Wat is het beste 141 boekenprijs CAROLIJN VISSER Ik lees Zeeland Licht fareló ALLES IS IN MIJ ARGENTIJNSE AVONDEN woensdag 3 oktober 2012 Tijs van Bragt: Alles is in mij - Een bundel met 47 gedichten van de in Groede woonachtige schrijver. RalfTaprogge en Carsten Muecke: Domburg, Walcheren, Zeeland-Tweetalige reisgids, geschreven in het Duits, vertaald in het Nederland. Wim Jansen: Boerenkind - Bundel met verhalen en anekdotes over een jeugd in de jaren vijftig en zestig van de vorige eeuw. Marinus van Dijke: Een wandeling, honderd jaar, een reconstructie- In de Slibreeks, bestaande uit drie delen met in elk deel een kaart, ter gelegenheid van een expositie in de Kabinetten van de Vleeshal. Annemieke Gerrist: Alleen dunne strepen maken een landschap dat rustig ligt - In de Slibreeks, gedichten. Angele Rijken: De wet tot behoud van ellende- Over jeugd en adolescentie in het kunstzinnige gezin Rijken in Middelburg. John Brosens: Een kaart van Berbice, Piraten op de Wilde Kust - Jeugdboek over een jonge kaartenmaker die in 1697 meereist op een schip van de West-Indische Compagnie. André van der Veeke: Een meedogenloze vrede- Bundel met 22 verhalen van de in Terneuzen woonachtige auteur. Carolijn Visser: Argentijnse avonden - Literaire familiekroniek van een Rotter dammer en zijn dochters in Indonesië en Argentinië. Jacques Cats:-Bel, bel! Zeeuwse streek- drachten in een ander daglicht - De Zeeuwse dracht van vele kanten belicht Een kaart van Berbice Eric Hageman en Toon Franken: Hop en gerst veredeld - Over bierbrouwerijen, bierhandel en biercultuur in Middelburg van pakweg 1800 tot nu. Overvloed Anneke Wiltink: Overvloed - Gedichten bundel met emoties en gedachten over kanker. Maan Leo: Ik ben Maan - Maan Leo keert zich binnenstebuiten in de zeventien hoofdstukken van haar shock-novel. van Zeeland Joyce Muilenburg: Parels van Zeeland - interviews met vijftien buitenlanders, die hun draai in Zeeland hebben gevonden. Mieke Wijnen fotografeerde. Ben Flore, Fiona Hack en Frank Ogink: Ik lees Zeeland - Een medley van toeristi sche informatie, tips voor dagattracties én Zeeuwse verhalen. Ine Bloemen: Peelanders- Vijftien verhalen van Noord-Bevelanders over hun leven op het 'eiland'. Hans van der Kam: Ken je dat Zeelandge- voel?- Foto's van de Zeeuwse kust met bijpassende gedichten. o Gerard van der Hoeven: Piekboek - Jubileumboek ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van poppodium De Piek in Vlissingen. Jan van Munster en Peter Lodermeyer: Licht - Thematisch foto- en tekstboek over de lichtobjecten van kunstenaar Jan van Munster in Oost-Souburg. Juliette Timmerman: Schoonheid langs de Oosterschelde- Fotoboek (met teksten) gewijd aan de perkoenpaaltjes op de zeeweringen langs de Oosterschelde. Dorothé Tempelman-Venselaar: Zeeuwen door de eeuwen - De geschiedenis van Zeeland in 36 verhalen, met uillustraties van Danker Jan Oreel. Jan Zwemer en Danker Jan Oreel: Zeeuws voor beginners - Zeeuwse woorden en uitdrukkingen voor toeristen en voor Zeeuwen om wat bij te leren. Marie Louise Osté: Zeeuwse Jongens, Het geheim van de zwarte doos - Jeugdboek over vijf kinderen, die het Zwin als speeldomein hebben. Adri Geelhoed: Zeeuwse kleuren en vergezichten - Landschappen van de Zeeuwse schilder Geelhoed, aangevuld met werk van vier Zeeuwse dichters. Elisabeth Holdsworth: Zij die na ons komen - Roman over een Zeeuwse jeugd en overleven in Australië van de in 1959 met haar ouders naar Australië geëmigreerde schrijfster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14