sport 137 RCS neemt leiding na riante zege Korfballers van TOP verdedigen leiding overgangsklasse met verve Ylissingen wint met gelegenheidskeeper Tovaal valt na rust ver terug PWG wint, Middelburg verliest Goede start, slecht vervolg bij Scaldina maandag 1 oktober 2012 Hoessein Bouzambou (rechts) wordt gefeliciteerd met zijn treffer. foto Lex de Meester door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de overgangsklas se C hebben de korfballers van TOP Arnemuiden hun koppositie met succes verdedigd. De zware uitwedstrijd bij Rust Roest werd gewonnen. Een week voor de on derlinge confrontatie verging het Tjoba een stuk minder'. De Bevel anders verloren. Rust Roest-TOP 9-12: „Een zware bevalling", zei coach Erik Maljers. Verdedigend ontregelde Rust Roest sterk, waardoor het af en toe schaakkorfbal werd. Tevredenheid was er daarom vooral over de tacti sche keuzes. Twee kloofjes dichtte Rust Roest, maar in de slotminu ten moest het haar meerdere er kennen in de Arnemuidenaars. TOP deelt de koppositie met GKV. Scores TOP: Leon van Belzen en Rem- co Bezemer 3, Jeanine Marijs 2, Corné Bezemer, Petra de Ridder, Anita de Rid der en Anne Meulmeester 1. Tweemaal Zes-Tjoba 14-11: Twee maal Zes kende een sterke start. Vijf op de zes schoten waren raak, waardoor de Bevelanders de hele Oemoemenoe behield in het uit- duel tegen het Amsterdamse stu dententeam Ascrum haar ongesla gen status. Na een 7-6-achterstand bij rust wonnen de gehandicapte Middelburgers uiteindelijk met 14-21. Tovaal verloor op eigen veld met 8-38 van het sterke Breda. Bij rust leidden de Goesenaren nog met 5-0. Tovaal speelde voor het eerst op OOST-SOUBURG Michael Wise wint 1800-toernooi Schaker Michael Wise heeft het i8oo-toernooi op zijn naam ge schreven in Oost-Souburg. Met 6,5 punten uit zeven duels bleef de Vlissinger de concurrenten de baas. Het i8oo-toernooi is er voor schakers van een rating van onder de 1800. Edwin Pompert moest te vreden zijn met een tweede plaats. De derde plaats werd gedeeld door Martin de Bock en Evert Lafeber. wedstrijd achter de feiten aanlie pen. Na rust (8-5) kreeg Tjoba wel een veldoverwicht, maar ontbeer de vertrouwen om de gelijkmaken de 11-11 "te maken. De thuisploeg profiteerde daar optimaal van. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Esmee Walraven 2, Dennis Broerse, Ma- non Braam, Anouk Braam en Demi Mondeei 1. RWA-Fortis 17-13: Ook in eerdere confrontaties had Fortis het lastig met het fysiek sterke RWA. Het ho gere rendement, vooral uit af standsschoten, kwam daar nu bij. „Geen moment hebben we lekker in de wedstrijd gezeten", erkende coach Leonard Debbaut. De gemis te strafworp op 10-8 was de (men tale) genadeklap. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard 2, Kim Baas, Anita Wielemaker, Rachel Verhage en Patrick Koppejan 1 Swift-Merwede 11-11: De Middel burgers speelden met te weinig va riatie om de winst af te dwingen. „De spitsen hebben het laten aftve ten", aldus coach Dennis Plantin- ga. Drie gemiste strafworpen ver- het veld op de hondenrenbaan bij sportpark Het Schenge en dat pak te in de eerste helft tegen het onge slagen Breda verrassend goed. Een try van Reinier de Haan zorgde voor een 5-0-voorsprong. De con version van Ray Blackburn beland de tegen de paal. Direct na rust stortte Tovaal als een kaartenhuis in elkaar. Breda liep eroverheen. De dammers van PWG 's-Graven- polder hebben zaterdag hun eerste overwinning behaald. Tegen het zwakke Van Stigt Thans 3 uit Schie dam werd het 13-7. Van een leien dakje ging het niet, want toen de helft van de partijen uit was stond er een 6-4-achterstand voor de Zeeuwse eersteklasser op het score bord. De Middelburgse damclub miste zachtten de nederlaag niet. Scores Swift: Richard Geldof 4, Mat- thjjs Pouwer en Lennart Hoogenboom 2, Naomi Zuidweg, Mirella Pouwer en Vera Kuiper 1 Ondo-Tiel'72 14-9: Maar al te graag pakte Ondo de reddingsboei aan. „De winderige omstandighe den vraten energie", verexcuseer de coach Hans de Meij zich omdat de Middelburgers pas na de derde demarrage de eerste overwinning van het seizoen veilig stelden. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Anne- mieke Toerse 3, Robbie Mesu, Lennard van Eennennaam, Dennis Witte en Lian- ne Lorier 1 Togo-Vios 13-8: Bij 4-0 leek er geen vuiltje aan de lucht, maar toen sloeg de nonchalance toe bij Togo. Onnodige tegentreffers zorg den ervoor dat Vios terugkwam. Dat deed coach Carlo de Waele spetteren: „Hier hou ik bepaald geen goed gevoel aan over." Scores Togo: Niek Meerman en Jan-Kees Goossens 3, Jan-Willem van Nieuwenhuize en Marianne van Delsen 2, Marten Postema, Anouk Hazelaar en Mijke Tahapary 1 MIDDELBURG Podiumplaats Birgit Lavrijssen De Wemeldingse Birgit Lavrijssen is met haar koppelgenote Inge Rog geman op een derde plaats geëin digd in Normandië in een koppel tijdrit over 43 kilometer. Zij misten op zeventien seconden de tweede plaats. De winst ging overtuigend naar de Europees kam pioene tijdrijden onder 23 jaar An na van der Breggen met Vera Koe- dooder. een kans om de koppositie in de eerste klasse C te pakken. In Sint-Laurens ging de wedstrijd te gen TDV 2 met 11-9 verloren, een uitslag die het gevolg was van een serie fouten aan Middelburgse zij de. Ruud van Eenennaam liet in het eindspel de remise glippen en toen Bram Goedhart zich een voor delig eindspel zag ontglippen, was het gedaan met Middelburg. door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - VC Vlissingen-trainer Karl Vergouwen kreeg voor de wedstrijd tegen Jeka te maken met keepersproblemen. Zijn tweede keeper was al geblesseerd en op de ochtend van de wedstrijd belde zijn eerste keeper dat hij griep had. Hierdoor moest de 46-jarige keeperstrainer Mohamed El Belc- kaoui onder de lat plaatsnemen. Hij verliet het veld met een 3-1-ze- ge- El Bekkaoui kreeg 's ochtends een telefoontje en wist direct waar het over zou gaan. „Toen ik gebeld werd, wist ik direct wat ik zou ho ren. Op de training was onze eer ste keeper al niet helemaal fris en de tweede keeper is al langer ge blesseerd. Ik had het dus al een beetje verwacht." Voor de keeperstrainer begon de wedstrijd direct goed met enkele mooie reddingen. „Ik kon via cor ners al lekker in de partij komen. De dubbele redding was natuurlijk het lekkerst." De redding van de keeper was nodig om zijn team te behoeden voor een vroege achter stand. Na een schot vanaf zestien meter kon de doelman de bal niet vastpakken en moest een rebound toestaan. Met gevaar voor eigen le ven gooide hij zijn lichaam voor de bal ën zo hield hij zijn doel schoon. Zijn trainer was ook erg te spreken over de doelman. „Hij traint bij partijtjes ook wel eens mee. Ik wist dus wel dat hij het kon, maar je moet het toch altijd maar even afwachten. Ik ben tevreden met zijn prestatie van vandaag." De tegengoal was volgens Karl Vergouwen totaal niet nodig. „Het zijn twee enorme fouten geweest waardoor de tegengoal ontstaat. Bij een 3-0-stand in de 80e mi nuut moet je geen Johan Cruijff gaan uithangen. Gewoon de bal wegschieten is dan prima. Het is heel mooi dat twee verdedigers scoren vandaag, maar zij staan in het veld om te verdedigen." De doelpunten van de verdedigers kwamen op naam van linksback Tina van Hasselt en centrale verde diger Benjamin Ver west. Van Has selt kreeg in de 23e minuut de af vallende bal vanuit een hoekschop voor zijn voeten en haalde hard uit. Door een menigte van spelers vloog hij hoog in de goal: 1-0. Ver west maakte in de 63e minuut de 3-0 via een mooie vrije trap vanaf zo'n achttien meter. De tweede Vlissingse goal kwam op naam van Hoessein Bouzambou. Hij speelde zichzelf in de 32e minuut vrij en krulde vanaf de rand van het zestienmetergebied de bal mooi in de verre kruising. VC Vlissingen-Jeka 3-1 (2-0). 26. Tim van Hasselt 1-0, 32. Hoessein Bouzam bou 2-0, 63. Benjamin Verwest 3-Q, 80. Jordy van Wijnen 3-1Gele kaarten: 34. Tim van Hasselt (Vlissingen), Ricky Sta- neke (Jeka). Scheidsrechter: Wim Broek hoven (Middelburg). Aantal toeschou wers: 250. MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG - Het eerste van tafel tennisvereniging Scaldina heeft voor de derde keer op rij niet 6-4 verloren. Die Meede 2 uit Made was nu de tegenstander. Na vier partijen stond het 3-1 in het voordeel van de ploeg uit Zie- rikzee. Alleen Herbert Keijman moest zijn partij inleveren. Tristan Benschop en Koen van Velthoven wonnen hun eerste partij vrij ge makkelijk en samen zegevierden ze ook glorieus in het dubbelspel. Toch zouden Keijman en Van Velt hoven teleurstellend hun volgende partijen verliezen. Alleen Ben schop tekende in een vijfsetter nog voor een punt. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Dankzij een 5-1-zë- ge in de uitwedstrijd tegen BSC voert RCS na vijf wedstrijden de ranglijst aan in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. Axel be haalde uit bij RKJW in een wed strijd met een spectaculair score verloop die in 4-4 eindigde, het tweede punt van dit seizoen en blijft hiermee laatste op de rang lijst. In Roosendaal speelde Aar denburg een ongelukkige wed strijd tegen Alliance die door de Zeeuwen dan ook met 1-4 werd verloren. Temeuzen-WSC werd bij 1-1 gestaakt wegens een blessu re van de scheidsrechter. BSC-RCS 1-5: Na een beginfase waarin de ploegen aan elkaar ge waagd waren, opende Len Evers- dijk de score met een schot van ruim dertig meter: 0-1. De thuis ploeg kwam langszij na een mis verstand tussen doelman Arvid Pieterse en zijn verdedigers. Hier na ging het hard tot aan de thee: Eerst was het Morad Bobouh die op aangeven van Besar Xhoxhaj de 1-2 aantekende. Kort hierna werd het 1-3 door de tweede treffer van Len Eversdijk en weer even later nam deze speler een - hoekschop waaruit Jordi Nijland de 1-4 op het bord bracht. Kort na rust maakte Eversdijk uit een strafschop 1-5. Morad Bobouh kreeg nog rood. RKJW-Axel 4-4: De - thuisploeg had een overwicht en ging met 3-1 aan de leiding toen een onnodige maar wel terechte rode kaart we gens een kopstoot voor een speler van RKJW de wedstrijd deed kan telen. Na de snelle 2-0 had Kjell Vanderhaegen de 2-1 aangetekend, maar een beter RKJW bracht via Hadouir al snel de marge weer op twee doelpunten: 3-1. Met tien te gen elf kwam Axel terug tot 3-3 via Mervin Niemantsverdriet. 'Soufïan Doorns bekroonde een sterke in- valsbeurt met de 3-4, waarna de bezoekers verzuimden verder af stand te nemen. Drie minuten voor tijd kreeg de ploeg hiervoor de rekening gepresenteerd. Johan Eerhard profiteerde van een keepersfout en maakte 4-4. Allïance-Aardenburg 4-1: De be zoekers begonnen te slap aan de wedstrijd en kregen hier nog voor de thee de rekening voor gepresen teerd via twee tegentreffers, na rust werd het eerst 4-0, voordat Niek van Sprundel de eer redde. Temeuzen-WSC 1-1, halverwege gestaakt: De wedstrijd werd aan het begin van de tweede helft ge staakt na een hamstringblessure- bij scheidsrechter Hermus. Omdat er geen vervanger voor de leids man uit Etten-Leur gevonden kon worden, zal het duel op een nader te bepalen datum moeten worden uitgespeeld. Op het moment van staken stond het 1-1. Can Kiran had Terneuzen na zeven minuten op i-o-voorsprong gezet, maar WSC maakte voor rust gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55