Mensen vaak oververzekerd FZC Bibi Dumon Tak wint de Gouden Griffel Minder geweld Vlaanderen eist snel besluit Hedwige Goes' stel wint 'droombruiloft' van Sky Radio «lllllllllllll! PZC-PUBLIEKSPRIJS De strijd om de staten Wat is het beste Zeeuwse boek? 10 en 11 14 en 15 pul mgau J Is ffe" - t Consumentenbond adviseert kritisch te kijken naar polissen DEN HAAG - Na het besluit van WD en PvdA om de assurantiebe- lasting fors te verhogen, doen con sumenten er verstandig aan nog eens goed te kijken waarvoor ze ver zekerd zijn en of dat allemaal wel nodig is. Een woordvoerder van de Consumentenbond heeft dat dins dag gezegd. De beoogde coalitiepar tijen WD en PvdA willen volgend jaar de belasting die over verzekerin gen moet worden betaald, verho gen van 9,7 naar 21 procent Vol gens het Verbond van Verzekeraars gaat dat een huishouden gemiddeld 100 euro per jaar kosten. Op dit mo ment zijn Nederlanders zo'n 800 euro per jaar kwijt aan verzekerin gen. Maar volgens de Consumen tenbond betalen sommige huishou dens aanzienlijk meer. Volgens de Consumentenbond zijn mensen vaak dubbel verzekerd of hebben ze verzekeringen afgesloten voor situa ties die niet voor hen van toepas sing zijn. Automobilisten zijn in Ne derland verplicht verzekerd voor wettelijke aansprakelijkheid. Ook de ziektekostenverzekering is ver plicht, maar daarvoor geldt de hoge re assurantiebelasting niet. Verder leggen hypotheekverstrekkers als voorwaarde op dat voor een wo ning een opstalverzekering wordt afgesloten. Voor het overige staat het mensen vrij zich al dan niet te verzekeren. Staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) gaat met ver zekeraars bekijken hoe voorkomen kan worden dat consumenten de AMSTERDAM - Met de bekendmaking van de Gou den Griffel, de prijs voor het mooiste Nederlands talige boek, is dinsdagavond het Kinderboeken bal in het Muziekgebouw van 't IJ in Amsterdam geopend. Het bal vormt de aftrap van de jaarlijk se Kinderboekenweek, die duurt van woensdag tot en met zondag 14 oktober. De Nederlandse schrijfster Bibi Dumon Tak won de Gouden Grif fel. Tosca Menten schreef dit jaar het Kinderboe kenweekgeschenk, getiteld 'Het Akropolis Ge nootschap en de slag om bladzij 37'. Mensen krij gen het cadeau bij de aanschaf van minstens 10 euro aan kinderboeken. Fleur van der Weel en Edward van de Vendel maakten het Prentenboek van de Kinderboekenweek, foto Robert Vos/ANP m^jsmsmimj^xeeeeeBemssomssBswses^sm MIDDELBURG - Het geweld tegen werknemers met een publieke taak lijkt iets te verminderen. Het percentage medewerkers dat daar vorig jaar mee te maken kreeg, slonk landelijk tot 59 procent. Bij de start van het programma in 2007 was dat 66 procent. pagina 2 en 3: meer begrip en minder agressie; commentaar BRUSSEL - Vlaanderen voert de druk op om de Hedwigepolder te ontpolderen. Vlaams premier Kris Peeters heeft dinsdag verklaard dat het Vlaams gewest 22 november een arbitrageprocedure tegen Ne derland begint, als dan nog geen besluit is genomen. Sinds juni buigt een geschillencommissie zich over uitvoering van de in 2005 gesloten Scheldeverdragen, waarin ontpoldering is opgeno men. Die commissie moet er bin nen anderhalve maand uit zijn. Vlaanderen grijpt anders naar het zwaardere middel van bindende ar bitrage. Vlaanderen heeft haast. In 2014 zijn nieuwe vergunningen no dig voor onderhoudsbaggerwerk in de Westerschelde. hogere kosten voor een polis kun nen ontwijken. RTL Nieuws meld de dinsdag dat een hogere assuran tiebelasting is te ontwijken door nog dit jaar vooruit te betalen voor een verzekering. Dan geldt nog het oude tarief De schatkist kan belas tingontwijking echter niet hebben, concludeert Weekers, die eventueel aan een naheffing denkt. viss6^x6^mssi!^s6sss(sw^<siss6sssessssess;m( GOES - Margot den Toonder (27) en Jason Matthews (36) uit Goes hebben een 'droombruiloft' ge wonnen van radiozender Sky Ra dio. Ze trouwen op 12-12-12 om 12.12 uur. De aanstaande bruid werd dinsdag verrast op haar werk in Rotterdam door zanger Xander de Buisonjé, die ook op het trouwfeest zal zin gen. Het Goese stel wint niet al leen een bruiloft, maar ook een pak, een bruidsjapon, trouwringen en een luxe huwelijksreis naar Ba- li. „Fantastisch!", zegt Margot be duusd. „Dit is echt een lot uit de loterij. Ik heb ons aangemeld met het idee van 'doe eens gek'. Dit hadden we nooit durven dro men." Aan de wedstrijd van Sky Radio deden bijna duizend koppels uit het hele land mee. DE STELLING Ik ga kritisch naar mijn verzekeringen kijken Reageer op pzc.nl UW MENING 377 reacties WD en PvdA zijn goed bezig wwvv.pzcvvoncn.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688H55553011 _j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1