Rammegors verzilten is verspilling' BEVELANDEN/THOLEN Zeeland ontmoet Indonesië aan tafel almanak Struisvogel MAANDAG 1 oktober 2012 13 'Answester' is feest voor muzikanten 14 en 15 Advocaat neemt stelling tegen Rijkswaterstaat namens tegenstanders in Sint-Philipsland door Claudia Sondervan SINT-PHILIPSLAND - In tijden van economische en financiële krapte 'lijkt Rijkswaterstaat aan verspil lingsdrift te lijden als zij de geves tigde natuur van het Rammegors bij Sint Philipsland ten koste van miljoenen euro's wil vervangen door andere natuur. Dat staat in de zienswijze die advo caat Robert Madou heeft inge diend bij de provincie namens de stichting Het Nieuwe Atlantis, een vereniging, van voorvechters van het zoetwatermoeras Rammegors. Zij willen het zoetwatergebied, te midden van veel zoute natuur, be houden. Rijkswaterstaat wil het na tuurgebied afgraven en met een doorlaatmiddel in de Krabbekreek- dam laten verzilten door Ooster- scheldewater toe te laten. Dat zou bijdragen bij het behoud van de zoute slikken en schorren aan de Oosterschelde, die afkalven zoor de zandhonger in de zeearm. De provincie Zeeland is van plan Rijkswaterstaat daar vergunning voor te geven om de gewenste zou te natuurtypen te bewerkstelligen. Rijkswaterstaat weet niet eens hóe groot het gebied precies is, argu menteert Madou in zijn zienswij ze: in de diverse vergunningaanvra gen, brieven en onderliggende stukken wordt gesproken over groottes variërend van 140 tot 148 hectaren. Madou bepleit Ramme gors als een uniek zoetwatema- tuurgebied, dat zich in twintig jaar na aanleg van de Krabbekreekdam in een zelfgevonden evenwicht be"- vindt met een grote soortendiversi teit. Nu afgraven met het argu ment natuurbehoud is tegenna tuurlijk; dat was het niet geweest toen Rammegors dat evenwicht nog niet bereikt had, na de aanleg van de dam die de Oosterschelde tegenhield. Bovendien is het effect op het behoud van de schorren en slikken door toevoeging van Ram megors slechts tijdelijk, vast staat dat de afkalving door blijft gaan, memoreert Madou. Rijkswater staat heeft niet beredeneerd hoe de veiligheid voor overstromingen voor Sint-Philipsland met het doorlaatmiddel in de dam geze kerd blijft. Evenmin is er ant woord op de risico's op blauw- en andere ziekmakende algen die de Oosterschelde plagen. Rijkswater staat doet geen recht aan de waar de van de inspraak van burgers door de stelligheid waarmee zij van verzilting van Rammegors uit gaat, besluit Madou de zienswijze. —a—mmn tmmmmmmueaammiasammmmmmmmmmmmmmmaKmmm GOES - Lange tafels met stomende verse Indo nesische gerechten, hapjes, ijsdrankjes, met een programma van muziek, zang, dans, kle derdracht en natuurfilms. Het was een feeste lijke viering van Indonesische cultuur die stich ting Variant-voorzitter Luc Willem en Tabitha Terlouw uit Borssele zaterdag hadden opgezet in wijkcentrum De Spinne in Goes. De Indone sische ambassadrice in Nederland, Retno L.P. Marsudi, opende de dag met burgemeester René Verhulst. Een groep van dertig studen ten uit Eindhoven verzorgde een concert met de angklung, het karakteristieke bamboe-in strument. Maar het evenement Cozi: Culture le ontmoeting Zeeland-lndonesië, draaide vooral om veel lekker eten. foto Willem Mieras mmmmmarnrnrnrnmnm GOES Twee mannen rijden in op Goesenaar Twee mannen (20 en 23 jaar) uit Zoetermeer zijn zaterdagmorgen rond kwart voor vijf aangehouden door de politie wegens poging tot zware mishandeling. Na een ruzie in de Koepoort tussen de mannen en drie anderen reden de twee met hun auto in op een van de drie, een 31-jarige Goese naar. Die raakte niet gewond. De politie onderzoekt het incident. Rillander gepakt voor doorrijden na ongeluk Een 59-jarige man uit de gemeente Reimerswaal is vrijdagavond rond half acht aangehouden in Rilland. De automobilist was doorgereden na een aanrijding in Hoevenen in Een van de betrokkenen bij het on geluk achtërvolgde de man en waarschuwde de politie. Die vond de man in zijn auto in Ril land en heeft hem aangehouden. Drie mannen vast om mishandeling Drie mannen uit Goes zijn in de nacht van zaterdag op zondag aange houden in het uitgaansgebied van hun woonplaats op verdenking van mishandeling. Ze zouden een 34-ja- rige Goesenaar hebben geslagen en geschopt. De reden is niet bekend. Het slachtoffer liep een scheur in zijn werkbrauw op. De twee 34-jari- ge en een 37-jarige Goesenaars zijn verhoord en ingesloten. Tip? redactie@pzc.nl Een stel jongens uit groep 5 van een Vlissingse basisschool mocht afgelo pen vrijdag optreden voor de klas. De hele week hadden ze tijdens de pauzes geoefend. James Brown zou het worden, met 'Ifeel good'. De ene jongen speelde trompetde andere drum en de derde nam zijn gitaar mee naar school. Verrast vroeg de moeder van de vierde jongen wat hij eigenlijk ging doen. Een muziekin strument bespeelt hij niet en gevoel voor ritme heeft hij evenmin. „Ik ga dansen", zei hij stellig. Die vrijdag werd hij wakker met vlinders in zijn buik. Zenuwen, gaf hij eerlijk toe. Maar met het optreden kwam het he lemaal goed. „Ik heb gedanst met mijn ogen dicht", zei hij na afloop, „dan zag ik lekker niks."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57