Bibliotheek naar school 141 Parochies in het westen willen 1 januari fuseren In het nieuw almanak Struisvogel 1 Hoofdpijn M- - _Ji Speedmeet in Hulst voor werkzoekenden maandag 1 oktober 2012 Vestiging Kloosterzande gaat dicht door Eugène Verstraeten HULST - De huidige bibliotheek in Kloosterzande gaat in 2015 dicht. Het bibliotheeksteunpunt wordt dan ondergebracht in basisschool Ter Duinen. Dat is het plan dat burgemeester en wethouders hebben gelanceerd in de ontwerpbegroting voor vol gend jaar. De sluiting van de huidi ge leeszaal is ingegeven door de noodzaak om de komende jaren flink te bezuinigen. De verplaat sing van de bibliotheek naar de ba sisschool levert de gemeente een besparing van 25.000 euro op. Op initiatief van de SP werden vo rig jaar nog meer dan 1200 handte keningen opgehaald voor het be houd van de bibliotheek aan het Europaplein en de leeszaal in Vo gelwaarde. In Vogelwaarde is de bibliotheek sinds eind augustus ondergebracht bij de basisschool de Schakel. Vol gens wethouder Frank van Dries- sche is de negatieve stemming daar inmiddels omgeslagen. „Er zijn nu vooral veel positieve reac ties." Bij Ter Duinen wordt een verbou wing uitgevoerd om de biblio theek te huisvesten. Het wordt een onbemande bibliotheek, net als in Een stel jongens uit groep 5 van een Vlissingse basisschool mocht afgelo pen vrijdag optreden voor de klas. De hele week hadden ze tijdens de pauzes geoefend. James Brown zou het worden, met 'Ifeel good'. De ene jongen speelde tivmpet, de andere drum en de derde nam zijn gitaar mee naar school. Verrast vroeg de moeder van de vierde jongen wat hij eigenlijk ging doen. Een muziekin strument bespeelt hij niet en gevoel voor ritme heeft hij evenmin. „Ik ga dansen", zei hij stellig. Die vrijdag werd hij wakker met vlinders in zijn buik. Zenuwen, gaf hij eerlijk toe. Maar met het optreden kwam het he lemaal goed. „Ik heb gedanst met mijn ogen dicht", zei hij na afloop, „dan zag ik lekker niks." Xf"$ „In wijn zitten sulfieten, staat op de fles. Dat klinkt eng, maar sulfieten zijn gewoon nodig om wijn te kun nen maken. Mensen die zeggen dat ze daar hoofdpijn van krijgen, hebben gewoon te veel wijn gedronken -:';v~ f ifsfe Wijn drink je met mate. - Aad van Hilst Vogelwaarde. De situatie in Kloos terzande is volgens hem trouwens niet te vergelijken met Vogelwaar de. Van Driessche: „Bij de school in Kloosterzande komt een veel grotere vestiging." Hoe de invul ling er precies gaat uitzien is nog onderwerp van gesprek met de Bi bliotheek Zeeuws-Vlaanderen. In het kader van de bezuinigingen zet de gemeente ook een streep door de jaarlijkse sporthuldiging. Dat levert een besparing op van 12.000 euro. 'Dit jaar is in decem ber Jean-Marie PfafF nog te gast op de laatste sporthuldiging, maar daarna is het, als het aan B en W ligt, afgelopen. Datzelfde geldt voor de regelmati ge bijeenkomsten voor nieuwe in woners in het stadhuis. Ook die worden afgeschaft en daarmee houdt de gemeente jaarlijks 5.000 euro in de knip. Verder ontkomen dè inwoners niet aan belastingverhoging en gaan de parkeertarieven omhoog. De gemeenteraad kan de. voorstel len om extra geld binnen te halen nog afschieten, maar zal dan moe ten aangeven waar het geld dan wel vandaan moet komen om de begroting sluitend te krijgen. De raad bespreekt donderdag 11 okto ber de ontwerpbegroting. AXEL - Met doorsprikken van een ballon opende wethouder Cees Liefting zaterdag het nieuwe scoutinggebouw 'Klaver Vier' van scouting Axel. Hij reikte ook een gemeentelijke vrijwilligersonderscheiding uit aan zeven le den van de klusgroep: Voorzitter Theo Mattheeuws werd blij verrast met het bronzen onderscheidingsteken van scouting Nederland. Hij richtte 27 jaar geleden de scouting in Axel op. De scouting telt 65 leden en het open huis leverde zaterdag nog enkele nieuwe leden op. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl HULST - De gemeente Hulst en het Werkservicepunt Zeeuws-Vlaande ren houden dinsdag 2 oktober weer een ontmoetingsdag voor werkzoekenden. Van 14.00 tot 19.00 uur kunnen mensen die een baan zoeken zich in de centrale hal van het stadhuis presenteren aan werkgevers uit de gemeente Hulst en de grensstreek in België. Naast de verschillende uitzendbu reaus en werkgevers zijn ook diver se stands aanwezig waar men te recht kan voor informatie over (vrijwilligers)werk en inkomen, het starten van een eigen onderne ming als ZZP-er en wordt een groot aantal vacatures uit de regio gepresenteerd. De werkzoekende die bekendstaan hebben een uitno diging gekregen. Wie werk zoekt, maar die uitnodiging niet heeft ge kregen, kan zich nog snel opgeven via speedmeet@gemeentehulst.nl. door Frank Gijsel AARDENBURG - De besturen van de parochies in West-Zeeuws-Vlaan- deren stéllen de bisschop van Bre da voor om de parochies per 1 ja nuari 2013 samen te voegen. Op 15 november ondertekenen vertegen woordigers van de huidige vijf pa rochies een startdocument. Dan wordt ook de naam voor de nieuw te vormen parochie bekend gemaakt. Alle parochianen kun nen vóór zondag 14 oktober een stem uitbrengen op de nieuwe pa rochienaam. Er kan gekozen wor den uit de heiligen Amandus, Andreas, Bavo en Eligius en paus Johannes Paulus II. Amandus was een van de missio narissen die vanuit Gent het Chris tendom aan de oevers van de Schelde in Vlaanderen heeft ver spreid en Andreas was eën visser man, een man die past bij een re gio die aan de Westerschelde ligt. Hij was tevens de eerste leerling van Jezus Christus. Bavo en Eligius (Eloy) waren de eerste geloofsverkondigers in de re gio. Johannes Paulus II was de paus die velen inspireerde. Hij had een belangrijk aandeelin de stroomversnelling aan maatschap pelijke' ontwikkelingen in Oost Eu ropa en met name de val van het communisme in de laatste decen nia van de vorige eeüw. Parochianen kunnen tot 14 okto ber stemmen via e-mail: ipv-wzvl@hetnet.nl. Ze kunnen ook van maandag tot en met vrij dag tussen 9.00 en 12.00 uur bel len naar het Pastoraal Centrum te Oostburg (0117-453374) of een be richt te sturen naar het Pastoraal Centrum, Sint Eligiusplein 17, 4501 CS Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70