'Answester' is vooral feest voor de bands 141 zeeland TOofdruktebf Chefkok Hans Everse derde bij tankstation publieksprijs Held van de Smaak ËSjl^t Pb Bendebelazert Kassa geleegd maandag 1 oktober 2012 De Blaospoepers, Oor Ons Noe, Expreszo of Bendebela ffSllfirffiiiSru zert; dweilbands scheppen er een genoegen in om hun en semble te tooien met een schalkse, liefst woordspelende titel. Een vermaak op zich om het programmablad door te nemen. door Claudia Sondervan Het Answester Dweil bandfestival is voor al een feest voor de bands zelf De paar duizend bezoekers zijn hartelijk welkom om mee te genieten, maar de in vrolijke kleu ren uitgedoste muzikanten bepa len met hun instrumenten het beeld op het grote terras bij de biertent en in dorpshuis Kaj Munk, het hart van het festival. Zondag speelden zestien dweil bands op de zeven podia. Dat is een beetje vreemd aan het feest: de normaal rondstruinende muzikanten worden in Hansweert keurig opgehokt in een open vrachtwagenaanhanger als hoofd podium. Die lieten de bands zon dag al snel voor wat 'ie was. De zon lokte hen naar hun natuurlij ke habitat: de straat. „We hebben hier altijd mooi weer. En het leuke van Hansweert is dat je hier nog eens dweilbands tegen komt van verder weg", „vindt Louis Schigt, trompettist van The Pink Panthers uit Goes. „Er spelen er hier uit Huijbergen, Ooster hout, zo hoor je weer eens wat an ders." De Zeeuwse dweilbands hebben vaak met elkaar van doen, zegt hij. „Het mooie is toch met el kaar muziek maken en om eens te horen hoe anderen dat doen." De twaalfde editie van het festival van muziekvereniging Schelde- galm kreeg een Fries tintje. De in 'Het leuke van Hans weert is dat je hier nog eens dweilbands tegen komt van verder weg.' THOLEN - Bij een onderneming aan de Energieweg in Tholen is vrijdag rond 18.15 uur een diefstal ontdekt. Uit de kassa van het bedrijf bleek een geldbedrag te zijn weggeno men. Er worden enkele honder den euro's vermist. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG - Zondagochtend vormden zich lange rijen bij tankstation Murre op de Mortiere in Middelburg. Alleen via de sociale media had Murre het bericht verspreid dat zondag 21 cent korting op de benzi ne werd gegeven. Om de drukte op te vangen en op stoppingen te voorkomen had Murre verkeersregelaars ingezet. Rond twaalf uur was de wachttijd voor een tankbeurt al opgelopen tot een halfuur. De meeste klanten waren inder daad via Facebook op de hoogte van de kortingsactie, zo bleek bij navraag. videowww.pzc.nl door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Kapellenaar Hans Everse, chef bij zorgcen trum Cle- ijenborch in Colijnsplaat, is van daag in Amersfoort als Zeeuwse Held van de Smaak op de derde plaats geëindigd in de landelijke fi nale van provinciewinnaars. Hij haalde de derde plaats van de publieksprijs, waarvoor via inter net gestemd kon worden. Everse verzamelde 12 procent van de stemmen, 514 in totaal. De win naar uit Limburg trok 26 procent van de stemmen: Jac Nijskens, eige naar van de kookboerderij de His torische Groentenhof in Limburg, waar hij 650 oude groentenrassen teelt. Als nationale held van de smaak koos de vakjury Niek en zoon Michiel Vos uit Kraggenburg, aard appeltelers in Flevoland, die de bio logische teeltaardappel Bionica ont wikkelde met een resistentie tegen phytophtora. De jury koos voor het toekomst perspectief, vertelt Everse. Hij is het eens met het eindoordeel. „Dat vind ik niet zo'n heel stom idee. Hoe koks als ik met aardap pels bezig zijn vonden ze heel in spirerend, maar de combinatie koks met aardappelen, dat komt va ker voor." De Zeeuwse kleinschaligheid speelt bij de verkiezing ook par ten, denkt hij. „Ik denk dat Lim burgers grotere patriotten zijn." Ook vermoedt hij dat hij de handi cap had dat veel van zijn grote fans - in het zorgcentrum en bij Ta- feltjeDekje op Noord-Beveland - iff niet over internet beschikken. „Dat scheelt me zo een paar hon derd stemmen," lacht hij. „Maar dat lean over een jaar of vijf anders zijn." Everse houdt de komende tijd di verse kookdemonstraties en hij kookt zondag voor het vierde jaar weer de stamppotten voor de deel- cF nemers aan de Kustmarathon. groen en blauw gestoken Wodka- pel liet blijken over een stevige rit mesectie te beschikken en een paar uitbundige blazers. Het gezel schap van dertig Friezen was voor het eerst te gast in Zeeland. Zater- dag speelden de leden met de Zeeuwse Muzikanten van stich ting Arduin op het Straatfeest in Oost-Souburg, zondag proefden ze sfeer en bier in Hansweert. Tot hun genoegen, beaamt Hille Adema, trompettist van De Wod- kapel. Het bezoek aan Zeeland is een gevolg van een treffen tijdens de laatste editie van de Alpe d'Hu- Een van de Juuntrappers uit Wolphaartsdijk. Zesactie, waarbij amateurwielren ners onder sponsoring zo vaak mo gelijk de roemruchte Alpe d' Hu- ez, de 'Hollandse berg' uit de Tour de France beklimmen om geld in te zamelen voor kankerbestrijding. De Wodkapel is één van de vele dweilorkesten die de fietsers de berg op helpen blazen. Ditmaal was er een Zeeuwse in hun gelede ren en alras waren de contacten voor optredens gelegd. Hansweert bevalt opperbest, meent Adema. „Het is heel ontspannen en gezel lig, met veel publiek." Vanzelfsprekend kreeg de Wodka- pel een optreden op rondvaart- schip De Onderneming, die als al tijd vier rondvaarten verzorgde als maritiem verlengstuk van het festi val. De Friezen kregen een gede gen rondleiding over de Wester- schelde. Het dweilbandfestival verliep zon dag verder volgens het bekende stramien, met de inmiddels vaste katholieke kerkdienst, opgeluisterd door de Scheldedweilers, de be scheiden braderie met döner ke bab, kipkluifjes en kneu terkraam pjes, de draaimolen en de verkeers- bus van Veilig Verkeer Nederland. The Pink Panthers uit Goes, tweede van rechts Louis Schigt. fotografie Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58