m m Europa straal op tegen bezuinigingen 81 buitenland Proces butler paus morgen verder Topless 'sekstremisten' lanceren trainingscentrum in Parijs Speciale aanbieding W 24 maanden l/Artii 1/1 #1 l\^/1 Lil ig op een abonnement én een Samsung ACE tw.v. 299.-Mrill5l Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc maandag 1 oktober 2012 door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Ze zijn slank, knap en graag bereid hun borsten te ontblo ten. Op een muur staat in grote let ters geschilderd waarom. 'Wij ge bruiken onze borsten als wapens.' Welkom bij de feministische orga nisatie FEMEN, die in Parijs haar internationale trainingscentrum heeft gevestigd. Plaats van hande ling is een wijk die bekend staat om zijn godvruchtigheid. Een deel van de bevolking in het achttiende arrondissement is mos lim en er wonen ook veel diepgelo vige christenen van Antilliaanse af komst. Schuin tegenover het cen trum verkoopt een winkel cd's en dvd's die 'honderd procent christe lijk' zijn. Hoe de 'sextremisten' van FEMEN over het hogere we zen denken, maakt een andere leu ze duidelijk. 'Onze God is de Vrouw'. Leidster van het centrum is een 22-jarige Oekraïense. Idda Shev- chenko is zowel 'belle' (mooi) als 'rebelle' (rebels), een combinatie die het goed doet in Frankrijk. Haar laatste daad in eigen land was met een kettingzaag een hou ten kruis in het centrum van Kiev doorzagen, het bovenlichaam naakt. „Vier dagen later poogden geheim agenten mijn voordeur te forceren," zegt ze. „Ik sprong met paspoort en geld het raam uit, en ontkwam per trein." Haar odyssee eindigde afgelopen maand in Frankrijk. Een klein, noodlijdend theater verschafte haar onderdak. Het trainingscentrum is op de eer ste verdieping. Op het programma staan vecht sporten en conditietraining. Leden van FEMEN kunnen niet altijd op clementie van de politie, rekenen, zegt Idda, die zelf al vijftig keer is gearresteerd. In Minsk, Wit-Rus- land, werd ze geslagen, ontkleed en bij 20 graden onder nul in een bos gedumpt. In een hoek vergaderen enkele Frangaises. Agendapunt is het kie zen van een actiedoel. Elk van de dames had haar eigen motieven zich bij FEMEN aan te sluiten. Djihada (23) radicaliseerde toen ze op de middelbare school de klas in kwam. Op het bord stond in vette krijtletters: 'Nique Putes, Nique Soumises' (neuk de hoeren, neuk de prostituees), een woordspeling op de feministische organisatie 'Ni Putes Ni Soumises' (noch hoeren, noch prostituees). „Een klasge noot had dat geschreven," zegt ze. „Het was voor mij bedoeld, omdat ik als feministisch te boek stond. In Frankrijk is dat nog altijd om streden." De seksuele mores in het land zijn volgens haar onveranderd conser vatief. „Toen Cécile Duflot in een spijkerbroek in de ministerraad verscheen, was dat een groot schandaal," zegt ze in een verwij zing naar een bewindsvouw. „Ze moest in jurk of rok aantreden." VATICAANSTAD - Het proces tegen Paolo Gabriele, butler van paus Be- nedictus XVI, wordt morgen voort gezet Dat heeft de president van de rechtbank, Giuseppe Dalla Tor- re, zaterdag aan het einde van de openingsdag van het proces ge zegd, zo hebben journalisten die tot het proces werden toegelaten, gezegd. De rechters zullen morgen de persoonlijk secretaris van de paus, Georg Ganswein, horen. De drie rechters hebben ook beslo ten de zaken tegen Gabriele en Claudio Sciarpelletti te splitsen. Dat gebeurde op verzoek van Sciar pelletti, die zaterdag tegelijk met de butler voor de rechters moest verschijnen. Hij is een computerex- pert die bij het Vaticaanse staatsse cretariaat werkt en wordt ervan verdacht dat hij Gabriele heeft ge holpen bij het lekken van vertrou welijke documenten. De rechters besloten de resultaten van een onderzoek van drie kardi nalen naar het lekken van de docu menten niet in het proces mee te nemen. De drie deden het onder zoek in opdracht van paus Bene- dictus XVI. De rechters oordeel den dat alleen de resultaten van het onderzoek van een aanklager van het Vaticaan en de Vaticaanse politie als bewijsmateriaal kunnen dienen. --- ll vodafone SAMSUNG illiO 07:21 j _3fe li 3,5-inch «n» TFT display i°VGA videorecorder Vodafone Voordeel Web SMS Internet Normaal 40 200 Mb €30,- 80 200 Mb €35,- 120 300 Mb €30,- Actieprijs €15,- €17,50 €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! Tegen 'diefstal van loon en pensioen' In Frankrijk, Portugal, Duits land, Polen en Spanje zijn afge lopen weekeinde demonstra ties geweest tegen aangekon digde bezuinigingen. In veel landen dreigt een ver hoging van de pensioenleef tijd. PARIJS - Duizenden mensen heb ben gisteren in Parijs gedemon streerd tegen de bezuinigingen in Europa. Ook in Portugal, Spanje, Duitsland en Polen demonstreer den mensen tegen bezuinigings voorstellen. Het protest in Parijs was voorna melijk door het Links Front en de communisten georganiseerd met het oog op het debat deze week in het Franse parlement over het Eu ropese begrotingsverdrag. Volgens de organisatoren kwamen meer dan 80.000 mensen op de been; de Parijse politie weigerde een ei gen schatting te geven. De Franse regering presenteerde af gelopen vrijdag een begroting die voorziet in een forse belastingver hoging voor de rijkste Fransen. Cri tici zeggen echter dat het plan geen fundamentele hervormingen bevat die economische groei op gang kunnen brengen. Een dag eerder waren duizenden Portugezen in de hoofdstad Lissa bon opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het bezui nigingsbeleid van hun regering. Zij vrezen nieuwe, ingrijpende maatre gelen die de regering in voorberei ding heeft om de beloften aan in ternationale kredietverleners waar te kunnen maken. De demonstranten in Lissabon ga ven massaal gehoor aan de oproep KOPENHAGEN Veertien koeien dood na botsing met trein Een trein is in Denemarken in bot sing gekomen met koeien die op de rails liepen. Veertien van de die ren overleefden de aanrijding niet, zei de Deense politie. Geen van de passagiers in de trein raakte ge wond bij het ongeval in het. westen van Denemarken, aldus politie woordvoerder Thomas Kristensen. De treindienst was enkele uren on derbroken. WENEN Zes doden bij crash vliegtuig Oostenrijk Een tweemotorige Cessna is giste ren in het westen van Oostenrijk neergestort. Zes mensen, allen Oos tenrijkers, kwamen om het leven en twee raakten gewond. Het vlieg tuig was op weg van Innsbruck naar het zuiden van Spanje toen het twintig minuten na het opstij gen neerstortte. Na de crash vatte het toestel vlam. van de grootste vakbond in Portu gal om te protesteren tegen 'de diefstal van lonen en pensioenen'. Minister Vitor Gaspar van Financi ën gaf onlangs aan dat de regering snel nieuwe maatregelen zal aan kondigen. Daarbij gaat het onder meer om belastingverhoging. Ook in de Spaanse hoofdstad Ma drid betoogden duizenden men sen tegen de bezuinigingen van hun regering en eisten het aftre den van het kabinet. De autoritei ten hadden geen toestemming ge geven voor de betoging, nadat de politie was gewaarschuwd dat 500 extremisten naar de hoofdstad zou den gaan om tijdens de betoging relletjes uit te lokken. In Duitsland zijn zaterdag duizen den mensen in een veertigtal ste den de straat opgegaan om een eer lijker verdeling van de welvaart te eisen. De demonstranten bepleit ten een belasting op rijkdom en op financiële transacties. De beto gingen waren georganiseerd door vakbonden, maatschappelijke orga nisaties en de antiglobalistenbewe- ging Attac. Duizenden Polen gaven zaterdag in Warschau lucht aan hun veront waardiging over de verhoging van de pensioenleeftijd. De demonstra tie was georganiseerd door onder meer de conservatief-nationalisti- sche oppositiepartij van oud-pre mier Jaroslaw Kaczynski en de vak bond Solidariteit. De regering van premier Donald Tusk hoopt met een reeks bezuinigingen, waaron der de geleidelijke verhoging van de pensioenleeftijd, de staats schuld te verminderen. zie onze website:buitenland Bekijk videobeelden van de demonstraties in Portugal TOKIO 'Luiertekort na explosie in fabriek' De wereld gaat mogelijk met een tekort aan papieren luiers kampen. Dat is het gevolg van de explosie in de fabriek van het chemieconcern Nippon Shokubai in de Japanse stad Himeji, schrijft de krant San- kei Shimbun. De fabriek levert 20 procent van de wereldproductie van superabsorberend polymeer, dat wordt gebruikt bij de productie van papieren luiers. BREMEN Dertig gewonden bij branden Duitsland Bij twee branden in dezelfde straat in de Duitse stad Bremen zijn gisterochtend bijna dertig mensen gewond geraakt De brandweer ver moedt brandstichting. De eerste brand brak uit in de kelder en op de tweede verdieping van een flat met drie verdiepingen. Kort daarna brak er even verderop brand uit in een flat met vijf verdiepingen. Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 («.«/gesprek) Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 50.-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8