10.000 Nieuw Zeeuws Meisje i6l Paradijs aan spulletjes Nu in Zeeland: 6 maanden korting op Alles-in-een Standaard Stimuleringsprijs voor Zeeuwse regisseurs zeeland in de vorige eeuw brieven kpn HP maandag 1 oktober 2012 Het publiek bracht ruim 10.000 stemmen uit en verkoos Jolien Derycke tot winnares. Anne van Weenen (16) uit Ka- pelle is het Nieuwe Zeeuwse Meisje. Zij werd zaterdag winna res van de verkiezingsshow met 19 deelneemsters, die allen waardering kregen voor de crea tieve ideeën waarmee zij zich manifesteerden. door Ali Pankow Allemaal mooie meiden met een creativiteit die aansluit bij de wijze waarop wij Zeeland op de kaart willen zetten. Aldus vatte commissaris van de Koningin Kar- la Peijs de oogst van de verkiezing van het Nieuwe Zeeuwse Meisje zaterdagavond in de Timmerfa briek in Vlissingen samen. Initiatiefnemer van die verkiezing is kunstenaar-fotograaf Rem van den Bosch. Hij wilde graag afreke nen met het achterhaalde beeld dat van de provincie is ontstaan met het geijkte beeld van het Zeeuws Meisje: 'het trut je van de bekende boterreclame', zoals Van den Bosch het omschrijft. Hij vond het hoog tijd voor een mo dernere interpretatie en riep he dendaagse Zeeuwse meisjes en vrouwen op met eigen ontwerpen te komen. Het resultaat was verras send en divers: 20 ideeën waarin veel aspecten van Zeeland eigen tijds tot uiting worden gebracht: klederdracht, visserij, landbouw, babbelaars, bolussen, kreeften, mosselen, land en zee. Wouter Nolen, eigenaar van de babbelaarfabrikant JB Diesch zag UTRECHT - Jos de Putter en Erik de Bruyn, twee van oorsprong Zeeuw se filmregisseurs behoren tot de winnaars van het Netherlands Pro duction Platform 2012. De stimule- ringsprijzen werden zaterdag be kendgemaakt tijdens het Neder lands filmfestival in Utrecht. Jos de Putter tekent voor de documen taire Knuckles' last tape, over men selijke perceptie van dieren in films, relatie tussen mens en dier en hoe we omgaan met oud zijn. Hij krijgt 5000 euro. Ten aanzien van de film Kessels van Erik de Bruyn benadrukt de jury de sterke internationale allu re. „Het belooft een humorvolle roadmovie te worden waarin de mannelijke midlifecrisis op een unieke manier wordt weergege ven." Naast 2500 euro krijgt dit project een coaching programma aangeboden. vormd, verloren de relschoppers hun individuele verantwoordelijk heidsgevoel en toonden ze hun kuddementaliteit. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Limonade Na 1,5 jaar blijken kinderen die da gelijks een blikje limonade met zoetstof (lightvariant) drinken een kilo lichter te zijn dan kinderen die dagelijks limonade met suiker drin ken. Weet de gemiddelde consument wat er in lightvarianten zit? Dat is schrikken. Niet dat het gebruik van veel suiker nu zo gezond is, ook niet. Ik hoop dat na dit artikel ouders nu niet massaal de lightvarianten aan hun kinderen gaan geven. Over dit onderwerp is veel te le zen, er zijn vele meningen. Het schokt mij dat het gebruik van vele soorten zoetstoffen zo gewoon lijkt. Tanita Schuit Cornells Houtmanstraat 4, Goes Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Haren Foute vergoelijkende berichtge ving: Er was nooit een feest. Ieder een die zich op deze dag naar Ha ren begaf had de intentie om zich eens lekker uit te leven op een maatschappelijk onacceptabele ma nier. En de overheid heeft dat toege staan en laat de burger voor de kos ten opdraaien: u en ik voor de poli- tie-inzet, de inwoners van het plaatsje voor de schade. In plaats van een weiland in te richten als opvangplaats voor relschoppers in spe had men beter preventief ieder een direct onschadelijk gemaakt tij dens de reis naar de locatie. Toen ze eenmaal een groep hadden ge- Bij veel Middelburgers zal dit markante winkelpand be kend zijn, schrijft A.J. Peet- ers. En dat klopt, bijna alle inzen ders hadden het oude Geschenken huis op de hoek van de Nieuwe Burg en de Markt in Middelburg goed. „Ik ben, denk ik, een van de weini ge inwoners van Middelburg die ruim tien jaar in dit pand heeft rondgelopen, van kolenkelder tot in de nok van het dak", vertelt Pee- ters. „Van 1 januari 1967 tot 1 april 1977 heb ik namelijk gewerkt als winkelchef bij Witkam's Geschen kenhuis. Aan de foto te zien, is de ze voor mijn tijd genomen, want de gordijntjes laten zien dat er toen nog gewoond werd boven de winkel. In de tijd dat ik daar werk te was de hele tweede etage inge richt als magazijn. Voordat Wit kam in dit pand zat, heeft er De Boer's Geschenken in gezeten. Nu zit er Boss Men's shop in. Clasien Schreurs werkte in de ja ren vijftig in Middelburg: „Als we van kantoor een bruiloft of zo had den; gingen we eigenlijk altijd naar het Geschenkenhuis voor een cadeau kijken. Het was voor ons meiden in die jaren een waar para dijs aan spulletjes waarvoor we na tuurlijk geen geld hadden. Ik heb altijd nog de mooie gele pudding vorm die wij kregen voor onze bruiloft, ook daar gekocht! Nu is er een herenkledingzaak in geves tigd, ook mooi, maar ik mis het Ge schenkenhuis altijd nog! Wat kon je daar toch heerlijk.dromen! Annelien Andriesse-de Groot noemt het een 'gezellige winkel straat in het centrum van mijn mooie geboortestad'. In haar huidi ge woonplaats Scherpen isse mist ze de winkels. „Bijna alles is ver dwenen. Kleine kernen moeten steeds meer inleveren. Leefbaar heid staat onder zware druk. Mid delburg blijft op hoog niveau met volop variatie en gezelligheid in al le opzichten. Voor alle leeftijden zijn er voorzieningen. Je zou heim wee krijgen naar de hoofdstad van Zeeland. De winnaars zijn: Clasien Schreurs uit Vlissingen; A.J.Peeters uit Middelburg en Riet Baaijens uit Arnemuiden. "Onderzoek Blauw Research juni 2012 naar pakketten in het midden prijssegment. **Kijk voor de voorwaarden en beschikbaarheid op kpn.com kpn winkel kprvcom/zêeiand 0800 0776 it 'JnMilSV m SfWiti - 5tandaarC* SËRfiËfl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72