Terneuzense Boys geeft de punten weg 301 sport Kyle Doesburg uitstekend medicijn voor zwak Hoek Matig AZW slikt weer een nederlaag Pak slaag voor vrouwenploeg van Smerdiek maandag 1 oktober 2012 door Koen de Vries BARENDRECHT - De toeschouwers op de tribune van Smitshoek had den het vol ontzag over 'de turbo' en de Hoek-supporters achter het doel scandeerden 'Doesburg in Oranje'. Kyle Doesburg was zater dag de grote man in het hoofdklas seduel tussen Smitshoek en Hoek. Met een aantal prachtige acties zorgde de nog maar 22-jarige Goe- senaar ervoor dat het geklungel van zijn ploeggenoten snel verge ten was. Dankzij twee assists en twee doelpunten bezorgde hij Hoek de nauwelijks verdiende ze ge: 2-4* Trainer Eric Hellemons erkende het na de wedstrijd ruiterlijk. Zon der Kyle Doesburg had Hoek zater dag nooit gewonnen. Zijn ploeg begon nog wel goed op het fraaie sportcomplex van de promoven dus uit Barendrecht, maar viel al snel heel ver terug. Dat kwam me de omdat de Zeeuws-Vlaamse for matie met spelers aantrad die am per fit waren. Tim de Meersman had anderhalve week niet ge traind, Guillaume Clinckemaillie Karakteristiek Smitshoek-Hoek 2-4 (1-1). 13. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 45. Ricardo Merrelaar 1-1, 62. Kyle Doesburg 1-2, 68. Tim de Meers man 1-3, 85. Rafiek Casteleins 2-3, 88. Kyle Doesburg 2-4. Scheids rechter P.A. de Waard (Amster dam). Gele kaart: Joren van der Lin den, Erwin Bravenboer (Smits hoek), Jorrit D'Haeseleer, Thomas van den Houten, Tim de Meers man (Hoek). Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld (53. Lionel Fitsch), Thomas van den Houten; Thomas van Renterghem, Tim de Meers man (81. Urvin van Hekelen), Alain van Mieghem; Kyle Doesburg, Jor rit D'Haeseleer en Guillaume Clin ckemaillie. MIDDELBURG - De twee Zeeuwse hoofdklassers in het vrouwenvoet bal kwamen zaterdag niet tot winst. Oostkapelle speelde in Zwolle met 1-1 gelijk tegen HTC, Smerdiek was ope eigen veld kans loos tegen Odysseus'91: 0-6. Oostkapelle speelde een goede wedstrijd, maar had zoals vaker moeite met scoren. Na rust kwam HTC op voorsprong, maar Oostka pelle had een antwoord klaar. Een indirecte vrije trap in het straf schopgebied werd door Shamila Hamers in het doel gekogeld. Ver der dan die 1-1 kwam Oostkapelle daarna niet meer. Smerdiek was kansloos tegen Odysseus'91 uit Utrecht. Trainer Servaas Brouwer sprak van een col lectieve offday. Alles wat fout kon gaan ging fout. Iedere fout die Smerdiek maakte, werd keihard af gestraft door de bezoeksters. Kyle Doesburg had een week weinig gedaan en Giovanni Siereveld begon al met lichte hamstringklachten. Hij hield het iets meer dan vijftig minuten vol. Dankzij een verre voorzet van Doesburg op Clinckemaillie kwa men de Zeeuws-Vlamingen vroeg op 0-1, waarna de ploeg dieper en dieper wegzakte. Pas vlak voor rust werd het 1-1 en na de hervat ting was het helemaal armoe troef „Ik was bij rust al blij dat het nog maar 1-1 was. En Smitshoek kreeg na de pauze twee enorme kansen. Voor hetzelfde geld was het 3-1 ge weest en was de wedstrijd over", keek Hellemons realistisch terug. Maar Hoek bleef mede dankzij paal en lat overeind en toen stond er ook nog eens een soort Jerom- meke op, maar dan drie koppen groter: Kyle Doesburg. De boomlange rechterspits liet zien dat hij over een enorme explo sieve kracht beschikt. Zijn eerste actie oogstte bewondering maar le verde nog niets op. Doesburg gooi de de bal vanuit een inworp uit stand ver het strafschopgebied in. Dat is niet iets wat veel voetballers kunnen. Niet veel later, in de 62e minuut, etaleerde hij zijn sprint kracht. Guillaume Clinckemallie bediende zijn collega-aanvaller halverwege door Robin Hamelink TERNEUZEN - Nieuwdorp is nog steeds de ongeslagen koploper in de derde klasse A van het zaterdag voetbal, na de 2-1-zege op 's-Heer Arendskerke. De Meeuwen ver sloeg Apollo'69 met 5-0 en MZVC won van DFS (1-2). AZW ging on deruit tegen Domburg (0-1), ter wijl Spui tegen Kapelle een punt pakte (2-2). AZW-Domburg 0-1: Een wed strijd om snel te vergeten. Beide ploegen speelden matig en slaag den er amper in om een kans te creëren. Robin Geelen vond wel een gaatje en maakte na rust het enige doelpunt van de middag. Kapelle-Spui 2-2: De thuisploeg kwam snel op voorsprong nadat Robin Boogaard de bal simpel kon binnenschuiven. Kapelle was beter dan Spui, maar liet het na om de de vijandelijke helft, waarna Does burg zichzelf in stelling bracht. Zijn pass in niemandsland leek kansloos, maar de demarrage van de Bevelander was zo verwoes tend dat hij de bal als eerste achter haalde en daarna ook nog eens de keeper in de luren legde. „Dit is mijn sterke punt Bij Goes heb ik dat vorig seizoen al laten zien, maar hier wisten ze er nog niet van, geloof ik. En op het afronden heb ik de lhatste weken samen, met Jorrit D'Haeseleer en een keeper extra getraind. Na de trai ning zijn we steeds een poosje doorgegaan en je ziet, het heeft re sultaat", aldus Doesburg. De 1-3 verzorgde Doesburg vanaf de linkerflank. Hij passeerde op snelheid de rechtsback en legde de bal perfect terug op de instormen de Tim de Meersman. De Belg schoot vanaf de rand van het straf schopgebied via de binnenkant van de paal raak: 1-3. Toen Smitshoek vijf minuten voor tijd op 2-3 kwam, leek Hoek nog een hectische slotfase te wachten. Niets van dit alles, dankzij Kyle Doesburg. Twee minuten voor tijd zette hij vanaf eigen helft een de marrage in waar vier Smitshóek- verdedigers geen antwoord op had den. De Hoek-spits beloonde de mooiste actie van de middag met een harde schuiver tegen de tou wen: 2-4. „Kyle is voor ons van groot be lang", onderstreepte Eric Helle mons. „In een aantal dingen is hij nog lang niet goed genoeg. Zoals zijn aanname van de bal. Daarop is hij elke training samen met Ur vin van Hekelen hard aan het oefe nen. En er zit al vooruitgang in. Maar als de tegenstander ruimte weggeeft, is hij levensgevaarlijk. Dat zou hij ook in het profvoetbal zijn. Ik heb in mijn proftijd een paar keer tegen Jerrel Hasselbaink gespeeld. Dat was allesbehalve een gepolijste voetballer, maar hij was wel ontzettend snel. Je wist vooraf al dat je het lastig zou krijgen. Je kon hem geen ruimte geven, je moest altijd met hem mee." score uit te breiden. Uit een straf schop maakte Mark Otterloo in de tweede helft gelijk, maar Boogaard schoot Kapelle weer op voor sprong. Een verraderlijke, lage cor ner aan Spui-zijde werd door vier Kapelle-spelers gemist, waarna Arek Nikolajczik het laatste zetje gaf (2-2). In de slotfase kreeg Jel- mer de Pooter van Spui zijn twee de gele kaart. Nieuwdorp-'s-Heer Arendskerke 2-1 (0-1): Michel Harinck 0-1, Niels Mul der 1-1 en Teun Rentmeester 2-1. De Meeuwen-Apollo'69 5-0 (1-0): Vin- cenzo Lorello 1-0 en 2-0, Martijn Hou terman 3-0 en 5-0, Wouter Vos 4-0. Nieuwland-De Noormannen 2-2 (1 -1André Goedhart 1 -0, Mark Min- derhoud 1-1, Corné van Belzen 2-1, Mark Minderhoud 2-2. DFS-MZVC 1-2 (0-2): Aynsley Janssen 0-1, Patrick Joossens 0-2 en Koen Quaak 1-2. Terneuzense Boys wacht na vijf wedstrijden nog altijd op de eer ste overwinning in de eerste klasse C van het zaterdagvoet bal. Tegen Sliedrecht slikt de ploeg van trainer Eddy van der Hooft een 3-2-nederlaag, omdat het makkelijk goals weggeeft. door Aector Dooms TERNEUZEN - John de Wolf maakte zaterdag als'trainer van Sliedrecht staand voor zijn dug-out heel lang een zelfverzekerde indruk. De oud-profvoetballer van Feyenoord verloor de grip op zijn ploeg toen Terneuzense Boys zich van een 0-3-achterstand terugknokte tot 2-3. In een spannende slotfase mis te Marco Faassen de kans op de al leszins verdiende gelijkmaker. De Wolf wees scheidsrechter Vin cent Wagenaar er in blessuretijd fijntjes op dat het tijd was. „Scheids, moet straks de verlich ting aan." Twee minuten later was het einde wedstrijd. Dat kwam De Wolf sowieso goed uit, omdat hij daardoor snel kon vertrekken naar Rotterdam voor de wedstrijd van Feyenoord tegen NEC. „Drie pun ten pakken met slecht voetbal... In de eerste helft waren we beter, maar we verzuimden meer af stand te nemen. Druk zetten op de tegenstander is onze kracht. Na rust gingen we mee in het spel van Terneuzense Boys. Toen we toch op 3-0 kwamen vergaten we de wedstrijd uit te spelen",analy seerde De Wolf. Sliedrecht kwam wel heel goed koop aan zijn doelpunten. Na een kopkans voor Marco Faassen kwa men de Zuid-Hollanders uit een rechtstreekse hoekschop van Ber ry de Groot, via de verste pa^l, op 0-1. Halverwege stond het 0-2, door een doelpunt dat tot discus sie leidde. Boys-doelman Dennis Rijnberg werd in een luchtduel aangevallen door Sliedrecht-spits Dennis Verhoef. De bal carambo leerde voor de voet van Nilton Ta- vares Ramos, die dankbaar profi teerde. „Ik ging voor de bal, maar zag in mijn ooghoek die speler. De meeste scheidsrechters fluiten af voor het aanvallen van de keeper. Het was ook binnen het vijfmeter- gebied", zei Rijnberg later. Scheidsrechter Wagenaar had een andere versie. „De speler van Slie drecht gebruikte zijn handen niet toen hij het duel aanging. Ik stond er bovenop. Het was geen overtre ding." De Wolf had nog wel een advies voor de Boys-doelman. „Een knietje gebruiken. Dan gaat mijn spits het duel niet aan." Rijnberg zag het als een leermo ment Ook Eddy van der Hooft vocht de treffer niet aan. „Dat hoort bij dit niveau. Deze spelers zijn wat geraffineerder", aldus de trainer van Terneuzense Boys. Het derde doelpunt was een weggever. Reimer Leunis, die de geblesseer de Tim Faassen verving, raakte on- Domburg-middenvelder Robin Geelen omspeelt AZW-doelman Youri Bak ker en tekent de enige treffer van de middag aan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74