BUSVAKANTIES buitenland 19 Partei zwijgt over moord Etterbeek in centrum van Aleppo gaan door KRA5.NL Doden en gewonden door aanslagen in Irak Gevechten BOEK ONLINE of bel 0900-9697 MOSKOU Kerk wil sorry horen van Pussy Kiot-ieden Als de drie gedetineerde leden van de Russische punkband Pussy Riot berouw tonen voor hun 'punkge bed' in de belangrijkste kathedraal van Moskou, dan zal de Rus- sisch-orthodoxe kerk om genade vragen. Dat heeft de kerk gisteren in een verklaring laten weten. De kerk zei dat als de vrouwen tonen dat ze spijt hebben van hun actie, daar iets tegenover moet staan. BARCELONA Dodental noodweer Spanje opgelopen Het dodental als gevolg van zware regenval in Zuid-Spanje is opgelo pen tot tien. In de provincie Mur- cia kwamen vijf mensen om, in Al- meria drie en in Malaga twee, zei een woordvoerster van de regiona le regering van Andalusië zaterdag. Nog zeker twee mensen worden vermist Honderden mensen zijn geëvacueerd, meldden media. waarom zou je meer betalen maandag 1 oktober 2012 ALEPPO - Troepen van president Bashar al-Assad hebben gisteren in heel Syrië gebieden bestookt die in handen zijn van rebellen. In de stad Aleppo zijn volgens mel dingen van activisten nog altijd he vige, gevechten gaande. Daar wer den zaterdag honderden winkels verwoest van de soek in het oude centrum van de stad. Het oude centrum van Aleppo, de grootste stad van Syrië en een van de oudste steden ter wereld, staat op de Wereldérfgoedlijst van de VN-cultuurorganisatie Unesco. Ac tivisten schatten dat tot nu toe 700 tot 1.000 winkels zijn vernietigd. Aleppo geldt de laatste twee maan den als het belangrijkste strijdto neel in Syrië. De afgelopen dagen is de strijd daar sterk opgelaaid en op een grotere schaal. Volgens het Syrische Observatorium voor Men senrechten gingen de gevechten in de nacht van zaterdag op zondag gepaard met bombardementen. Huizen werden vernietigd en ze ker drie mensen werden gedood, onder wie twee burgers. Veel van het geweld concentreert zich in en rond het oude centrum van Aleppo. Aangenomen wordt dat dat ook de oorzaak is van de brand in de eeuwenoude overdek te markt. Volgens het Syrische Observato rium voor Mensenrechten, dat zijn informatie krijgt van anti-Assad- activisten in Syrië, stierven en za terdag in het hele land 118 mensen door het oorlogsgeweld: 48 bur gers, 41 soldaten en 29 rebellen. Een zelfmoordaanslag met een au tobom heeft gisteren" in de plaats Qamishli in het noordoosten van Syrië volgens staatsmedia aan ten minste vier mensen het leven 'ge kost. Volgens activisten zijn er acht mensen gedood. Dat aantal zal vermoedelijk nog oplopen om dat verscheidene mensen ernstig gewond raakten bij de bomaan- slag. BRUSSEL - Het Openbaar Ministe rie in Brussel blijft in alle toonaar den zwijgen tegenover de pers over het drama in de Brusselse ge meente Etterbeek. Daar werden vrijdagavond laat een vrouw en drie kinderen dood aangetroffen. De kelen van de slachtoffers waren doorgesneden. Elke vorm van communicatie zou het onderzoek kunnen schaden, al dus het parket gisteren. Tot nu toe is nog niets via officiële kanalen naar buiten gekomen over de iden titeit van de slachtoffers, noch over de mogelijke toedracht en ver moedelijke dader(s). De vader van het gezin zei voor de camera van het Franstalige RTL-TVi te willen weten wat er gebeurd is. „Ik ben hun papa. Ik heb het recht om te weten wie mijn gezin vermoord heeft." De man is volgens Belgische me dia kort door de politie gehoord en daarna weer vrijgelaten. De vader vertelde hoe hij vrijdag de kinderen naar school bracht en in de middag naar zijn werk in een restaurant vertrok. Normaliter had hij later op de avond nog con tact met zijn vrouw, maar omdat hij geen gehoor kreeg, vroeg hij aan zijn baas naar huis te mogen gaan. Daar trof hij zijn vrouw en kinderen vermoord aan. Ooggetuigen verklaarden dat zij de vader vrijdagavond snikkend op straat aantroffen. Volgens de man had het gezin geen schulden, noch vijanden. Buurtbewoners verklaren tegen over Belgische media dat het gezin al jaren in België woonachtig was en dat van Indiase komaf. Volgens de burgemeester van Etterbeek was het gezin niet bekend bij de politie. politie en medici gewond geraakt. Het doelwit waren controleposten van de politie. De zwaarste aanslagen hadden plaats in Bagdad en omgeving, waar 25 mensen werden gedood en 59 gewon den vielen. In drie andere steden zorgden vijf au tobommen voor zeker zeven doden en 34 gewon den. Het geweld in Irak neemt af ten opzichte van de pieken in 2006 en 2007, maar dodelijke aanslagen doen zich nog bijna elke dag voor. foto Hadi Mizban/AP BAGDAD - Iraakse agenten onderzoeken een bom auto in de hoofdstad Bagdad. Een reeks beschie tingen en aanslagen met autobommen heeft gis teren in Irak aan zeker 32 mensen het leven ge kost. Ten minste 104 personen zijn volgens de THÜRINGEN SAKSEN Stedentrip LONDEN Zie www.kras.nl/39285 Zie www.kras.nl/39331 Zié www.kras.nl/39043 Nazomeren CÖTE D'AZUR Nazomeren BLOEMENRIVIÈRA Nazomeren KROATIË Zie www.kras.nl/39333 Zié www.kras.nl/39327 Zie www.kras.nl/39339 Vertrek: 15 oktober 5-daagse busreis inclusief verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt en diner extra ingekochte topaanbieding tip: boek voor slechts 39 het excursiepakket bij en bewonder de mooiste steden in het hart van Duitsland: Leipzig, Weimar, Erfurt en het indrukwekkende Dresden Vertrek: 19 oktober 4-daagse busreis inclusief verblijf in een 3-sterren hotel en ontbijt 100% vertrekgarantie ontdek één van Europa's mooiste steden, met o.a. de Brandenburger Tor, Reichstag en Berliner Dom optioneel ook een dagtocht naar de barokstad Potsdam mogelijk Vertrek: 25 okt. t/m 14 dec. 4-daagse busreis inclusief verblijf in hotel, ontbijt en ferryovertochten vertrekgarantie op vrijwel alle data heerlijk weekendje shoppen en sightseeing, met o.a. Buckingham Palace, Tower Bridge en Big Ben vele extra's mogelijk, zoals een bezoek aan de musical Thriller Vertrek: 13 oktober 8-daagse busreis inclusief verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en diner 0 100% vertrekgarantie, voordeliger dan ooit naar de Franse zuidkust lekker luieren aan het strand en optioneel op excursie naar o,a. St. Tropez, Cannes, Monaco en Nice (excursiepakket voor maar 49!) Vertrek: 13 oktober 8-daagse busreis inclusief verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en diner speciale herfstvakantie-actie heerlijk nazomeren in het gezellige Spotomo aan de Italiaanse kust maak uw reis compleet met ons excursiepakket 49) en geniet van Genua, Rapallo en de Cinque Terre Vertrek: 20 oktober 8-daagse busreis incl. verblijf in 3-sterren hotel, ontbijt en 5 x diner ook in oktober nog een gemiddel de temperatuur van zo'n 20 graden hotel met vele faciliteiten en direct aan de baai van het leuke Rabac wissel vrije dagen af met optionele uitstapjes naar o.a. Porec en Rovinj Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservermgskosteh en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9