zeeland 27 600 Weer lasten onder dwangsom voor Dow brieven Dermalogica Huidbehandeling van 1 uur voor maar €29,- bij DermaCenter in Vlissingen. woensdag 3 oktober 2012 'illll "nliimwiliw WI-iJü mensen behartigen in Zeeland als mentor de belangen van familie leden die dat (tijdelijk) niet kunnen. Mentor: raadgever, belangenbehartiger Een mentor is een raadgever, een belangenbehartiger, iemand die naast je staat en helpt. Mensen die (gedeeltelijk) niet meer in staat zijn hun eigen belan gen te behartigen, kunnen de kan tonrechter verzoeken een offi ciële mentor te benoemen. Ook familieleden of een instelling kun nen dat verzoek doen. ook hen scholing en begeleiding bieden. Veel STMZ-vrijwilligers hebben al een maatschappelijke opleiding of medische achter grond. „Ze zitten tijdelijk zonder werk of zijn net afgestudeerd. Dit vrijwilligerswerk is voor hen aan trekkelijk omdat het aansluit bij de eigen studie en interesse. Boven dien staat het goed op je cv." Maandelijks kost het mentorschap tussen de tien en vijftien uur. Men toren denken mee over zorg, ver pleging, behandeling en begelei ding en zijn nauw betrokken bij het Zorgplan. Als de cliënt niet meer mee kan beslissen, hebben zij de taak zoveel mogelijk in zijn MIDDELBURG - De opslag van ver pakte gevaarlijke stoffen op het ter rein van Dow Benelux in Terneu- zen voldoet niet aan de vergun ningsvoorschriften. Daarom heb ben Gedeputeerde Staten besloten het chemiebedrijf lasten onder dwangsom op te leggen. De overtredingen kwamen aan het licht tijdens zes inspecties in juni van dit jaar. Met lasten onder dwangsom wil de provincie Dow dwingen hier een eind aan te ma ken en dit soort situaties te voorko men. Het bedrijf krijgt tijd om maatregelen te treffen om overtre dingen op te heffen en herhaling te voorkomen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Dementie 2 De AWBZ-crisis komt voor een groot deel voor rekening van deze dementiegolf met 'nog maar' 250.000 maar later 500.000 patiën ten. Inclusief mantelzorgers wor den dan ongeveer 1,5 miljoen men sen getroffen. In plaats van de roep om meer dure verpleeghuisplaat sen en te kostbaar, is nu snel een soort grootschalig Deltaplan nodig. Veel meer onderzoek naar preven tie, medicatie en invloed voeding is dringend noodzakelijk. Alle ken nisinstituten moeten op Europees niveau hier direct de opdracht voor krijgen. Als er snel 'een de- mentiepil' wordt ontwikkeld, kun nen we nu al bijna de helft van on ze verpleeghuizen sluiten. Met minder kosten, kleinschalige voor zieningen en levensloopbestendige woningen in wijk en dorp zijn op menselijk maat goede voorzienin gen te realiseren. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg HW'24 De voetbalcompetitie is voor HW'24 slecht gestart. Waar ik me aan erger is dat de supporters niet achter hun club staan. Clubliefde is er blijkbaar niet meer. Wanneer op een dorp het niet goed gaat met hun dub, dan moedigt men de spe lers aan, maar in Hulst lopen ze spelers af te kraken en lopen zelfs weg naar een andere club. Voor de jongens in het veld weinig motive rend. R. Thomas Kievitstraat 19, Hulst Opruimen 'Als iedereen iets opraapt is Zierik- zee morgen al schoon', luidde de ti tel van een krantenartikel. Daarin meldde de heer Roskam dat hij jon geren bij het trapje-aan het eind van de Driekoningenlaan vriende lijk verzocht hun blikjes in de vuil nisbak te deponeren. De volgende dag vond hij ze ook terug in de vuilnisbak! Niet die jongens, maar de bewoners van de laan en om streken die daar dagelijks komen ra pen in negen op de tien gevallen de rommel op. Ja en dan liggen ze inderdaad de volgende dag in de vuilnisbak. De ervaring heeft ge leerd dat je beter niets kunt zeggen of vragen want de antwoorden va riëren van 'we weten je te vinden' tot de meest enge ziektes waaraan je kunt lijden. let Bakker Jannewekken 1-12, Zierikzee Katseveer Het is triest om te vernemen dat op een prachtig stuk asfalt tussen het Goese Sas en Katseveer niet mag worden gefietst Het blijkt te maken te hebben met de natuur. De noodzakelijke dijkversterking heeft toch waarschijnlijk meer schade aan de natuur aangericht dan een horde fietsers in heel hun leven kunnen. Het verbod om er te fietsen kan dientengevolge in twee woorden gedefinieerd worden: 'Be stuurlijke Arrogantie'. Tevens blijkt uit het verbod dat het welzijn van vogels belangrijker lijkt te zijn dan dat van per fiets recreërende na tuurliefhebbers, hoewel die even min schade aanrichten als de wan delaars. W. J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Democratie In machinefabriek en scheeps bouw koos men vroeger eigen ver tegenwoordigers. Later voor de on dernemingsraad kon men via voor verkiezing ook de eigen vertegen woordiger bepalen. En in de vak bond het eigen bestuur kiezen voor in de betreffende fabriek. Door polderen, SER, overleg op overleg, baantjesjagerij werden ver tegenwoordigers losgeweekt van de achterban. Nu dicht men de kloof in enkele vakbonden door 'organi zing', leden beslissen zelf, zoals bij de schoonmakers onlangs. In de zorg zien we dat ook bij buurtzorg waar de klant en de deskundige verzorger de dienst uitmaken. Jam mer dat ouderenbond Anbo, tegen deze ontwikkeling in, de afdelin gen wil uitkleden en er weer een centralistische belangenbehartiger met SER-lid van wil maken. Weer kostbare tijd verloren in het organi seren van de ouderen. Ko Geldof Groenewoud 152, Vlissingen Cafetaria Politiek gesteggel om schilderwerk. Het college van burgemeester en wethouders, welstandscommissie, gemeenteraad van Middelburg: ga vooral zo door. Niet eerder had Cafetaria Lammers zo'n goed gefinancierde reclame. Uit de gemeentekas, wel te ver staan. Patrick: houd vol, de frikan- dellen smaken naar meer! Maaike Dekker Breeweg 49, Middelburg geest voor hem besluiten te ne men. STMZ heeft nu een pool met 75 mentoren, van tussen de 18 en 80 jaar oud. In 2020 zal STMZ door verdergaande vergrijzing, so ciale mobiliteit en lossere familie banden in Zeeland zo'n 300 men toren nodig hebben om aan de vraag te voldoen. Wilt u meer weten over het mentor schap? Kijk op www.stmz.nl of meld u aan voor de Dag van de Mentor via liancolijn@stmz.nl of bel 06 18257249. De bijeenkomst vindt plaats van 10.00 tot 17.00 uur in de Crote of Sint Nicolaaskerk, Noorddijk stra at 30 in Brouwershaven. ss&e)xismmis^eseex«BZSss^s^gagH^^s^sxssassasxiesssssoaawsasss&i«isSBmmssss^aaaKew^3!amms!sieses De hoogte van de opgelegde lasten onder dwangsom en de termijnen waarin Dow beterschap moet to nen, lopen uiteen. De provincie legde Dow dit jaar vier keer eerder lasten onder dwangsom op. De uit stoot van stikstofoxiden was te hoog. Op opslagvaten zaten geen etiketten. Verder ontbraken een noodstop in de controlekamer en een koppeling tussen het ammo- niakdetectiesysteem en het nood stopsysteem voor de ammoniakin- stallatie. In juli besloot het Openbaar Minis terie Dow te vervólgen voor een aantal ernstige incidenten tussen 2005 en 2008. Deal van de dag De behandelingen van Dermalogica zijn specifiek en worden aangepast op de individuele behoeftes van je huid, gericht op speciale problemen zoals acne, dehydratie, beschadiging i door invloeden van buitenaf, i gevoeligheid, zonbeschadiging en vroegtijdige veroudering. Door een I gedetailleerde huidanalyse wordt er optimaal ingespeeld op de behoeftes j van je huid. Zo stap je weer met een mooie huid naar buiten! Tussen een vrijwilliger en een cliënt moet altijd een 'klik' zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27