zeeland 115 Havenstad Vlissingen zoekt naar 'middeleeuwers' onder inwoners Nu twaalf keer al 'MA» i 1 Pastoor zegent de dieren Tweede Rib Rally maandag 1 oktober 2012 wl>z.^Wi®Mil6BQR9i!9iiffliSSa^-»!S*blMSaii8SSa8SH8*ieWï®SSa®»ifl4S588Z^-5ïKiB!S5liase®3*886KS Het was ooit een onderdeel van het feestprogram ma bij het 115-jarig bestaan van de muziekvereni ging. Maar na 2000 is het dweilbandfestival een ei gen leven gaan leiden. Zoals de Scheldedweilers en Scheldegalm: apart en toch samen. P. van Dijke Gouden Ridder van de Weg Beroepschauffeur P. van Dijke uit Tholen is vandaag in Nijkerk gehul digd als gouden ridder van de weg voor tien jaar aaneengesloten rij den zonder ongevallen te veroorza ken. Van Dijke rijdt voor Geuze Trans port in Sint Annaland. Staatssecre taris van Infrastnictuur en Milieu, Joop Atsma reikte de onderschei dingen uit namens mobiliteitsver zekeraar TVM. Die heeft de jaarlijk se onderscheidingen in 1966 inge steld om veiligheid in het beroeps- goederenvervoer te bevorderen. YERSEKE Gert-Jan Salm weer de beste hoefsmid Gert-Jan Salm uit Yerseke is in Slag haren voor de zesde opeenvolgen de keer uitgeroepen tot beste hoefsmid van Nederland. De hoefsmid plaatste zich zaterdag temidden van twintig collega's via de voorronde moeiteloos voor de fi nale, waarin hij liet zien dat hij het best van iedereen paarden kan be slaan. De 32-jarige hoefsmid eindigde eer der dit jaar in Oostenrijk als twee de op de wereldkampioenschap- ZIERIKZEE Zes auto's op elkaar op de Zeelandbrug Zes auto's zaten zaterdag op elkaar na een kop-staartbotsing op de Zee landbrug, zaterdagmiddag rond vier uur. Het verkeer stond stil voor de open brug, maar een 49-jarige automobi list uit Bergen op Zoom had dit te laat in de gaten en reed vervolgens met behoorlijke snelheid bovenop de laatste in de rij. Deze man moest met botbreuken naar het zie kenhuis. Twee ambulances en drie brandweerauto's verleenden hulp. De Zeelandbrug was twee uur afge sloten in beide richtingen. AARDENBURG Vijf parochies samen in Zeeuws-Vlaanderen De besturen van de parochies in West-Zeeuws-Vlaanderen stellen de bisschop van Breda voor om de parochies per 1 januari 2013 samen te voegen. Op 15 november onderte kenen vertegenwoordigers van de huidige vijf parochies een startdo cument. Dan wordt bekend of de nieuwe parochie wordt vernoemd naar ene heilige of naar de vorige paus. De parochianen kunnen vóór zondag 14 oktober stemmen op Amandus, Andreas, Bavo, Eligius of n. De Friese dweilband uit Marrum De Wodkapel, rechts Hille Adema. OVEZANDE - Zondag 7 oktober viert de parochie Onze Lieve Vrouw Hemel vaart haar vierde Franciscusviering naar aanleiding van Werelddierendag op 4 oktober, de dag na de sterfdag van de grote dierenvriend Franciscus. Men sen mogen hun huisdier meenemen naar de kerk. Tijdens de viering wor den de dieren en knuffels gezegend door pastoor Verbeek. De kleinere die ren (in kooi of bench) binnen en de grotere dieren buiten in de pastorie- tuin. De mis begint om 9.30 uur. foto Ad Schenk BRESKENS - Door een concurrerende rib rally in Scheveningen viel het aan tal powerboats bij de tweede Rib Rally Terneuzen gisteren tegen, maar spektakel was het evengoed. Op het parkoers op de Westerschelde bereik ten tien rubberboten snelheden van 100 kilometer per uurDe boten ble ven ver uit de kust om de natuur niet te verstoren. foto Peter Nicolai door Theo Giele VLISSINGEN - Ruim dertig mannen hebben zaterdagmorgen in het ge meentearchief in Vlissingen DNA afgestaan in het onderzoek naar de 'Oer-Vlissinger'. De resultaten van het onderzoek worden over een halfjaar bekendgemaakt. Het onderzoek is niet om te hel pen bij het oplossen van een mis daad, zoals op hetzelfde moment in Friesland gebeurt, maar om te helpen bij een onderzoek naar de herkomst van de Vlissingers. Bij onderzoek op de Oude Markt en op het Scheldeterrein zijn 70 skeletten gevonden waarvan het DNA kon worden bepaald. Nu wil de archiefdienst weten of er fami lieverbanden zijn tussen de heden daagse Vlissingers en de mensen die tussen 1400 en 1800 de stad be volkten. Mannen met diepe Vlissingse wor tels konden zich aanmelden. Van hen zijn 51 mannen uitgenodigd. Wie zaterdag niet kon komen, krijgt het dna-pakketje thuisge stuurd. Willem Kloeg is een van de man nen die met een mini-borsteltje slijmvlies van de binnenkant van zijn wang schraapt. Zes keer schra pen met het ene borsteltje en nog eens zes keer met het andere. Be schermkapje erop en dan gaan de staafjes in een doosje naar het Leids Universitair Medisch Cen trum. Kloeg weet dat zijn voorva der 'Klug' rond 1700 vanuit Duits land via Venlo in Vlissingen te rechtkwam. Daar werd 'Klug' 'Kloeg'. „Een van mijn voorouders was timmerman in de Lange Zel- ke. Hij maakte ook grafkisten." Misschien wel voor een van de ge vonden skeletten. Het onderzoek verloopt via de mannelijke lijn. „In februari ver wachten we de uitslag. Bij een tref fer bouwen we een feestje", be looft archeoloog Bernard Meijlink Meijlink. Festivalgangers en dweilbandleden laten zich verleiden tot uitbundige uitdossingen. >dkapel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59