Minder subsidie nekt muziekkorpsen ZEEUWS-VLAANDEREN Spektakel op de Westerschelde 'Geen vierde verdieping Schelde' MAANDAG 1 oktober 2012 13 Biologische wijnbouw is hot 14 en 15 Verenigingen in gemeente Hulst vragen volgend jaar niet gekort te worden door Eugène Verstraeten HULST - Een nieuwe bezuiniging op de subsidie aan de muziekgezel schappen in de gemeente Hulst zou sommige verenigingen wel eens de kop kunnen kosten. De gezamenlijke harmonie- en fan farekorpsen hebben die noodkreet neergelegd bij het gemeentebe stuur. Ze vragen om hen volgend jaar buiten schot te laten. „Met de in de afgelopen jaren opgelegde be zuinigingen is de grens van het haalbare voor de muziekverenigin gen in de gemeente overschre den", betogen de korpsen. Sinds 2011 wordt er 5 procent ge kort op het subsidieplafond, de to taal beschikbare subsidie voor alle muziekgezelschappen. De korpsen krijgen een basisbedrag en de rest van de subsidie is gebaseerd op het aantal leden en jeugdleden. De op grond daarvan berekende subsi die kwam vorig jaar en dit jaar ver uit boven het vastgestelde subsidie plafond. Dat betekent dat verschil lende muziekverenigingen en met veel meer dan 5 procent op achter uit zijn gegaan. Zo kreeg de Ko ninklijke Stedelijke Harmonie Hulst kortingen van 12 en 9,5 pro cent voor de kiezen en moest de Muziekvereniging Heikant dit jaar ruim 9 procent inleveren. Volgens de gezamenlijke korpsen heeft de neerwaartse spiraal 'ern stige financiële gevolgen'De sub sidie van de gemeente, zo betogen ze, is voor de verenigingen onmis baar. Om in aanmerking te komen voor een gemeentelijke bijdrage moeten de korpsen aan een aantal voorwaarden voldoen. Ze moeten bijvoorbeeld eens in de vijf jaar meedoen aan een concours, een bevoegde dirigent hebben en ze moeten minstens vier keer per jaar optreden in de gemeente. Alleen al aan kosten voor de diri gent is de Stedelijke Harmonie dit jaar al 7000 euro kwijt, terwijl de subsidie blijft steken op 5757 euro. Volgens de gezelschappen kost ook ieder optreden geld, los van of er al dan niet inkomsten in de vorm van entreegelden genoten kunnen worden, geld. Vanwege de economische crisis zijn ook bedrij ven niet meer zo gul met sponsor geld. „Erger nog, we ervaren thans dat trouwe sponsors afhaken." In een reactie leggen B en W het lot van de muziekverenigingen in handen van de gemeenteraad. Die moet tijdens de begrotingsbehan deling besluiten er nog meer wordt bezuinigd op de subsidie. «■■MiyiMWOMaaMoaawflMBHaiBMKBBMBBiMgHfiMBgBMMPesflffawwiMinurwmnflmtfln BRESKENS - Met een tiental powerboats viel het aantal deelnemers aan de tweede Rib Ral ly Terneuzen gisteren wat tegen, maar het spektakel was er niet minder om. Het evene ment had concurrentie van een andere Rib Rally bij Scheveningen. Op het uitgezette par koers in de monding van de Westerschelde bereikten de rubberboten snelheden van te gen de tegen de 100 kilometer per uur en maakten de boten spectaculaire sprongen over de golven. Jammer genoeg kon het grote publiek de strijd niet meemaken, omdat de boten ver van de oever moesten blijven. De organisatie wil de Rally graag voor Terneuzen houden, maar natuur wetgeving steekt daar voorlopig een stokje voor. foto Peter Nicolai HULST Balletjespistool in beslag genomen Politieagenten hebben zaterdaga vond in Hulst een balletjespistool in beslag genomen. Het is niet van een echt vuurwapen te onderschei den. Dergelijk speelgoed is in Ne derland verboden. Het balletjespis tool was in het bezit van een jonge tje. Hij is niet aangehouden, maar de agenten hebben hem wel duide lijk gemaakt dat je zo'n speeltje niet mag hebben. SAS VAN GENT Hardrijder moet rijbewijs inleveren Een 20-jarige hardrijder uit Sluiskil is zijn rijbewijs kwijt. De man reed vrijdag over de Westkade in Sas van Gent en viel op door de de ho ge snelheid waarmee hij reed, waarna de politie de achtervolging inzette. De man vervolgde zijn weg richting Sluiskil, waar hij 149 kilo meter per uur reed waar 80 kilome ter is toegestaan. Hij is staande ge houden in de Kanaalweg. door Eugène Verstraeten HULST - Er mag geen vierde verdie ping van de Westerschelde komen als die gepaard gaat met verlies aan veiligheid en verlies aan natuur waardoor er compensatiemaatrege len dreigen. Die eis moeten B en W van Hulst, in samenwerking met Terneuzen en Sluis, neerleg gen in een brandbrief aan de Pro vincie, Den Haag, Rijkswaterstaat, het waterschap, Antwerpen en Brussel. Dat is de strekking van een motie die Groot Hulst Alge meen Belang (ABGH) indient tij dens de volgende raadsvergade ring. Aanleiding voor de motie zijn de uitlatingen van voorzitter Mare Van Peel van de Antwerpse haven over het waarborgen van een 'opti male bereikbaarheid van de haven'. „Wat dus kan betekenen dat er een verdieping moet plaatsvinden", stelt Toon Maas (ABGH). „Wij vre zen voor de veiligheid van onze burgers, in de breedste zin van het woord, en we vrezen voor een mo gelijk verdere aantasting ons grond gebied en voor de saamhorigheid in onze maatschappij door mogelij ke ontpolderingen en alle discussie en drama daaromheen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69