Volleybalsters Savok pakken tweede zege 361 sport Corn Boys nieuwe koploper na nipte zege in Hoofdplaat Vrouwen én mannen Scheldesport delven onderspit tegen Vossenberg Koewacht ontslaat trainer De Bruijckere omdat klik met spelersgroep ontbreekt maandag 1 oktober 2012 door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De topper in de vijf de klasse A van het zondagvoetbal tussen Vogelwaarde en Schoondij- ke eindigde in een 2-2-gelijkspel. Door dat resultaat viel Schoondij- ke terug van de eerste naar de tweede plaats. De nieuwe koplo per is Corn Boys, dat met 0-1 nipt van Hoofdplaat won. Sluis had zich naast Corn Boys op de eerste plaats kunnen nestelen ware het niet dat het thuis tegen Graauw niet verder kwam dan 2-2. Onderaan de ranglijst was er op nieuw verlies voor Terhole en SDO'63. Terhole verloor met 1-6 van Breskens en SDO'63 met 1-2 van Groede. Vogelwaarde-Schoondijke 2-2 (2-1): Vogelwaarde en Schoondijke hadden beide voor een aanvallen de speelwijze gekozen en dat kwam de aantrekkelijkheid vaft de wedstrijd ten goede. Na kansen aan beide kanten was het Schoon dijke dat in de dertigste minuut door Andrew Wesbeek een voor sprong nam, maar nog voor de rust keerde Vogelwaarde de rollen om. Dennis van Passel schoot eerst van afstand raak en benutte vervolgens in de slotminuut van KOEWACHT - Chris de Bruijckere uit Zelzate.is niet langer trainer van zondag-vijfdeklasser Koe wacht. De Belgische oefenmeester werd dit weekeinde uit zijn functie ontheven omdat de klik met de spe lersgroep ontbrak. „Als je als bestuur moet constate ren dat ér geen vertrouwen meer in het functioneren van de trainer is kun je twee dingen doen", vertel de voorzitter Kees Jansen gister middag. „De eerste - de spelers groep wegsturen - is geen optie, dus hebben we voor de tweede ge kozen." de eerste helft een strafschop. Na de hervatting drong Schoondijke steeds meer aan en al gauw resul teerde dat in de gelijkmaker. Op nieuw was Andrew Wesbeek de doelpuntenmaker. Nadat Rick Moens met tweemaal geel voortij dig de kleedkamer had moeten op zoeken lag het initiatief bij de be zoekers, maar Vogelwaarde hield knap stand: 2-2. Hoofdplaat-Corn Boys 0-1 (0-0): Hoofdplaat was voor rust zo niet beter dan toch gevaarlijker dan Corn Boys, dat vergeefs pogingen deed om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Een korte opleving na de rust bracht de bezoekers in de 65e minuut alsnog aan de lei ding door een treffer van Sebasti an de Meijer, maar daarna was het vooral Hoofdplaat dat de aandacht opeiste. De paal stond de gelijkma ker van Nicki van den Hemel ech ter in de weg en vrij voor doel kon ook Loek Thomaes niet voor de ge lijkmaker zorgen. Het bleef zo doende 0-1. Koewacht-Kwadendamme 6-1 (5-0): Zonder de weggestuurde Chris de Bruijckere op de bank be sliste Koewacht het duel met Kwa- dendamme al in de eerste twintig minuten. Tussen de elfde en de Jansen heeft de spelersgroep voor gehouden 'helemaal niet trots op deze beslissing te zijn'. „Ik maak in tussen ruim 35 jaar deel uit van het bestuur en het is voor het eerst dat ik meemaak dat de trainer tussen tijds weggestuurd wordt. Ik hoop dat we als bestuur de juiste beslis sing hebben genomen, maar dat moet nog blijken." Koewacht gaat de komende weken op zoek naar een trainer die 'hope lijk wel een klik met de spelers heeft'. Voorlopig neemt Serge Mar- tinu, bestuurslid technische zaken, de honneurs waar. twintigst minuut scoorden achter eenvolgens Leroy van Waesberg- he, Wout Rozijn, opnieuw Van Waesberghe en Ruud Martens. Nog voor de rust werd het door Wout Rozijn 5-0. In de tweede helft, toen Koewacht gas -terug nam, duurde het vervolgens tot de 75e minuut Vooraleer Ruud Mar tens de score verder kon uitbou wen. In de slotfase redde Marco Bek de eer nog voor Kwadendame 6-1. Sluis-Graauw 2-2 (1-1): In de ge- lijkopgaande wedstrijd nam Graauw al na vier minuten spelen door Tim Roodhuizen een o-i-voorsprong, maar nog voor de rust kopte Patrick Vinke uit een corner de gelijkmaker binnen. Na bijna een uur spelen zette Ben nie Pladdet de thuisclub voor.het eerst op voorsprong, maar beslis send was die 2-1 niet. Want in de 79e minuut was het Merijn Tael- man die met een rake kopbal uit een hoekschop de eindstand op 2-2 bracht. Terhole-Breskens 1-6 (1-3): Bres kens was een maatje te groot voor Terhole, dat niettemin beter voor de dag kwam dan vorige week toen Corn Boys met 13-0 te sterk was. Kjeld Verschorre opende al vroeg de score, waarna het 1-1 werd door Sander Freijzer. Nog voor de rust namen de bezoekers afstand: 1-2 werd het door op nieuw Verschorre, 1-3 door Tho mas Kodde. In de tweede helft liep Breskens simpel weg naar 1-6 door doelpunten van Jan-Willen de Rooy, Ned de Looze en Wesley Steijaert. SDO'63-Groede 1-2 (0-1): De over winning van Groede was niet-on- verdiend maar kwam maar moei zaam tot stand. Kort voor de rust werd het 0-1 door een doelpunt van Maxime Wille, maar uit een fel bestreden strafschop schoot Ruud van Driessche in de tweede helft de stand naar 1-1. Halverwege de tweede helft kwam Groede opnieuw op voorsprong (dit keer schoot Ilyaz Yavuz raak). Die treffer bleek beslissend: 1-2. De verschillende Zeeuws-Vlaam- se volleybalteams boeken dit weekend wisselend succes. Al leen de vrouwen van Savok en IJVC weten hun uitduels te win nen. De mannenteams van Voor waarts en De Sterre moeten een nederlaag slikken. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van Savok boekten in de eerste klasse bij De Burgst 3 de tweede overwin ning: 0-4- IJVC won met 0-4 in Roosendaal en de vrouwen van Voorwaarts legden in een vijfset ter het loodje tegen de reserves van WS'92. Ook de mannen van Voorwaarts incasseerden een 3-2-nederlaag. De mannenploeg van De Sterre verloor kansloos met 4-0. De Burgst 3-Savok 0-4 (24-26, 9-25,11-25,14-25): Een prima wed strijd van Savok, dat slap aan het duel begon en na een waarschu wing in de eerste set de goede draad oppakte. „Ik had gevraagd om scherp de wedstrijd in te stap pen", zei trainer Luc Chinitor. „Ze zeiden ja, maar ze deden nee." Dat resulteerde in een 19-io-voor- sprong voor De Burgst, dat in de beginfase Savok met een lastige op slag in problemen bracht. Na twee time-outs kreeg Chinitor zijn ploeg op de rails. „Opeens kwa men we door een heel sterk mid- denblok terug in de wedstrijd." Savok maakte een aantal punten op rij en putte daar inspiratie uit. Het leidde tot een enerverende slotfase, waarin de Sasse formatie met de schrik vrij kwam. Daarna was Savok heer en meester. VVS'92 2-Voorwaarts 3-2 (14-25, 16-25, 25-14, 25-23,15-13): De Axel- se vrouwen leken na twee sets op rozen te zitten, maar kwamen van een koude kermis thuis. De opslag was aanvankelijk prima, de mid- denaanval trefzeker en in verdedi gend opzicht was er geen vuiltje aan de lucht. Met een 0-2-voor- sprong op zak, zakte het aan de kant van Voorwaarts als een pud ding in elkaar. Hoewel uiteindelijk meer setpunten werden gemaakt, kon een nederlaag niet worden voorkomen. Mikro Electro/Roosendaal 3-IJ- VC 0-4 (27-29, 22-25,16-25,16-25): Een duel met twee gezichten. Bei de teams waren in de eerste twee sets aan elkaar gewaagd. Beide ke ren trok IJVC aan het langste eind. In het derde bedrijf kantelde het duel in het voordeel van IJVC. Vooral in verdedigend opzicht wa ren de Zeeuwen ijzersterk. IJVC was collectief prima op dreef, haal de zowat alle ballen van de grond en kwam in de laatste twee sets niet meer in de problemen. Voorwaarts-Benevia 2-3 (23-25, 22-25, 25-19, 25-16,11-15): De Axel- se mannenploeg kreeg de rekening van een slappe start gepresen teerd. De thuisploeg keek na twee door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport verloren zaterdag in 'de overgangsklasse met nipte cij fers van Vossenberg (40-41). Bij de mannen van Scheldesport was er sprake van vrijwel hetzelfde scena rio. De tegenstander heette ook Vossenberg en de 82-85-eindstand kwam pas op het bord na een ver lenging. Na de reguliere speeltijd was het duel in de eerste klasse rayon zuid in 75-75 geëindigd. Vrouwen. Scheldesport-Vossen- berg 40-41 (12-24): Marjolein Kruijsse kreeg vlak voor tijd nog twee vrije worpen te nemen. Die moesten allebei worden benut om er een verlenging uit te slepen. De eerste schoot ze raak, de tweede vrije worp miste ze. Daardoor ble ven de Terneuzense vrouwen op een punt steken. De oorzaak van het verlies was echter te wijten aan een belabber de eerste helft, waarin Schelde sport slechts twaalf punten scoor de. De tegenstander uit Ouden bosch speelde bovendien zonder wissels. Bij Scheldesport ging wel de fou- tenlast doorwegen, waardoor de goed spelende Marrietty Martina naar de kant moest Pauline van den Heuvel en Anneke de Clerk ondergingen hetzelfde lot. De thuisclub kwam in de laatste periode nog sterk terug. Het ver schil werd weggewerkt en de ploeg van coach Martin van Ham kwam zelfs twee keer op voor sprong. Die kon niet worden vast gehouden. „We waren niet scherp genoeg. Dat we niet kunnen win nen tegen een tegenstander zon der wissels, dat geeft te denken", al dus Kruijsse. De centerspeelster van Schelde sport blonk uit met een score van achttien punten. Mannen. Scheldesport-Vossen- berg 82-85 (na verlenging, 75-75, 39-31): Scheldesport was voor rust goed op dreef. „Er werd goed ver dedigd en nagenoeg geen kans weggegeven", vond trainer-speler Marco Oppewal. Bij de rust was het verschil opgelopen tot acht punten en na de derde periode bleef de marge gehandhaafd. Tot dat de ploeg uit Oudenbosch een zoneverdediging opzette en via vier driepunters de achterstand wegpoetste. „We hebben het in de vierde pério de weggegeven", vond Oppewal. In een spannende slotfase bleef het gelijk. Er moesten verlengin gen aan te pas komen, waarin Vos senberg het laatste woord had. Matthijs Kingma was bij Schelde sport uitstekend op dreef met 24 punten. Er waren geen scheids rechters, zodat Marjolein Kruijsse als enige scheidsrechter optrad. Ze kweet zich goed van haar taak, maar miste daardoor de voorberei ding op de wedstrijd van Schelde sport bij de vrouwen. Uitblinkster Marjolein Kruijsse probeert te scoren in het thuisduel met Vos senberg. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80