Fusie woningcorporaties afgeblazen WALCHEREN Nieuwe verkeerslichten boven druk kruispunt Vlissingen intratuin almanak Interieur Geluk bij een ongeluk WOENSDAG 3 oktober 2012 21 PZC Alles kan bijdragen aan Muziekfeest Goes kan beter Ambon 22 en 23 groot worden 24 en 25 L'Escaut komt niet op één lijn met Woongoed en Woonburg over vorming één organisatie door Theo Giele MIDDELBURG - De fusie tussen de drie grote woningcorporaties op Walcheren gaat niet door. De grote fiisiecorporatie op Walcheren zou met zo'n 15.000 woningen verre weg de grootste van Zeeland zijn geworden. L'escaut Woonservice, 6500 wonin gen voornamelijk actiefin Vlissin- gen, gaat alleen door; Woongoed Middelburg (6300 woningen) en Woonburg (2000 woningen, ge meente Veere en Oost-Souburg) bestuderen de mogelijkheden om samen één organisatie te vormen. Of dit gaat lukken moet voor het einde van dit jaar duidelijk zijn. Aanleiding voor de fusiebespre king was een heffing van 4 miljoen euro die de drie corporaties in to taal vanaf 2014 "aan het Rijk moe ten betalen. Het Rijk wil dat de cor poraties meebetalen aan de kosten van de huurtoeslag. Om te voorko men dat deze heffing ten koste gaat van de service aan de huur ders, onderhoud of investeringen, wilden de drie corporaties door sa men te gaan doelmatiger en daar mee goedkoper werken. Gaandeweg kwamen er verschillen van inzicht naar boven over de weg naar de fusie. Het doel zelf heeft nooit ter discussie gestaan, wel de manier waarop, zegt Jan van Beekhuizen, directeur van l'Es caut Woonservice. Woongoed en Woonburg wilden stapsgewijs toe werken naar de fusie. l'Escaut wil de zich het recht voorbehouden om aan het eind van het proces het eindresultaat te bespreken bin nen de eigen organisatie en de mo gelijkheid open houden om zaken nog te wijzigen. Omdat in 2014 de corporaties die 4 miljoen euro gevonden moeten hebben, is besloten nu een streep door de fusie te zetten. Langer wachten met die beslissing zou de tijd om naar alternatieven te zoe ken alleen maar bekorten. De drie gaan nu op zoek naar een manier om het geld voor de huurtoeslag- heffing te betalen; het gaat om 1,7 miljoen ieder voor Woongoed en l'Escaut en 0,6 miljoen voor Woon burg. Van Beekhuizen voorziet dat l'Escaut het eerste jaar een deel van het bedrag uit de reserves moet halen. Woongoed en Woon burg hopen dat een fusie voldoen de resultaat oplevert De corpora ties betreuren dat het niet is gelukt één Walcherse corporatie te vor men, maar zeggen wel intensief te blijven samenwerken. pagina 22: verstandig besluit wses^sssssm^ssmsBsssms sscw&wxmsissss!! Struikheide I (Calluna) Cf\ Diverse kleuren, hoogte 22 cm halfschaduw, potmaat 12 cm. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118 551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl 1 geeft aan groen VLISSINGEN - Na een hele dag van voorbereiding werd dinsdagavond het portaal van de verkeersinstallatie op de kruising van de Nieuwe Vlissingseweg en de Rooseveltlaan in Vlissingen geplaatst. In mei werden de verkeerslich ten door een aanrijding onherstelbaar beschadigd. Een noodinstallatie regelde het verkeer. foto Ruben Oreel snssssK oBMaaam mm «wwwaqw mssra i&aaeiiwatmwmmmauffimsimeasBBSBBSgBsaiasm Tip? redactie@pzc.nl I Ga verder op De gemeente Borsele lanceerde deze week een speciale app voor de smart- phone waarmee scheve lantaarnpa len en vieze bushokjes gemeld kun nen worden. Even een foto maken en hup, zo snel mogelijk wordt het eu vel gerepareerd, zegt de gemeente. Bij een lancering hoort natuurlijk een officieel momentje. Nu gaat het Borsele te ver om. zelf een lantaarn paal scheef te schoppen. Dus kwam het de Borselse wethouder jan Zan- dee goed uit dat zojuist een onver laat een paaltje bij zalencomplex De Stenge in Heinkenszand overhoop had gereden. Een trotse wethouder bij een resultaat van dronkenschap of vandalisme zie je niet elke dag. Een geluk bij een ongeluk om zo maar te zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21