Zeeuwse atleten in frontlinies NK 10 km 381 sport Pim van de Swaluw doet conditie op Verschueren heeft met Diva goud In handen Vrouwenteam vierde op NK tijdrijden Favorieten rijden naar de zege in Open Zeeuws kampioenschap cross Zeges Verminck en IJsebaert maandag 1 oktober 2012 door Wim de Vos KRUININGEN - Pim van de Swaluw maakt bij de junioren behoorlijk furore op de mountainbike. Inmid dels is de coureur uit Kwadendam- me gestart met de voorbereidin gen op het komende seizoen door deel te nemen aan MTB-wed- strijden, maar ook wil Van de Swa luw tijdens veldritten voldoende conditie op doen. Zaterdag was hij één van de smaakmakers tijdens de veldrit van Kruiningen. Achter routiniers als Peter Woestenberg uit Sint-Willebrord en de Belg Glenn van Ginneken finishte hij op een keurige derde plaats. Zelf was Pim van de Swaluw er van overtuigd dat er meer had in gezeten dan die derde plaats. Met zijn drieën zaten ze vooruit, maar bij het ingaan van de slotronde was verzuimd de bel te luiden. „Het was daarom bij ons niet be kend dat het reeds aankomst was. Daarom hebben we ook niet ge spurt, omdat we dachten dat er nog een ronde gereden moest wor den. Jammer, want ik denk dat ik beter had gekund", vertelde Van de Swaluw later. Het was overigens pas de eerste veldrit waar de Bevelandse cou reur aan had deelgenomen. „En door Lucien Roelandt axel - Een groot aantal dressuur- combinaties kon zaterdag op de wedstrijd van Luctor et Emergo bij manege De Beatrixhoeve in Axel op een uitstekende start van het in- doorseizoen terugkijken. Voor de paarden in L bleek de overstap naar de binnenbak helemaal geen probleem. Vrijwel iedereen scoor de een voldoende voor één of twee winstpunten. Petra Verschueren toonde zich in beide proeven met Diva de beste. De amazone uit Hoek liep in de warmloopronde met de merrie naar 66 procent. Julia Bouthoorn uit Zaamslag eiste met Pamela met 64,66 procent de tweede plaats voor zich op. In de herkansing was Petra Verschueren met de Spielberg-dochter met 67 procent de winnares. Dat was één procent meer dan thuisrijder Mark Bout hoorn met Picasso en de Belg Dylan de Ridder met Devilies Sun ny Day. Verschueren lijkt met de bruine merrie goud in handen te hebben. „Diva is een heel fijn paard, waar ik hoge verwachtingen van heb. Ze kan goed bewegen, goed verza melen en verruimen en pakt alles gemakkelijk op. En het klikt gewel dig tussen ons." ZUIDDORPE - Met de eerste loop in Zuiddorpe ging het Zeeuws- Vlaamse Runnerscriterium zater dag van start. Liefst 196 deelne mers schreven zich in voor de Ope ningsloop. De winst ging naar San- der Verminck. Ingrid IJsebaert (Hulst) won bij de vrouwen, terwijl op de midden afstand (8000 meter) Erwin van de Broeke (Axel) en Saslcia Goole (Kapel le) wonnen. Mark Verhage (Zaamslag) won de 4000 meter. dat ging opmerkelijk goed. Toen die andere twee weg waren, ben ik in één ruk zonder problemen naar hen toe gereden. Dit was voor mij ook verrassend", aldus Van de Swaluw, die verder aangaf in de komende periode deel te ne men aan enkele veldritten om de GvA-trofee in België. Die passen in zijn aanloop naar het komende mou ntainbikeseizoen. Afgelopen seizoen realiseerde de Bevelander overigens een paar be hoorlijke resultaten, zoals een overwinning op een lastig maar aantrekkelijk parkoers in Houffali- ze in de Belgische Ardennen. „De Ardennen en de Veluwe zijn gebieden met verschillende fraaie parkoersen. Daarom rijd ik mijn wedstrijden vooral graag daar." In Kruiningen probeerde in eerste instantie Jacob de Roo (Kapelle) het initiatief te nemen, maar hij werd al in een vroeg stadium te ruggefloten. Daarna was het de beurt aan Peter Woestenberg, die daarna gezelschap kreeg van Glenn van Ginneken. Uiteindelijk slaagde dus alleen Pim van de Swaluw er in hen nog te achterhalen. In een spurt die er in feite dus geen was kwam Woes tenberg als eerste over de finish lijn. Anjolie Engels pakt titel bij vrouwen 35+ UTRECHT - De atleten Abdi Na- geeye en Miranda Boonstra heb ben zondag de Nederlandse titels op de 10 kilometer veroverd. Na- geeye was in de Utrechtse Singel loop, decor voor het kampioen schap op de weg, net iets sneller dan Gert-Jan Wassink. De geboren Somaliër won het goud in 29.26 minuten, Wassink noteerde 29.27. Tom Wiggers pakte het brons in 29.40. Boonstra prolongeerde haar titel. Ze won in 3405. Merel de Knegt fi nishte als tweede in 34.11 en Jill Holtermann werd derde in 34.20. De Keniaan Charles Cheruioyt won de Singelloop in 28.22. Hij kwam niet in de buurt van de 26.44 die Leonard Patrick Komon in 2010 liep, de tijd die nog altijd te boek staat als wereldrecord. Twee landgenoten volgden in het spoor van Cheruioyt: Philip Lan- gat en Wilfred Murgor. In de schaduw van Boonstra en Nageeye presteerden de Zeeuwse atleten uitstekend. Anjolie Engels greep de titel bij de vrouwen 35+, al had de Middelburgse daarbij de hulp van Miranda Boonstra voor nodig. Zij is 42, maar schreef in bij de vrouwen-senioren. Ook Neal Bouterse was goed op dreef De talentvolle Middelburger werd derde bij de junioren, in 32.18. Schouwenaar Tommy Staal finishte vlak achter hem als vierde Anjolie Engels (midden) in 32.24. TimJ'leijte uit Zoutelande verraste zichzelf en vele anderen door als achtste Nederlander over de finish te komen. Hij noteerde op het winderige parkoers een tijd van 30-35, goed voor de 18e plaats overall. Anjolie Engels greep voor het eerst sinds 2003 weer een nationale titel De op 17 september 36 jaar gewor den atlete stond in 2003 voor het laatst op de hoogste trede van het ereschavot, toen ze in Amsterdam bij de vrouwensenioren de baanti- tel op de 1500 meter voor zich op eiste. In 2001 en 2002 greep ze de titel op deze afstand ook. In Utrecht begon Engels behou dend aan dë~ race. Haar tussentijd op de 5 kilometer was 18.04. Pas na 6 kilometer begon ze zich te roeren in het groepje waarin ze liep. In de laatste kilometers kon ze nog vele concurrenten van zich afschudden. De Dynamica-atlete fi nishte in 36.02. Engels is van plan zaterdag in de Kustmarathon te starten. Met welk plan ze gaat vertrekken, weet ze nog niet. Dat hangt ook af van wat de concurrenten doen. „Ik vind de marathon nog steeds te ver, maar ik doe mee omdat ik de Kustmara thon zo'n mooi Zeeuws spektakel vind. We gaan zien hoe 't loopt, ik wil in elk geval lekker gaan lo pen." Opvallend was de veertiende plaats van Noureddinne Athamna. De Algerijn gaat zaterdag van start in de Zeeuwse Kustmarathon en is gezien zijn tijd van 30.02 in uitste kende vorm. Rik Wolswinkel, de winnaar van vorig jaar, noteerde 33.27, Bas Mekking, die ook in Burgh-Haamstede van start gaat, 33-30. Tijden andere Zeeuwse deelnemers: Floris Willeboordse, Dynamica, 32.42, Niek den Exter, Scheldesport, 34.16, Edwin de la Ruelle, RKHAV 34.21, Lau rent van Nieuwenhuijze, AV' 56, 35.11, Kevin de Pagbter, Dynamica 35.35, Marianne de Kok, Dynamica, 38:34 (4e vrouw 40+), Frederique Versluijs, Wie lingen 39.28 (5e 40+). Toch zal ze nog even moeten wachten om de hoge verwachtin gen waar te kunnen maken. „Ik heb al winstpunten zat voor de- promotie naar Mi. Diva geeft mij ook het gevoel dat ze daar ook klaar voor is. Maar ze is pas vier en daardoor mogen we pas volgend jaar april de overstap maken." In de klasse Mi behaalde Kim- berley Cornelisse in de eerste proef met de imposant dravende en met veel impuls galopperende schimmelmerrie Laurinahoeve's Zynia met 67,66 procent een nipte overwinning. De combinatie uit Nieuwvliet bleef Marijke van Giesen met Soli taire slechts drie tiende procent voor. In de herkansing stuurde Van Giesen de Voltaire-zoon met 68 procent naar de eerste plaats. Die plaats moest de amazone uit Zaamslag wel delen met de Middel burgse Jessica Nijpjes met de Ba- lougran Z-nakomeling Balorig Z. Cimberly Cornelisse werd met 65,33 procent derde, maar was best tevreden. „We vormen nog niet zo lang een combinatie en het loopt lekker. Zynia is een heel safe paard met drie goede basisgangen en ze kan geweldig bewegen. Ze loopt soepel door de proeven, maar het moet allemaal nog wat meer beves tigd worden." mmsmsmmstm door Koen de Vries MIDDELBURG - De vrouwen van Team Nutswerk zijn in Groningen op het Nederlands kampioen schap tijdrijden voor wielerploe gen op de vierde plaats geëindigd. Het kwartet dat onder de naam WV Zeeuws-Vlaanderen van start ging, bestond uit Joukje Braam, Marissa Otten, Henriette Woering en Ines Klok. Het verschil met de nummer drie WV Jan van Arckel bedroeg na 30,3 kilometer 21 secon den. Vorig jaar eindigde de Zeeuw se ploeg als tweede. Die klassering zat er nu niet in, mede omdat Joukje Braam halverwege de race het hoge tempo niet meer kon vol gen. De titel ging naar WV Aicmaria Victrix, met onder meer Adrie Vis ser en Roxane Knetemann. De vrouwenformatie van Theo Mid delkamp werd elfde. Bij de mannen verraste het team van Theo Middelkamp met een ze vende plaats. Er kwamen 65 teams aan de start. De Zeeuwse formatie bestond uit een mix van (se- mi-)profs, veteranen en jonge hon-, den: Nick van der Lijke, Marco Minnaard, Johnny van der Kloos ter, Dennis Raadtgever, Eloy Raas en Michel Jumelet. Het team legde de 42,1 kilometer af met een ge middelde van ruim 52 kilometer per uur. De Jonger Renner uit Oos terhout greep de titel. Bij de junioren won WV Wille- brord Wil Vooruit, met Davy Gunst uit Yerseke in de gelederen. vmmmwtmm door Herman Heuvink WEMELDINGE - Tijdens de vierde en voorlaatste motorcross om het Open ZK op het circuit in Wemel- dinge vielen geen verrassingen te noteren. Bij de MX 2 was Mark Boot uit Burgh-Haamstede ook op zijn reservemotor in beide man ches oppermachtig. Jordi van de Wiele uit Sint Jansteen en Kevin Spruijt uit Meliskerke mochten hem naar het podium vergezellen. Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg moest met een gebroken pols en duim - opgelopen in Rilland - van af de kant toekijken. Guido Boone liet zich in de MX 2 tweetakten niet opnieuw verras sen. Bart Kuzee uit Waarde had een sterke dag maar verloor in de eerste manche een tweëde plaats door problemen met de versnel lingspook en werd tiende. In de tweede manche wist hij de twee de plaats te pakken. De grootste pechvogel was Tim Muvers uit Krabbendijke. Hij kwam ten val en brak zijn arm. Bij de MX 1 was Roy Gijsel uit Hei kant met twee overwinningen dag winnaar. De sterkste tegenstand kwam van Rinnie van de Linden uit Putte. Boy Stockman uit Ter- neuzen werd derde. Bij de vetera nen stond er geen maat op Erik van der Wekken. Karin Adriaanse uit Lewedorp miste met een vier de plaats nipt hét podium. Bij de 85 cc schreef Carsten Goede- gebure uit Yerseke beide manches op zijn naam. Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke werd tweede. Bij de kleine wielen was er de vol le winst voor Siemon Bezuijen' uit Ouddorp. Hier zag Dean Houghton uit Lewedorp na een tweede plaats in de eerste man che, een zelfde resultaat in de tweede manche verloren door een lekke achterband. De 65 cc kleine wielen ging de ze ge voor de vierde keer op rij naar Jonah Pijnen uit Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56