37 WS'92 schaart zich hij leidend kwartet Dammers PWG maken achterstand goed Frederique vart Amersfoort helpt hockeysters Walcheren aan zege maandag 1 oktober 2012 door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Beide standaardteams van VVS'92 boekten in de tweede ronde van de volleybalcompetitie een overwinning. De mannen zetten in de derde divisie een 0-2-achterstand tegen Zuvo om in winst: 3-2. De vrouwen versloegen in de promotieklasse Podarwic met 3-1. WS'92-Zuvo 3-2 (20-25 21-25 25-23 25-22 15-10): Een boeiende wedstrijd, waarin de Vlissingse mannen veerkracht toonden. WS'92 haalde een 0-2-achter- stand op en denderde in de beslis sende vijfde set door naar een ze ge- De Walcherse formatie schaarde zich door de winst op de koploper van het eerste uur na twee com petitieduels met Rowi en Voko bij het leidend kwartet. WS'92 miste in de eerste twee sets net iets te veel spirit om de goed spelende Brabanders van winst af te houden. Degelijker spelend kreeg de thuisploeg vanaf het derde bedrijf greep op de aanval van Zu vo. Dat resulteerde in de omme keer. WS'92-Podarwic 3-1 (25-17 25-12 25-22 15-25): Na een nederlaag in het openingsduel van de competi tie boekten de vrouwen van WS'92 in de tweede wedstrijd van het seizoen een overwinning. Voor eigen publiek domineerde een goed spelend WS'92 in de eer ste drie sets. Met de winst op zak slaagde de thuisploeg er niet in om ook de vierde set naar zich toe te trekken. middelburg - De dammers van PWG 's-Gravenpolder hebben za terdag hun eerste overwinning be haald in de eerste klasse C. Tegen het zwakke Van Stigt Thans 3 uit Schiedam werd het 13-7. Van een leien dakje ging het niet, want toen de helft van de partijen uit was stond er een 6-4-achter- stand voor dê Zeeuwse ploeg op het scorebord. Arjo Kousemaker had de score geo pend met een makkelijke overwin ning, maar Ko Louwerse en Niels Roelofsen hadden een offday en verloren kansloos. Daarna kwam alles toch nog op z'n pootjes te recht. Eerst bracht Rianka Rentmeester de stand met haar tweede winst partij van deze competitie weer in evenwicht, waarna Kees Rijk met een goede aanvalszege PWG op voorsprong bracht. Zeges van Ja cob Provoost en Jaap Veerhoek ga ven de eindstand nog iets meer glans. De Middelburgse damclub miste zaterdag een kans om de kopposi tie in deze poule te pakken. In Sint-Laurens ging de wedstrijd te gen TDV 2 met 11-9 verloren, een uitslag die het gevolg was van een serie fouten aan Middelburgse zij de. Jaap de Jonge opende de score door te profiteren van een foutief offer van zijn tegenstander. De Til- burgers kwamen langszij toen Peter Schunselaar aan het eerste bord moest opgeven en pakten even later zelfs een voorsprong: Wim Koppejan verloor na een reeks zwakke zetten. Daaf Kasse bracht met zijn tweede competitiezege de stand op 7-7, waarna alle kansen nog aanwezig waren. Ruud van Eenennaam liet echter in het eindspel de remise glippen en toen Bram Goedhart er niet in slaagde een voordelig eindspel in winst om te zetten ble ven de Middelburgers met lege handen achter. door Peter Snelders hulst - Het jeugdige Rapide leed een gevoelige nederlaag bij DES in de tweede klasse van de hockey- competitie voor vrouwen. Een klasse lager trok Walcheren met 3-2 aan het langste eind tegen Shot. In de derde klasse bij de mannen speelde Walcheren gelijk tegen Liberty. Vrouwen. DES-Rapide 2-0: Een opnieuw stootkracht missend Rapide werd in de slotfase slachtoffer van arbi trale willekeur. Veel beslissingen vielen in het voordeel uit van de thuisploeg. Bij enig commentaar kreeg Rapide geel gepresenteerd. Aan dat eenzijdige arbitreren erger de coach Mark-Jan de Jonge zich eveneens. Zijn reactie daarop werd niet in dank afgenomen en leverde hem prompt uitsluiting op. „Ik kon niet langer mijn mond hou den. Door zulke dubieuze beslis singen brengen ze een jong team als het onze uit balans. Dat had zijn uitwerking in dit duel, maar werkt ook nog door in de eerstvol gende wedstrijden. Met alle gevol gen vandien", was zijn alleszeggen de commentaar na afloop. In de slotfase nam DES afstand. Walcheren-Shot 3-2: Een levendi ge eerste helft werd met de eindcij fers afgesloten. Frederique van Amersfoort zorgde na tien minu ten voor de 1-0. Kort daarna viel de gelijkmaker, maar vrijwel direct daarop scoorde Iris Koole uit de re bound van een strafcorner de 2-1. Enkele minuten later kwam Shot opnieuw langszij. Maar weer nam de thuisploeg binnen een kort tijdsbestek de leiding door Frederi que van Amersfoort. In de tweede helft had Walcheren de wedstrijd goed onder controle en liet die voorprong niet meer in gevaar komen. Mannen. Walcheren-Liberty 2-2: Liberty ging sterk van start. Het was dan ook aan enkele knappe reddingen van doelman Jeroen Nagtegaal te danken dat de thuisploeg op de been bleef. Toch moest hij even la ter na een verdedigingsfout capitu leren. Na de doelwisseling speelde Wal cheren een ander systeem en was men beter dan de bezoekers. Toch kon het niet voorkomen dat het kort na de hervatting alsnog 0-2 werd. Via veel veerkracht en gecon troleerd spel werd die achterstand weggewerkt. Op aangeven van Koen Waasdorp zorgde Jonathan van der Zanden voor de 2-1. Koen Waasdorp zorgde voor de verdien de gelijkmaker. MIDDELBURG RBVM begint sterk aan competitie De Rolstoel Basketbal Vereniging Middelburg is de competitie goed begonnen. In Nuenen werden twee overwinningen geboekt. BC Verkerk 2 werd met 54-30 versla gen, van DOV werd met 27-28 ge wonnen. Scores rbvm: Elsbeth van Oostrom 24, Leendert van Gilst 32, Amy Kaijen 18, Jo ris Buningh 6, Eline van der Wilt 4. MIDDELBURG Davy Gunst pakt juniorentiteü Davy Gunst heeft met de junioren- groep van Willebrord Wil Vooruit/- Vacansoleil de Nederlandse clubti- tel behaald. In het Groningse Lau- wersmeergebied noteerden de vier wielertalenten de snelste tijd na een omloop van 32,3 kilometer. Jason van Dalen, Ricardo van Don gen, Joeri Leijs en Davy Gunst (Yer- seke) flitsten met een gemiddelde van 47 kilometer door de polders. MIDDELBURG Podiumplaats Birgit Lavrijssen De Wemeldingse Birgit Lavrijssen is met Inge Roggeman op de derde plaats geëindigd in Normandië in een koppeltijdrit over 43 kilometer. Zij misten op zeventien seconden de tweede plaats. De winst ging overtuigend naar de Europees kam pioene tijdrijden onder 23 jaar, An na van der Breggen, en Vera Koe- dooder. MIDDELBURG Denise Gunst wint in Ichtegem In het Belgische Ichtegem behaalde wielrenster Denise Gunst zaterdag haar vierde zege van het wielersei- zoen. De renster uit Yerseke maakte deel uit van een kopgroep en wist in een sprint de concurrentie voor te blijven. Ze bleef Belgisch kampioene Saar- tje Vandenbroucke en Fien Delbae- re voor. AT. Een speelster van BC Vlissingen zoekt naar een afspeelmogelijkheid. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67