Muziekfestival Goes kan heel groot worden 241 zeeland Jonge Zeeuwen scoren op NK kustvissen Ondernemers Kapelle vrouw (21) controleren zichzelf Restauratie Lam Gods Vrachtwagenchauffeur overleden na ongeval bij Oude-Tonge Rusalki Quartet beroofd door drie mannen korting tilroeoptiek brilmodê&contactlenzen - «Iroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl woensdag 3 oktober 2012 GENT - Kinderen drukken hun neuzen tegen het glas. Hun lerares vertelt honderduit en ze luisteren opvallend braaf. Het maakt kennelijk indruk wat zich voor hun ogen afspeelt, het begin van de restauratie van het wereldbe roemde veelluik Lam Gods in het Museum voor Schone Kunsten in Gent. Restaurateurs Marie Postec en Griet Steyaert lopen rond, kijken door een microscoop naar één van de panelen van het schilderwerk en raadplegen hun laptop. Spannend is anders, maar dat er iets bijzonders gebeurt, hangt wel in de lucht. Het bijna zeshonderd jaar oude Lam Gods trekt niet voor niets jaarlijks enkele honderdduizenden toeristen naar Gent. Acht van de twintig panelen die het veelluik telt, worden de komende anderhalfjaar on derhanden genomen. foto Peter Nicolai K«i3S5StGS85SSB£aZS£ MIDDELBURG - Het NK Kustvissen voor de jeugd en de dames, afgelo pen weekeinde in Rotterdam, is ge domineerd door jonge Zeeuwen. Bij de jongste jeugd (10-15 jaar) werd Coen Fase van hengelsport vereniging De Zeebaars uit Scher- penisse Nederlands kampioen. Tweede werd Jarno Elzinga van hengelsportvereniging Westkapel- le. Bij de oudste jeugd (16-21 jaar) was het podium zelfs geheel Zeeuws. Kampioen werd Kristiaan Minderhoud van hsv Westkapelle, tweede zijn clubgenoot Adriaan Dronkers. De derde plek was voor Pim Fase, broer van Coen en ook van De Zeebaars uit Scherpenisse. Bij de dames ging de nationale titel naar Ilonka Rijnberg van hengelsport vereniging Oosterscheldevissers uit Sint Maartensdijk. OUDE-TONGE - Een 22-jarige vracht wagenchauffeur uit het Brabantse best is gisteren om het leven geko men bij een ongeval op Goe- ree-Overflakkee. In Oude-Tonge, op het kruispunt van de N498 en de Magdalena- laan, reed de man rond acht uur vanochtend achterop een stilstaan de vrachtauto met suikerbieten. Die vrachtwagen stond op het kruispunt te wachten om af te slaan. De chauffeur uit Best moest door de brandweer uit zijn cabine wor den bevrijd. Hij werd zwaarge wond naar het ziekenhuis ge bracht waar hij gistermiddag rond 15.00 uur overleed. Dat meldt de politie Rotterdam-Rijnmond. iMii.in 'Rusalki' is Russisch voor 'Zeemeermin nen'. De dames hebben onder meer de opening van de HermitageSail 2000, en het Oerol festival opgeluisterd met hun acapella gezongen repertoire De Goese binnenstad staat zater dag voor de derde keer in het te ken van het Muziekfestival. De hele dag en avond is er een af wisselend programma met ko ren, instrumentaal klassiek en wereldmuziek. Alle optredens zijn gratis te bezoeken. door Luc Qggel Het is de derde keer dat het festival in zijn huidi ge opzet plaatsvindt, als vervolg op het twee jaarlijkse festival voor kleine koren en ensembles dat in 2004 voor het laatst werd gehouden. Het ging om amateurgezelschappen die in de gelegenheid werden gesteld om, verdeeld over de de monu mentale locaties van Goes, op te treden. De organiserende Culture le Raad besloot in 2008 in te ste ken op een andere vorm: minder ensembles, meer diversiteit in de programmering en vooral meer kwaliteit. Het programma dat voor de komende editie is samengesteld is van internationale allure, zegt di recteur Jan Hut van de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Hij zat in de werkgroep die het Muziekfesti val nieuwe stijl vorm gaf en is te vens oud-lid van de Culturele Raad. Zo heeft The Gents, een in middels internationaal bekend vo caal (mannen) ensemble, getekend voor het avondprogramma met vertolkingen van composities van Gershwin in combinatie met een saxofoonensemble en een slagwer ker. The Gents sluiten 's middags ook nog aan bij vocaal ensemble Musica Cordis, dat onder meer kAHAAf/l flAtf door Frank van Cooten KAPELLE - Na de horecabedrijven mogen nu ook auto (schade)- en transportbedrijven in de gemeen te Kapelle zichzelf gaan controle ren op de naleving van milieuregel geving en brandveilig gebruik. De ondernemers krijgen deze maand een instructiebrief met vra genlijst voor de zelfcontrole. De vragenlijstcontrole wordt vol gens de gemeente ingezet om de ondernemer minder te belasten en de gemeentelijke middelen ef fectiever in te zetten. De onderne mer kan de zelfcontrole immers uitvoeren op een moment dat het goed uitkomt. De vragenlijst ver vangt de controle door een ambte naar. De vragenlijst is nieuw voor Joost de Maat van 2W logistiek bv op be drijventerrein Smokkelhoek. „Maar ik vind het prima 'hoor. Ik vul de lijst in en dan ben ik er weer vanaf Ik heb overigens de af gelopen jaren geen enkele ambte naar gezien." De vragen zijn geba seerd op de meest relevante wet en regelgeving. De gemeente gaat ervan uit dat ondernemers de vra gen naar waarheid beantwoorden. Ondernemingen die niet meedoen krijgen een onaangekondigd con trolebezoek. een reprise brengt van de indruk wekkendste stukken uit Spem in alium. Musica Cordis voerde de veertigstemmige compositie van Thomas Tallis afgelopen voorjaar al eens in zijn geheel uit. 's Mid dags treden artiesten op uit zowel Zeeland als andere delen van het land, onder wie Nieuwe Helden met een repertoire van swingjazz, retropop, rock 'n roll, tex-mex, country en soul. Verder zijn er en sembles van docenten van de Zeeuwse Muziekschool. Volgens Hut een mooi samenhangend pro gramma, met voor ieder wat wils. Voor een klapper als The Gents moet flink in de buidel worden ge tast, maar toch kunnen belangstel lenden ze zaterdag voor nop zien en horen in de Grote Kerk. De rest van het programma is eveneeens gratis te bezoeken. Bijzonder, al dus Hut, zeker in tijden van crisis. „Maar doordat we dus die kwali teit bieden, kunnen we makkelij ker subsidies binnenhalen. Daar naast werken we met heel veel vrij willigers en werkt ook de gemeen te goed mee." Het middag- en avondprogramma wordt afgewerkt op drie locaties op loopafstand van elkaar: het stadhuis op de Grote Markt en de RK Maria Magdalenakerk en Grote Kerk aan de Singelstraat. „Naast het gegeven dat we mensen willen laten genieten van mooie muziek, willen we laten zien dat de Goese binnenstad een geweldige moge lijkheid biedt om evenementen te concentreren", zegt Hut „De ge meente heeft kunst en cultuur hoog in het vaandel staan en ik denk dat het Muziekfestival zou kunnen uitgroeien tot één van de grotere festivals in de provincie." MIDDELBURG - Aan de Oosterschel- destraat in Middelburg is maandag tussen 23.15 uur en 23.30 uur een 21-jarige vrouw in haar woning be roofd. Er werd aangebeld waarna ze deur opende. Vervolgens storm den drie mannen haar woning bin nen die haar bedreigden en geld eisten. Met een klein geldbedrag zijn de drie, aldus de politie, weer vertrok ken. De vrouw raakte lichtgewond maar een doktersbehandeling was niet nodig. De politie is op zoek naar getui gen. Wie iets gezien of gehoord heeft kan bellen met 0900-8844. Muziekfestival Het Muziekfestival Goes krijgt sub sidie van de Culturele Raad Goes, Stichting Goes Marketing, het Prins Bernhard Cultuurfonds en de pro vincie. Kamerkoor Capella Breda is opge richt door en staat onder leiding van Daan Manneke. Hij is opgeleid door Goesenaar Adriaan Kousema ker, die vanaf de jaren dertig tot aan zijn pensionering in 1974 orga nist was van de Grote Kerk. Het veertigstemmige motet Spem in alium staat dankzij de erotische bestseller Vijftig tinten grijs mo menteel op 1 in de Official Singles Chart. Meer informatie over alle deelne mers is te vinden op www.goes.nl. >p de complete bril ongeacht de prijs r wij kunnen declareren bij vele zorgverzekeraars. UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar NIEUWE COLLECTIE VAN Tom Ford - Dsquared - Diesel - Etnia Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24