om financiële redenen. Er was deze zomer ook interesse van clubs uit Turkije en Spanje. Daar was het salaris hoger. Ik wil in Amsterdam sportief iets moois bereiken. Ook telt dat Ajax in De nemarken een heel grote naam is. Ik was met Ajax binnen vier da gen klaar met de onderhandelin gen. Mare Overmars belde me half augustus en hij wilde het allemaal snel regelen. Ik heb met trainer Frank de Boer gesproken en ver volgens heb ik voor twee seizoe nen getekend. De komst naar Am sterdam was ook een familiebeslis sing. Mijn vrouw en drie kinderen zagen Nederland en Amsterdam wel zitten." Ik ben trots dat ik in de vijf grootste competities van Europa heb gespeeld: Duitsland, Spanje, Italië, Engeland en Frankrijk. „Ja, al is het geen doel op zich ge weest. Na vier jaar Schalke-wilde ik sportief hogerop en kwam te recht bij Sevilla. Vervolgens ging ik naar Juventus. En Roy Hodgson, mijn oude trainer van Kopenha gen, haalde me naar Liverpool. Na de komst van Kenny Dalglish be landde ik daar op de bank. En toen kwam Evian. Mijn overgang naar Frankrijk was bewust een stap terug. Ik was dertig en wilde voetballen. Evian was twee keer ge promoveerd en speelde voor het eerst in de hoogste afdeling. Ik had als oudere speler veel invloed op het jonge team, meer dan ik bij Li verpool of Juventus had gehad. Dat beviel goed. Het was een su perjaar, al was de club niet zo pro fessioneel. Als er twee spelers ge blesseerd waren, hadden we al een probleém." Ik ben een wereldburger. „Ik heb op veel plaatsen gewoond, maar ik kom uit een dorpje. Wel heb ik wat van de wereld gezien. Dat is beetje bij beetje gegaan. Zo als ook mijn weg in het voetbal stapje voor stapje is gegaan. Ik ben een laatbloeier. Het besef dat ik prof zou worden, is pas op mijn achttiende of negentiende geko men. Mijn vader is professor op de universiteit, hij is wiskundige. Mijn moeder is apotheker. Het zag er lang naar uit dat ik ook ging stu deren. Ik heb nog een jaar wiskun de gedaan, maar dat viel samen met mijn doorbraak bij FC Kopen hagen. Mijn vader vond het vroe ger belangrijk dat mijn teamgeno ten precies evenveel speelden als ik. Voor mijn oudste zus heeft hij nog een vrouwenvoetbalclub opge richt, de eerste in het dorp." Mijn top ligt al achter mij. „Misschien wel. Misschien was de tijd bij Sevilla wel mijn beste tijd. We hadden een geweldig elftal. Met spelers als Dani Alves, Luis Fa- biano en Kanouté. We waren hon gerig en heel aanvallend. Ik was de controleur van het team. Mis schien ben ik niet meer de speler die ik was, maar ik kan nog steeds mijn waarde hebben. Ik wil in vloed hebben op het team, maar niet op een geforceerde wijze. Ik ben een werkvoetballer, iemand die het mooi vindt om bij te dra gen aan een beter draaiend elftal. Ik beleef veel plezier aan het voet bal, en ik heb nog steeds de bereid heid om hard te werken. Fysiek ben ik sterk. Ik ben geen sprinter, maar ik heb een lange adem. Ik heb me na het EK van deze zomer afgemeld voor het nationale elftal, dus ik kan me volledig op Ajax richten." Ik ben zo ervaren dat ik geen last heb van wedstrijdspanning. „Nee. Ik ben 32 jaar en ik heb de nodige tactische bagage, maar ik er vaar nog steeds wedstrijdspan ning. Ik wil me in extreme mate bewijzen. Vroeger was het nog er ger. Toen ik 25 jaar was, was ik een echt bijtertje. Ik kon toen geen vrienden zijn met ploeggenoten die op dezelfde plek speelden als ik. Voetbal is een teamsport, maar op het hoogste niveau is het een individuele sport. NIEUWEGEIN - Hockeybond KNHB zet de samenwerking voort met Max Caldas en Paul van Ass. Beide bondscoaches verlengen hun con tract. Caldas veroverde deze zomer in Londen olympisch goud met het Nederlands vrouwenteam, Van Ass won zilver met de man nen. Het nieuwe contract van de Argen tijn Caldas loopt tot en met de Olympische Spelen van 2016 in Rio de Janeiro. Van Ass tekende bij tot en met het wereldkampi oenschap van 2014, dat in Den Haag wordt gehouden. „We zijn erg blij dat we eruit zijn gekomen met Paul en Max en kijken uit naar de toekomst", zegt Arno den Hartog, technisch directeur van de KNHB. Het aanblijven van beide coaches hing in de lucht. Caldas en Van Ass hadden na de Spelen al laten doorschemeren dat ze verder wil den als bondscoach. De bond wachtte met de definitieve bevesti ging na een evaluatie met beide coaches, die in 2010 de leiding kre gen over respectievelijk het vrou wen- en het mannenteam van Oranje. Paul van Ass ziet nog veel uitdagin gen met de Nederlandse hockey- mannen. „Er is een zorgvuldige evaluatie aan vooraf gegaan, want dit is toch een nieuw vertrekpunt en je moet weten waar je met el kaar instapt. Het is hartstikke leuk dat ik verder kan." Na de zilveren olympische medail le wil Van Ass voor het allerhoog ste gaan. „De eerste missie was om met een andere spelopvatting pres taties neer te zetten. Dat is gelukt. Nu gaan we voor die hoofdprijs, dat moet de strik er omheen wor den." Barcelona-verdediger Daniel Alves werkt de bal stijlvol weg in het Champions League-duel met Benfica. foto Jose Sena Goulo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28