Historische nederlaag Ha ris weert Yerseke verslaat DHV en vindt de weg naar boven 32|$pO: Vlissingen dankt de keeperstrainer SPS deelt pak slaag uit Rentmeester zorgt ervoor dat en pakt tweede zege Nieuwdorp ongeslagen blijft maandag 1 oktober 2012 WW'67 wint met 15-0 door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse B won Yerseke zaterdag met 1-0 van DHV. WHS deed dat met dezelfde cijfers tegen Seolto. Krabbendijke verloor met 3-2 bij Internos en Noad'67 ging met 3-1 onderuit bij Beek Vooruit. Tholense Boys ver loor nipt van MZC'11. Yerseke-DHV 1-0: De thuisploeg loerde op de counter en deed dat verdienstelijk. DHV had het mees te balbezit, maar kon niet dreigend worden. Bernie Steketee mikte vanaf de strafschopstip de 1-0 in het doel. DHV drukte door, maar kon geen gelijkmaker produceren. Yerseke, dat het seizoen met twee nederlagen begon, staat na de zege vierde. door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - Karl Vergouwen, de trainer van zondag-eersteklasser Vlissingen, kreeg voor de wed strijd tegen Jeka (3-1-zege) te ma ken met keepersproblemen. Zijn tweede keeper was al geblesseerd en op dè ochtend van de wedstrijd belde zijn eerste keeper op met de mededeling dat hij griep had. Hier door moest de 46-jarige keepers trainer Mohamed El Bekkaoui on der de lat plaatsnemen. El Bek kaoui kreeg een telefoontje en wist direct waar het over zou gaan. „Op de training was onze eerste keeper al niet helemaal fris en de tweede keeper is al langer gebles seerd. Ik had het dus al een beetje verwacht." Voor de keeperstrainer begon de wedstrijd direct goed met enkele mooie reddingen. „Ik kon via cor ners al lekker in de partij komen. De dubbele redding was natuurlijk het lekkerst." De ingrepen van de keeper waren nodig om zijn team te behoeden voor een vroege ach- WHS-Seolto 1-0: WHS had de overhand en kreeg acht opgelegde kansen. Alleen ]ordy Hommel slaagde er in orrveen kans om te zetten in een doelpunt. In de stevi ge slotfase kreeg Kjeld den Braber van Seolto nog rood. Internos-Krabbendijke 3-2: Via Robert Lagendijk en Danny Weber kwamen de bezoekers op een comfortabele o-2-voorsprong. Een beter Internos nam daarna het heft in handen en dankzij Mike Kolen en Patrick van Dron- gelen (strafschop) stond het bij rust 2-2. Kolen schoot in het tweede bedrijf de ploeg uit Et- ten-Leur naar een 3-2-overwin- ning. Beek Vooruit-Noad'67 3-1: Via Pierre van Hooijdonk kwam Beek Tim van Hasselt en doelpuntenma ker Hoessein Bouzambou. terstand. Na een schot vanaf zes tien meter kon de doelman de bal niet vastpakken en moest een re bound toestaan. Met gevaar voor eigen leven gooide hij zijn lichaam Vooruit op voorsprong. De thuis ploeg liep uit naar een 3-0-voor- sprong. Luttele seconden voor af fluiten redde Rob den Engelsman de eer voor Noad. MZC'n-Tholense Boys 1-0: MZC'11 kwam goed uit de start blokken en Ricky Bevelander schatte een steekpass van Frank Kristelijn goed op waarde en te kende voor 1-0. In het laatste kwartier kroop MZC door het oog van de naald. Tholense Boys zette flink aan en in de laatste minuut mikte Niels Hopmans de bal op de paal. „We zaten in een slechte periode en ik geef mijn ploeg een pluim dat ze deze wedstrijd gewonnen hebben", aldus trainer Adriaan Nieuwenhuijse. voor de bal en zo hield hij zijn doel schoon. Zijn trainer was ook erg te spreken over de doelman. „Hij traint bij partijtjes ook weieens mee. Ik wist dus wel dat hij het kon, maar je moet het toch altijd maar even af wachten. Ik ben tevreden met zijn prestatie van vandaag." De tegengoal in de tachtigste mi nuut, toen het al 3-0 stond, was volgens Vergouwen echter totaal niet nodig. „Door twee enorme fouten ontstond de 3-1. Op zo'n moment moet je geen Johan Cruijff gaan uithangen. Gewoon de bal wegschieten is dan prima. Het is heel mooi dat twee verdedi gers vandaag scoorden, maar zij stonden in het veld om te verdedi gen." VC Vlissingen-Jeka 3-1 (2-0). 26. Tim van Hasselt 1-0, 32. Hoessein Bouzam bou 2-0, 63. Benjamin Verwest 3-0, 80. Jordy van Wijnen 3-1. Gele kaart: 34. Tim van Hasselt (Vlissingen), Ricky Sta- neke (Jeka). Scheidsrechter: Wim Broek hoven (Middelburg). Aantal toeschou wers: 250. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Hansweertse Boys leed een historische nederlaag in de vijfde klasse B'van het zondag voetbal. Bij WW'67 werd het maar liefst 15-0. Robur-NVS 1-4: Na de openings treffer van Polle Hopmans in de dertigste minuut (1-0) bracht San- der Simons zijn ploeg al snel weer langszij: 1-1. Kort hierna dachten de Goese verdedigers aan buiten spel, maar zowel grens- als scheid- rechter zag dit anders, waarna Erik Piasmans de 1-2 kon aan tekenen. Kort na rust was er wel een vlag-, maar geen fluitsignaal, zodat Sander Simons de marge kon vergroten: 1-3. Na de 1-4 van Ferry van Geel zette Robur nog al les op alles, maar de ploeg scoorde niet. Divo-Volharding 4-0: In een vrij eenzijdige wedstrijd bepaalde Michael den Ouden met twee treffers de stand voor rust op 2-0. Met een fraai schot over de doel man heen bracht Stefan van de Pluijm de stand op 3-0. De 4-0 kwam op naam van Iwan Hoefnagels. Volharding wist de ge hele wedstrijd geen gevaar te stich ten voor het doel van de Braban ders. WW'67-Hansweertse Boys 15-0: De vijfde nederlaag op rij voor de Boys werd er één om op te nemen in de geschiedenisboe ken. Nog nooit had de ploeg im mers met meer dan 10-0 verloren. Tegenstander WW'67 had ver te rug in de tijd al wel eens een grote re zege behaald; zo'n 25 jaar gele den tegen het inmiddels niet meer bestaande Blue Angels uit Breda. Na een 9-0-stand halverwege werd het uiteindelijk 15-0 door treffers van Joey van Hooijdonck (4x), Ronald Bogers (3X), Kevin van Loon en Robin Schipperijn (beiden 2x) en Maikel Gillissen, Sy- mon van Velthoven, Stefan van de Velde en Jurgen Adriaansen. Vosmeer-NSV 1-4: De bezoekers namen vanaf het begin het initia tief, maar doelman Sam Douw hield Vosmeer in deze fase over eind. Mede hierdoor kon verdedi ger Pascal Zwegers na een half uur aan de andere kant de score ope nen. Kort voor rust voorkwam Jef frey Kruf de gelijkmaker door de bal van de lijn te koppen. Dit bleek na de thee uitstel van execu tie te zijn geweest. NSV sprong nu zorgvuldiger met de kansen om en na de snelle gelijkmaker van Martijn Gommeren liep de ploeg uit naar 1-4 door doelpunten van Florian van Gastel, Ewout Wen- tink en Dennis Mol. Vijfde klasse A. Koewacht-Kwadendamme 6-1: Zonder de ontslagen Chris de Bruijckere op de bank besliste Koe wacht het duel met Kwadendam- me al in de eerste twintig minu ten. In de eerste twintig minuten scoorden achtereenvolgens Leroy van Waesberghe, Wout Rozijn, op nieuw Van Waesberghe en Ruud Martens. Nog voor de rust werd het door Wout Rozijn 5-0. In de tweede helft, toen Koewacht gas terugnam, duurde het vervolgens tot de 75e minuut vooraleer Ruud Martens de score verder kon uit bouwen. In de slotfase redde Mar co Bek de eer nog voor Kwadenda- me: 6-1. Robur verliest thuis met 4-1 van NVS. foto Willem Mieras door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SPS rekende in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal af met ZSC'62 (4-0) en boekte zo de tweede seizoensze ge. Datzelfde gold voor Stavenisse, dat met 3-2 won bij Vrederust. Het duel Chrislandia-Smerdiek eindigde doelpuntloos. SPS-ZSC'62 4-0: ZSC'62 leek de zaakjes op orde te hebben, maar dat veranderde na twaalf mi nuten. Ramon Voshol zorgde voor de 1-0 en SPS kreeg daarna de overhand. In de 24e minuut tikte Martin Quist de 2-0 binnen. In blessuretijd van de eerste helft kopte Quist ZSC'62 naar een 3-0-achterstand. In de 62e minuut omspeelde Ste fan Bogers de doelman en dat be tekende de 4-0. Vrederust-Stavenisse 2-3: Na een aanval via William Smits en Ber nard de Rijke schoot Ard-Jan Prins de bal in de bovenhoek: 0-1. Stavenisse liep door goals van Smits en Marco Klippel voor rust uit naar 0-3. In de tweede helft kwam Vrede rust sterk opzetten. Hugo van Leeuwen zorgde uit een straf schop voor de 1-3 en via Jaouad Al- louchi werd het zelfs 2-3. Chrislandia-Smerdiek 0-0: Smer- diek had in Heijningen het mees te recht op de drie punten, maar de ploeg van trainer Pieter van Poortvliet kreeg de bal er in het spannende duel gewoonweg niet in. Chrislandia-doelman Mitchell de Bruin ontpopte zich met enke le fraaie reddingen als een ware kwelgeest voor de ploeg uit Sint-Maartensdijk. SKNWK-DVO'60 6-1 (1-1). Brouwershaven-Alliance 1-3 (0-2). door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nieuwdorp blijft on geslagen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De koploper boekte ook zaterdag weer een overwinning: een miniem ver schil met 's Heer Arendskerke was genoeg. De Meeuwen was veel te sterk voor Apollo'69 en zegevier de met 5-0. Kapelle liet Spui tot twee keer toe terugkomen en speelde gelijk. Hetzelfde scenario ging op voor de wedstrijd tussen Nieuwland en Noormannen. DFS verloor met 2-1 van MZVC. Dom burg pakte drie punten bij AZW. Nieuwdorp-'s Heer Arendsker ke 2-1: De thuisploeg had het bete re van het spel, maar bij de eerste kans voor de bezoekers was het meteen raak. Michel Harinck maakte de 0-1. Hierna kreeg Nieuwdorp legio kansen. Zo raak te Ferhan Topal tot twee keer toe de lat. Een half uur voor tijd zorg de Niels Mulder dan toch voor de verdiende gelijkmaker. Teun Rent meester kroonde zich tot match winner. Hij zorgde voor de 2-1. De Meeuwen-Apollo'69 5-0: Het venijn van de wedstrijd zat hem duidelijk in de tweede helft. In een matte eerste helft kon enkel Vincenzo Lorello een doelpunt maken. Na rust mikte Lorello snel zijn tweede in het doel, waarna Mar tijn Houterman de wedstrijd be sliste. De moegestreden bezoekers drongen niet meer aan en invaller Wouter Vos kon voor de 4-0 zor gen. Houterman tekende voor de 5-0-eindstand. ICapelle-Spui 2-2: De thuisploeg kwam snel op voorsprong, nadat Robin Boogaard de bal simpel kon binnenschuiven. Kapelle was beter dan Spui, maar liet het na om de score te laten oplopen. Uit een strafschop maakte Mark Otter- loo zelfs gelijk. Het was opnieuw Robin Boogaard die Kapelle weer op voorsprong bracht. Toch kwam Spui weer langszij. Een ver raderlijke, lage corner aan Spui-zij- de werd door vier Kapellenaren gemist en Arek Nikolajczin gaf het laatste zetje. In de rommelige slotfase moest Jelmer de Pooter van Spui voortij dig gaan douchen na tweemaal geel. AZVV-Domburg 0-1 (0-1). Robin Gee- Ien0-1. Nieuwland-Noormannen 2-2 (1-1). André Goedhart 1-0, Mark Minder- houd 1-1 en 2-2 en Corné van Belzen 2-1. DFS-MZVC 1-2 (0-2). Aynsley Janssen 0-1, Patrick Joossens 0-2 en Koen Quaak 1-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62