Koploper Bruse Boys mazzelt naar winst 32 t SKNWK profiteert van puntenverlies rivalen Renesse realistisch na nederlaag bij koploper maandag! oktober2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Koploper SKNWK beleefde een prachtige vijfde speel ronde in de vierde klasse B. Zelf kwam het elftal van trainer Tho mas de Ridder tot een klinkende 6-1-zege op DVO'6o. De concurren ten Kogelvangers en Halsteren speelden onderling met 1-1 gelijk en hebben als naaste achtervolgers nu vijf punten achterstand. Ook ZSC'62, dat met 4-0 verloor bij SPS, morste punten. Hetzelfde overkwam Brouwershaven, dat op eigen veld met 1-3 onderuit ging te gen het voor aanvang nog puntlo ze Alliance. SKNWK-DVO'6o 6-1: Een wed strijd met twee gezichten. DVO'60 startte agressief en kwam via. Mar tin Zacharias op 0-1. DVO'60 raak te daarna ook nog de lat. SKNWK kreeg nauwelijks kansen, maar kwam via Remco Veenboer, die een voorzet zomaar in het doel zag verdwijnen, op 1-1. Na rust speelde SKNWK met de wind in de rug en het team leek vleugels te krijgen. Uit een indirecte vrije trap in het strafschopgebied schoot Ro bert Padmos SKNWK naar de 2-1. Padmos zorgde luttele minuten la ter ook voor de 3-1. Na een overtre ding op Remco van den Berge kreeg SKNWK een strafschop. Martijn Backx zag zijn inzet ge stopt worden door de doelman van DVO'60, maar Carlo van der Maas was er als de kippen bij om alsnog voor de 4-1 te zorgen. SKNWK bleef maar doorgaan. COLIJNSPLAAT Gelijkspel WIK'57 WIK'57 heeft de competitie in de reserve vierde klasse geopend met een uitwedstrijd tegen Colijnsplaat- se Boys 2. Het duel eindigde, na een o-o-ruststand, in een 3-3-gelijk- spel. Maurice de Vlieger boog een 1-0-achterstand om in een 2-1-voor- sprong. Uit een voorzet van Theo Wittenberg tekende Jack van de Velde voor de 1-3, maar in de slotfa se maakte 'Colijn' gelijk. Van den Berge scoorde de 5-1 en ook topscorer Backx pakte daarna zijn goaltje nog mee. Brouwershaven-Alliance 1-3: Een onnodige nederlaag voor Brou wershaven. Het duel begon pas om 14.50 uur, omdat Alliance te Iaat arriveerde. Na een helft spelen keek Brouwershaven, door goals van Ersin Aygun en Ali Senyurt, al tegen een 2-0-achterstand aan. In de tweede helft ging het beter bij de thuisploeg. Robin Verkerk zorg de voor de aansluitingstreffer en 'Brouw' leek op weg naar de 2-2. Zo verscheen Patrick Berrevoets twee keer alleen voor de Allian- ce-daelman en raakte hij ook nog eens een keer de paal. Waar de ge lijkmaker in de lucht hing, besliste Alliance het duel middels een der de treffer. SPS-ZSC'62 4-0: ZSC'62 combi neerde er in de eerste tien minu ten van de wedstrijd lustig op los. De Schouwse ploeg leek de zaaltjes aardig op orde te hebben, maar dat veranderde na twaalf minuten plotsklaps. Ramon Voshol zorgde voor 1-0 en SPS kreeg de over hand. In de 24e minuut redde ZSC-doelman Raymon Bodbijl op een schot van Jan-Pieter Bevelan der, maar in de rebound tikte Mar tin Quist alsnog de 2-0 binnen. In blessuretijd van de eerste helft kop te Quist, uit een vrije trap van Ap van de Belt, ZSC'62 naar een 3-0-achterstand. In de 62e minuut omspeelde Stefan Bogers, na een diepe bal van Quist, de doelman en dat betekende de 4-0. IJZENDIJKE Nederlaag MZC'11 De voetbalsters van MZC'11 heb ben zaterdag met 4-1 verloren bij IJ- zendijke, de ongeslagen koploper in de tweede klasse. Halverwege was de stand nog in evenwicht, omdat MZC'11 kort voor rust een achterstand goed maakte. Na de pauze maakte de koploper het verschil. Een strafschop bete kende 2-1, een kopbal 3-1 en kort voor tijd werd het nog 4-1. Bruse Boys heeft tegen Arnemui- den het geluk van de koploper. De Bruse ploeg wint op eigen veld met 2-0, net als een week eerder door twee goals van Tho mas Groeneveld. Bruse Boys blijft leider met twaalf punten uit vijf wedstrijden. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Bruse Boys kan dit sei zoen leunen op een ijzersterke ver dediging. Dat bleek al in eerdere duels en dat was zaterdag tegen Ar- nemuiden al niet anders. Daarmee werd de basis gelegd voor een 2-0-overwinning op Arnemuiden, maar het zat de Bruse ploeg op een aantal fronten behoorlijk mee. Na afloop was er dan ook ingeto gen vreugde aan Bruse kant. Alsof de spelers beseften dat de prestatie niet al te groots was. „Dit sloeg he lemaal nergens op", vond Bruse Boys-trainer Wim Nieuwland. „Dit was geen voetbal. Er zat niets in van de laatste weken. We heb ben hier gewoon het geluk wat de bovenste ploegen altijd hebben." Een aantal spelmomenten was za terdag in Bruinisse van cruciaal be lang. Er was een inzet van Arne muiden die al dan niet over de Bruse doellijn verdween en een niet geziene handsbal aan Bruse kant. „Zij krijgen de kansen, wij de goal", keek Nieuwland terug op het eerste bedrijf „Bruse Boys heeft wel verdiend gewonnen. Ze waren agressiever. Wij kwam fy siek tekort. Ik vond de scheidsrech ter ook bepalend", sprak Arnemui den-trainer Evert Wisse. Zijn gehavende Arnemuiden - Wisse miste onder andere zijn complete as - en Bruse Boys werk ten hard, maar konden nimmer be koren. Maar als het dan al niet loopt aan Bruse kant, dan is daar altijd nog de individuele klasse van een aantal spelers. Tegen Arne muiden speelde Thomas Groene veld opnieuw een beslissende rol. „Dit was verre van hoogstaand. We misten de stootkracht van Ge rard (Vogel) en het voetballende vermogen van Domeniqup (Van den Berge). En ik moet een groot compliment geven aan Olaf (Wil- lemse). Hij moest echt veel coachen." Nieuwland kon geen be roep doen op de geblesseerde Jo- han Vroegindeweij. Mare Bij de Vaate werd opgesteld als linksback en deed 'dat naar behoren. Via Erik Duffener (8e minuut) en Rudo van den Berge (22e minuut) waren de eerste kansen voor Bru- Karakteristiek Bruse Boys-Arnemuiden 2-0 (1-0). 45. Thomas Groeneveld 1-0, 79. Thomas Groeneveld 2-0. Scheidsrechter: P.M.C. Govers (Loon op Zand). Rode kaart (we gens twee maal geel): Werner van Belzen (Arnemuiden). Gele kaart: Mare Bij de Vaate (Bruse Bóys). Aantal toeschouwers: 165. Bruse Boys: Mark Giljam, Rudo van den Berge, Olaf Willemse, Erik Duffener, Mare Bij de Vaate, Rudi van der Bijl, Marco Ketting, Robin Meertens, Thomas Groeneveld, Ge orge Geluk (73. Alwin Knop) en Tommy Pronk (92. Emiel Dorst). se Boys. In de 25e minuut ontsnap te de thuisploeg. Een inzet van Ar- nemuiden-speler Bastiaan Groot- jans werd door Duffener van de doellijn gered. „Je moet soms het geluk hebben dat je op de juiste plek staat. Het is altijd lekker om bij 0-0 een bal van de doellijn te halen'", aldus Duffener. Een mi nuut later was Maikel Moerings op aangeven van Thijs Roovers ook al dicht bij de 0-1. Via Tommy Pronk was Bruse Boys gevaarlijk, voordat de ploeg in de 45e minuut echt op voorsprong kwam. Een voorzet werd door Marco Ketting doorge- kopt op Groeneveld, die de bal met de hand controleerde en ach ter Rick Balk in het doel schoot. „Zuiver hands'", gaf Groeneveld toe. Na rust kreeg Bruse Boys meer en meer balbezit. Het balletje ging af en toe eenvoudig rond, zonder dat de ploeg verdedigend steken liet vallen. In de 73e minuut verving Nieuwland George Geluk. De de buterende Alwin Knop was zes mi nuten later betrokken bij de twee de Bruse treffer. Knop geloofde in een pass van Pronk, botste tegen Serge Nöthen op, maar speelde verder en bezorgde de bal bij Groe neveld. De 25-jarige voetballer con troleerde de bal en passeerde Balk voor de tweede keer. Knop mocht terugkijken op een geslaagd debuut. „Dat voelde heel lekker", aldus de zestienjarige jeugdspeler. Ook Nieuwland was tevreden over zijn wissel. „Ik vond de invalbeurt van Alwin heel posi tief." En over de drie punten was heel Bruse Boys nóg meer tevre den. Ook al kwam die tot stand met slecht voetbal. MIDDELBURG - Renesse verloor zon dag met 3-1 bij koploper Odio in Ossendrecht in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Voor Hans- weertse Boys was er zelfs een his torisch grote nederlaag: bij WW'67 werd het maar liefst 15-0. Odio-Renesse 3-1: Vooraf hoopte Renesse-trainer Walter de Jonge nog stiekem op een punt. „Er valt Renesse echter niets te verwijten. Tegen deze jonge tegenstander hebben we ons best gedaan, maar Odio was net een klasse beter. Voor mij is dit een echte kam pioenskandidaat", zei de verliezen de coach. Halverwege stond het 2-0, beiden door treffers die voort kwamen uit individuele fouten die keihard werden afgestraft. Balver lies na de rust leidde tot een situa tie die een strafschop voor de thuisploeg opleverde waaruit de 3-0 op het bord kwam. Tien minu ten voor het einde deed Ruben den Boer wat terug namens de gas ten: 3-1. In de slotfase had Renesse nog pech met een inzet van Sebas- tiaan Everaers die tegen de lat ein digde, maar zo wist ook de Jonge: „De 3-1-eindstand geeft de verhou dingen wel goed weer". Divo-Volhardmg 4-0 (2-0). Michael den Ouden 1-0" en 2-0, Stefan van de Pluijm 3-0, Iwan Hoefnagels 4-0. Robur-NVS 1-4 (1-2). Polle Hopmans 1-0, Sander Simons 1-1 en 1-3, Erik Piasmans 1-2, Ferry van Geel 1-4. Vosmeeir-NSV 1-4 (1-0). Pascal Zwe- gers 1-0, Martijn Gommeren 1-1, Flo- rian van Gastel 1-2, Ewout Wentink 1-3, Dennis Mol 1-4. WVV'67-Hansw. Boys 15-0 (9-0). Joey van Hooijdonck 4, Ronald Bogers 3, Kevin van Loon 2, Robin Schipperijn 2, Maikel Gillissen 1, Symon van Veltho- ven 1, Stefan van de Velde 1, Jurgen Adriaansen 1. DFS-aanvaller Wilco Jochem probeert de bal op sierlijke wijze te controleren in het verloren duel met MZVC. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50