Opluchting bij Goes na de eerste seizoenszege Terneuzen kan duel niet uitspelen 321 sport ■Bi V Wmm Pijnlijke nederlaag zwalkend HW'24 Ook met 46-jarige El Bekkaoui onder de lat kan Vlissingen winnen maandag 1 oktober 2012 door Roeland van Vliet UDEN - Na de riante overwinning op UDI'19 (1-3) dolden de voetbal lers van Goes met Trting Tiran. De invaller had in de slotminuten op kolderieke wijze een grote kans ge mist De rappe rechtsbuiten ging al leen op de keeper af, maar struikel de over zijn benen nét voordat hij de bal wilde trappen. Om het hilarische voorval kon gela chen worden omdat de Bevelandse zondag-hoofdklasser gewonnen had. Er was dan wel een scorings- mogelijkheid om zeep geholpen, maar deze keer maakte het niet zo veel uit. Tijdens de voorgaande duels met EHC (2-2), Baronie (1-1), Someren (1-0-nederlaag) en Nue- nen (3-1-nederlaag) wond trainer Gérard de Nooijer zich op toen er zo knullig in het zestienmeterge bied werd geacteerd, maar nu rea geerde hij laconiek. „Hebben jullie het opv band staan? Dan kunnen we het nog een keer terugzien", grapte hij richting eeri aanwezige cameraploeg. Het gelach om Tran maakte deel uit van de algehele vreugde bij Goes. Door de eerste zege tellen de rood-witten weer mee in de hoofd klasse B. „Deze drie punten zijn r>)sssssiS!^vscmiWBS^wsimmisgsmmSBSiess^^ heel belangrijk", stelde Gert-Jan van Leiden. De opgeluchte aanvoer der gaf toe dat het uitblijven van een overwinning lichtelijk begon té knagen aan de Bevelanders. „Als we nu weer niet zouden winnen, konden we gaan denken: het wordt toch geen seizoen zonder ook maar één zege, hè... Nu is die druk eraf en dat is heerlijk." De overwinning van Goes was meer dan verdiend. De ploeg speelde zeer compact, waardoor UDI'i9 er niet doorheen kwam. Van Leiden leidde op voortreffelij ke wijze de defensie, waarin ook Stephan van de Boor, Shannon Braafhart jr en Milton Roemeratoe goed standhielden. De zieke Sherief Tawfik - hij meldde zich 's morgens af - werd nauwelijks ge mist. „In de eerste twintig minuten lagen we echt onder druk", vertel de Van Leiden. „Maar toen het bij UDI'19 niet lukte om te scoren, wis ten ze het niet meer en raakten ze gefrustreerd." Goes profiteerde van die onmacht bij de Udense formatie. De equipe kroop uit z'n schulp en forceerde op slag van rust de 0-1. Thijs van den Dries veroverde met een harde charge de bal, speelde Wouter de Craene aan en die plaatste de bal in de linkerhoek. Bij de thuisploeg waren ze, enigszins begrijpelijk, boos op scheidsrechter Erwin van Os, maar die floot al het hele duel niet pietluttig. Na rust kwam UDI'19 niet meer in het verhaal voor en kon Goes naar hartenlust aanvallen. Twee van de offensieve acties leidden tot een treffer. In de 61e minuut bediende Josimar Pattinama ploeggenoot Gert-Jan Tierie, die de sluitpost in de rechterhoek passeerde: 0-2. En ruim een kwartier later bediende invaller Gaffin de Meza medeaan valler Ray Krqon op maat. Acht mi nuten voor tijd maakte Kevin van Veen nog de 1-3. Maar daar deden ze bij Goes luchtig over, net als over de misser van Tran. UDI'19-Goes 1-3 (0-1). 45. Wouter de Craene 0-1, 61. Gert-Jan Tierie 0-2, 78. Ray Kroon 0-3, 82. Kevin van Veen 1-3. Scheidsrechter: E. van Os (Hilversum). Gele kaart: Mourad Maamar, Michiel van Zuidam (UDI'19), Stephan van de Boor (Goes). Toeschouwers: 750. Goes: Matthew Lentink; Milton Roe meratoe, Shannon Braafhart, Gert-Jan van Leiden, Stephan van de Boor; Wou ter de Craene, Gert-Jan Tierie, Thijs van den Dries; Ray Kroon (81. Trung Tran), Josimar Pattinama (75. Gaffin de Me za), Dangelo Martien. door Jos van Belzen MIDDELBURG - HW'24 lijkt de weg helemaal kwijt De zondag-derde klasser uit Hulst kwam op eigen veld tegen Virtus tot driemaal toe op voorsprong, maar verloor toch: 3-4. HW'24 deelt daardoor nu de laatste plaats met Meto. Beide ploe gen hebben één punt. Dankzij de vijfde overwinning op rij (3-0 tegen Unitas'30) blijft Zee- landia Middelburg zonder punten verlies de ranglijst aanvoeren. Jong Ambon kon geen vervolg geven aan de knappe uitzege van vorige week bij HW'24 en ging op eigen veld onderuit tegen Cluzona: 1-4. HW'24-Virtus 3-4: Na afloop wa ren de druiven zuur voor de Hul stenaren die tot drie keer toe op voorsprong kwamen, maar telkens de bezoekers uit Zevenbergen weer snel langszij zag komen. Zo werd het enkele minuten na de openingstreffer van Dennis Buijs (1-0) alweer gelijk door Steven Mak: 1-1. Hetzelfde overkwam Jaimy de Vis ser (2-1) via een treffer van Danny Oomen: 2-2. Dennis Buijs bracht een minuut later de 3-2 op het S$58K4ï®is2SS®S5Z3iSMMiSSSS^®:<R95'8a@BS8BSBBSS!iS68 door Johnny Wiileboordse VLISSINGEN - VC Vlissingen-trainer Karl Vergouwen kreeg voor de wedstrijd tegen Jeka te maken met keepersproblemen. Zijn tweede keeper was al geblesseerd en op de ochtend van de wedstrijd meldde eerste doelman Joan van Belzen zich af met griep. Daardoor moest de 46-jarige keeperstrainer Moha- med El Bekkaoui onder de lat plaatsnemen. El Bekkaoui kreeg een telefoontje en wist direct waar het over zou gaan. „Op de training donderdag was Joan al niet helemaal fris en Bas Rijkeboer is al langer gebles-^ seerd. Ik had het dus al een beetje verwacht." Voor de keeperstrainer begon de wedstrijd direct goed met enkele mooie reddingen. „Ik kon via cor ners al lekker in de partij komen. De dubbele redding was natuurlijk het lekkerst." De redding van de keeper was nodig om zijn team te behoeden voor een vroege achter stand. Na een schot vanaf zestien meter kon El Bekkaoui de bal niet vastpakken en moest een rebound toestaan. Met gevaar voor eigen le ven gooide hij zijn lichaam voor de bal en hield zo zijn doel schoon. Vergouwen was erg te spreken over de doelman. „Hij doet bij par tijtjes ook weieens mee. Ik wist dus wel dat hij het kon, maar je moet het toch altijd maar even af wachten. Ik ben tevreden met zijn prestatie van vandaag." Over het tegendoelpunt was hij minder tevreden. „Daar gingen twee enorme fouten aan vooraf." Vergouwen zag twee verdedigers scoren tegen Jeka. Linksback Tim van Hasselt kreeg in de 23e mi nuut de afvallende bal vanuit een hoekschop voor zijn voeten en haalde hard uit. Door een menigte van spelers vloog de bal hoog in de goal: 1-0. Benjamin Verwest maakte in de 63e minuut de 3-0, uit een mooie vrije trap vanaf zo'n achttien meter. De tweede Vlis- singse goal kwam op naam van Hoessein Bouzambou. Hij speelde zichzelf in de 32e minuut vrij en krulde de bal vanaf de rand van het zestienmetergebied mooi in de verste kruising. De enige tegentreffer kwam op naam van Jordy van Wijnen, die na slecht verdedigen simpel kon scoren. Dit bracht in de tachtigste minuut de eindstand op het bord. De tegengoal gaf voor Vergou wen aan hoe matig de tweede helft was van zijn team. „Toen we de rust haalden met een 2-o-voorsprong hebben we gezegd dat ze de wed bord, waarna Kay Heeren de be zoekers weer langszij bracht: 3-3. Dezelfde speler profiteerde in de slotfase, van een niet goed opgestel de muur door uit een vrije trap de eindstand op 3-4 te brengen. Het zwak acterende HW'24 drong hierna nog wel aan, maar wist de vierde nederlaag op rij niet meer te voorkomen. Zeelandia Middelburg-Unitas'30 3-0 (1-0): Alberto Conde Morgado 1-0, Jer- fy Booy 2-0 en 3-0 (strafschop). Jong Ambon-Cluzona 1-4 (1-3): Barry Perk 0-1 en 0-2, Atiila Cavus 1-2, Toon Jochems 1-3, Ruben Maas 1-4. Terneuzen moet op herhaling te gen WSC. De wedstrijd wordt na 45 minuten gestaakt door een hamstringblessure bij scheids rechter Hermus. Omdat er geen vervanger gevonden kan wor den, moet het duel op 21 okto ber uitgespeeld worden. door Jack Begijn. TERNEUZEN - Slechts drie kwartier duurde de thuiswedstrijd van zon dag-tweedeklasser Terneuzen te gen WSC. Bij een 1-1-ruststand hield scheidsrechter Maurice Her mus uit Etten-Leur het gistermid dag voor gezien. Een hamstring blessure hield hem aan de kant. Verwoede pogingen van de medi sche staf uit beide kampen kon den hier niets aan verhelpen. Wedstrijdsecretaris Kees Pichal van Terneuzen kreeg van de KNVB te horen dat alleen een ver vangende scheidsrechter uit de groep van de tweede klasse het duel mocht voortzetten. „Maar scheidsrechters uit het zondagvoet bal zijn allemaal bezet", legde Pi chal beide besturen uit. „En ie mand uit het zaterdagvoetbal is al leen aan de overkant te vinden. Dat duurt minstens drie kwartier voordat die hier is." Met dat bericht besloten de bestu ren van WSC en Terneuzen met een stevige handdruk er een punt achter te zetten. Zondag 21 okto ber is de vervangende datum. Dan mogen de Waalwijkers nogmaals de tocht naar Terneuzen maken om de tweede helft te spelen. „Jammer dat we te lang naar een alternatief hebben gezocht", vond voorzitter Rob Hörmann van WSC. Hij gaf daarmee aan dat er misschien sneller een besluit geno men had kunnen worden bij het zoeken naar een vervanger. „Maar dat is achteraf Hier treft niemand blaam. We zien elkaar over een paar weken weer. Jammer Voor de penningmeester, want dat kost toch een extra bus." En Terneuzen had gistermiddag zo graag de oorwassing van vorige week tegen 't Zand (7-2-verlies) rechtgezet. De thuisploeg begon fel, joeg de tegenstander af en stoorde in een vroeg stadium. Het leverde al na zeven minuten spe len een verdiend doelpunt op. Can Kiran frommelde zich op in zet door de WSC-verdediging en gaf vallend het beslissende tikje: 1-0. WSC was niet van slag, bleef in de organisatie voetballen en zette meer druk naar voren. Terneuzen had er geen antwoord, op. Na een half uur spelen kregen de bezoe kers loon naar werken. Uit een goed uitgevoerde aanval belandde de bal via de paal bij spits Colin Austermann die gericht en hard de gelijkmaker achter doelman Dennis Wondergem schoot: 1-1. Het was in een fase dat Terneuzen het moeilijk had en vooral verdedi- Hoessein Bouzambou (rechts) wordt na zijn treffer gefeliciteerd door Tim van Hasselt en Randy de Dreu (links). foto Lex de Meester strijd rustig moesten uitspelen en de ruimtes die zouden komen moesten benutten. Doordat wij de bal niet goed rond lieten gaan, wer den we te ver teruggedrukt. Dat was niet nodig geweest." VC Viissingen-Jeka 3-1 (2-0). 23. Tim van Hasselt 1-0, 32. Hoessein Bouzam bou 2-0, 63. Benjamin Verwest 3-0, 80. Jordy van Wijnen 3-1. Scheidsrechter; W. Broekhoven (Middelburg). Gele kaart: Tim van Hasselt (Vlissingen), Ric ky Staneke (Jeka). Aantal toeschou wers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76