sport 131 Kloetinge komt goed weg met 2-2 Zaamslag laat in Serooskerke ook punten liggen ®^^WSSS®OTli55®iiS!^vZ In de basisopstelling van Terneuzen- se Boys stonden drie broers: Jeroen, Stefan en Dennis van den Broeke. 'De meeste scheidsrechters fluiten af voor het aanvallen van de keeper. Het was ook binnen het vijfmetergebied.' Doelman Dennis Rijnberg over de 0-2 Invaller Bart van Fraeijenhove probeert een opening te vinden in de verdediging van Sliedrecht. nodig in paniek en stelde met een harde knal zijn eigen doelman Rijnberg op de proef Via zijn vin gertoppen en de lat viel de bal voor de voeten van Tavares Ra mos: 0-3. Een minuut later scoorde Frank van Kouteren uit een voorzet van Ruud Hoogesteger de 1-3. De opko mende flankspelers Van Kouteren door Rudy Boogert KLOETINGE - Ver in blessuretijd pompte Kloetinge met de moed der wanhoop nog maar eens een hoge bal voor de pot. En warem pel, die viel een keer goed. Tom Blomaard schoot met links binnen en op de valreep redde de Beve- landse hoofdklasser zo een punt te gen Nieuw-Lekkerland (2-2). Het hadden er drie kunnen zijn. Mis schien wel móeten zijn. Die constatering werd een beetje naar de achtergrond verdreven door de tumultueuze slotfase. In de laatste tien minuten werd het veld bevuild door opstootjes, vijf gele kaarten en een ordinaire dood schop tegen het scheenbeen van Blomaard. De dader (invaller Sjoerd Slob) kreeg daarvoor in de slotseconden ook de rode kaart voorgehouden. Na dat incident besloot scheids rechter Van Herk wijselijk om na en Niels Breijaert zorgden op links voor het meeste gevaar. Van Kou teren stond met een prima actie aan de basis van het doelpunt van Marco Faassen. Bij Terneuzense Boys viel Bart van Fraeyenhove uit stekend in. Het talent (17) stelde Faassen in staat om de gelijkmaker te scoren, maar de spits raakte de bal verkeerd. Ook Johnny de Jae- vijf minuten en 42 seconden af te fluiten. Blomaard werd pas vijf mi nuten later door twee man het veld afgedragen. Na een behande ling van Jan Kloet en een frisse douche stapte de aanvaller op ei gen kracht uit de kleedkamer. De schade leek mee te vallen. „Mijn scheenbeschermer heeft zijn werk gedaan", vond Blomaard. De schade voor Kloetinge bedroeg niettemin twee punten. De ploeg moest genoegen nemen met een gelijkspel in plaats van een over winning. Dat verlies kwam volle dig voor eigen rekening. „Belache lijk hoe Nieuw-Lekkerland speel de", vond verdediger Michel Maas kant. „Het enige dat ze doen, is een lange bal op de spits spelen en hopen dat er rondom hem iets ge beurt." Het was inderdaad een ar moedig optreden, maar het was wel effectief. „Je vraagt je af hoe het mogelijk is, maar de eerste bal die vervelend in ons strafschopge- ger miste twee goede kansen. „Zo lang we kansen blijven creëren moet het een keer in ons voordeel uitpakken", meende Boys-aanvoer der Jeroen van den Broeke. Zijn trainer was het hiermee eens. „We hebben verloren, maar ik heb de spelers gecomplimenteerd. Zij heb ben veerkracht getoond." Terneuzense Boys-Sliedrecht 2-3 bied kwam, was meteen een doel punt. Toen zag je het gebeuren. We deden het zelf hoor, want we gingen in hun spel mee. We had den het juist moeten opbrengen om volwassen te spelen." Tot die tegentreffer ging dat prima. In de eerste helft creëerde Kloetin ge weliswaar geen 'voetballende' kansen, maar de dode spelsituaties waren levensgevaarlijk. Kort na rust kreeg Kloetinge loon naar wer ken. Corné Schilperoort verstuur de een dieptepass, Daan Esser tik te door naar Rogier Veenstra, die bekeken de openingstreffer maak te. Nu was het een kwestie van uit spelen. Nieuw-Lekkerland moest komen en met de vrijkomende ruimtes moest Kloetinge het kar wei kunnen afmaken. Het liep an ders. Doelman Jaco van der Schee kreeg een hoge bal niet onder con trole en daarvan profiteerde Wil- lem-Paul van der Heijden. Kloetinge was van slag. Na een te foto Peter Nicolai (0-2). 16. Berry de Groot 0-1, 24. Nil- ton Tavares Ramos 0-2, 58. Nilton Tava res Ramos 0-3, 59. Frank van Kouteren 1-3, 71. Marco Faassen 2-3. Scheids rechter: V. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Jeroen van den Broeke, Ibrahim Eryürük, Ruud Hoogesteger (allen Ter neuzense Boys), Desley de Wolf, Da- nilson Monteiro (Sliedrecht). Aantal toeschouwers: 300. korte terugspeelbal van Jaap Esser bracht de paal nog redding, maar in de 84e minuut gebeurde het on waarschijnlijke toch: Damiën Mul ler schoot in de verre hoek raak. Met de doordeweekse bekerwed strijd tegen Telstar in de benen leek de derde nederlaag op rij aan staande. Een wanhoopsoffensief bood via Blomaard toch nog uit komst. „Het is lekker dat we nog gelijk hebben gemaakt", zei Maas kant. „Maar we hebben toch twee punten verloren." Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 2-2 (0-0). 49. Rogier Veenstra 1-0, 56. Wil- lem-Paul van der Heijden 1-1, 84. Da miën Muller 1-2, 90+4. Tom Blomaard 2-2. Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot Ammers). Rode kaart: 90+5. Sjoerd Slob (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Rogier Veenstra, Mark Schuit, Corné Schilperoort, Jaap Esser (Kloetin ge), Ard Hartman, Sjoerd Slob, Aschwin Bakema, Daniel Munoz (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 300. maandag 1 oktober 2012 ZWIJNDRECHT Ook tegen WGZ gaat GPC onderuit GPC wacht nog op zijn eerste over winning in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. In Zwijn- drecht verloren de Vlissingers met 3-0 van WGZ. De thuisclub viel in de eerste helft in een hoog tempo aan en had een overwicht. Na een half uur vond Ciardelli Gromaty een bres in de Vlissingse afweer (1-0). In de tweede helft miste GPC enkele kansen om langszij te ko men. Vervolgens breidde WGZ de voorsprong uit. Eerst maakte Gro maty de 2-0, waarna Michael Del Avo de eindstand op 3-0 bepaalde. HOEK Hoek 2 eindelijk van de hatelijke nul af De reserves van Hoek mochten op de vijfde speeldag van het nieuwe seizoen eindelijk hun eerste zege begroeten. Op eigen veld versloe gen de Zeeuws-Vlamingen het ge promoveerde Hardinxveld 2 na een 1-0-ruststand met 3-1. Wesley Mie ras bracht Hoek 2 met twee doel punten (één voor en één na rust) op een 2-0-voorsprong, waarna het door invaller Arno van de Velde in de 75e minuut 3-0 werd. In de bles suretijd van de wedstrijd werd het nog 3-1. Hoek 2 deelt nu de laatste plaats met De Zwerver 2. MIDDELBURG - De terugkeer van Zaamslag in de tweede klasse ver loopt niet zonder slag of stoot. Het elftal van trainer Ad Roovers ver speelde uit bij Serooskerke op nieuw twee punten. Het duel in het Walcherse dorp eindigde in een 1-1-gelijkspel. Serooskerke-Zaamslag 1-1: Seroos kerke had in de ogen van trainer John Bentschapknook nog het meeste recht op de overwinning. Voor rust waren de meeste kansen voor Serooskerke, dat in Jordan Louwerse en Robbert-Jan van de Genugten uitblinkers had, en werd Seroos-doelman Jordy Suur- mond nauwelijks op de proef ge steld. Dat veranderde na rust, toen Zaamslag een overwicht opbouw de. Via Jordy Bakker - zijn eerste treffer van het seizoen - kwamen de Zeeuws-Vlamingen op 0-1. Op aangeven van Roy Koole tekende Jeroen Geertse in de 87e minuut alsnog voor de 1-1, waardoor Zaam slag genoegen moest nemen met een punt. Zaamslag bezet na vijf duels de zesde plaats. De achter stand op koploper Bruse Boys is opgelopen tot vier punten. VCK-Zwaluwe 3-1 (1-1): Richard Dek 1-0, Mike van Eijk 1-1, Simon Voet 2-1, Erik Goudt 3-1. Oostkapelle-Duiveland 0-3 (0-0): Ju lius Bliek 0-1 en 0-2, Masoud Osmanie 0-3. DauwendaeIe-SSV'65 4-0 (1-0): Mart de Kroo 1-0 en 4-0, Bram de Jong 2-0, Stefan Joosse 3-0. Rode kaart (2x geel): Michel de Groote (SSV'65). Bruse Boys-Arnemuiden 2-0 (1-0): Thomas Groeneveld 1-0 en 2-0. Rode kaart (2x geel): Werner van Belzen (Ar- nemuiden). Heinkenszand-Dinteloord 2-5 (0-2): Maurice Nagtzaam 0-1, Casey Boluijt 0-2, Ruud La Grand 1-2, Danny Verhoe ven 1-3, Martijn Simonse 2-3, Jacco de Gast 2-4, Brandon Schipper 2-5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75