41 binnenland Vleesdief slacht koe in weiland T00S Man opgepakt na dood dominee in Ubbergen Afscheid van Vicaris-generaal Schoenmakers poten weg Prachtige nazomer De politie is op zoek naar de dader die vrijdag of zater dag een koe in een weiland in Boxtel heeft geslacht en haar vier poten er af heeft gesneden. door Bertjan Kers BOXTEL - In een weiland op een terrein van het Brabants Land schap aan de Hooibrug bij Boxtel is van vrijdag op zaterdag een koe geslacht. Het dier was van het- vleesras Limousin en is volgens de politie op vakkundige wijze van haar vier poten ontdaan. De Dierenpolitie Brabant-Oost heeft de zaak in onderzoek. Vol gens politiewoordvoerder Jordi Ce- brian moet de dader iemand zijn geweest die wist wat hij deed. „Vermoedelijk heeft hij iets gehad om de poten te vervoeren." Het onderzoek naar de illegale slacht verloopt moeizaam, stelt Cebrian. „Meer dan de dode koe en bloed hebben we niet. Sporenonderzoek is heel lastig, want op de weg die naar het weiland loopt, rijdt wel vaker een tractor. We zijn dus af hankelijk van mensen die moge lijk iets verdachts hebben gezien, maar omdat het terrein in het bui tengebied ligt, is die kans ook klein." Voorzitter Theo Timmermans van ZLTO Boxtel-Liempde heeft uit zijn achterban nog niets van het voorval vernomen. „Dit is wel heel bizar. Diefstal van schapen komt wel vaker voor, de laatste tijd ook op grote schaal, maar dit is nieuw voor mij." Er liepen zeven Limousins in het weiland. De eigenaar was vrijdag ochtend nog gaan kijken en toen hij zaterdagmorgen terugkwam, trof hij het dode dier aan. SCHEVENINGEN - Vliegers hangen boven het zon overgoten strand van Scheveningen, terwijl wan delaars genieten van het mooie herfstweer. Zater dag waren enkele pittige buien met soms hagel nog even een vervelende onderbreking voor lief hebbers van buitenactiviteiten, maar gisteren was het heerlijk zonnig en droog nazomerweer. Daarmee sloot september in stijl af. Ondanks en kele fikse regendagen was de negende maand zonniger dan normaal: 157 zonuren tegen 143 normaal, aldus Weeronline.nl. foto Phil Nijhuis/ANP UBBERGEN - In Ubbergen, vlak bij Nijmegen, is in de nacht van vrij dag op zaterdag een dominee van de Protestantse Gemeente in Nij megen door geweld om het leven gekomen. Zaterdagmiddag werd een 55-jarige inwoner van het dorp als verdachte aangehouden. Volgens een van de pastores van de katholieke kerk in buurdorp Beek zou de aangehouden per soon - eveneens een dominee - de partner van de omgekomen man zijn. De politie wil daar niets over zeggen. Zaterdagochtend rond half twee trof de politie, na een telefoontje, het ontzielde lichaam van ds. Dick Piersma aan in zijn woning in Ub bergen. Piersma is al enige jaren predikant van de protestantse Bartholomeus- kerk in Beek. Dit dorp en andere dorpen ten oosten van Nijmegen maken deel uit van de Protestant se Gemeente van die stad. Zijn partner is pastoraal werker in een ziekenhuis in Nijmegen. De zaterdag aangehouden verdach te blijft voorlopig vastzitten, heeft een woordvoerster van de politie laten weten. BELANGRIJKE MEDEDELING Foppen Paling en Zalm heeft besloten een partij gerookte zalm uit winkels terug te halen. Het gaat om winkels van de volgende supermarkt- en winkelketens: Agrimarkt, Albert Heijn, Aidi, Bas, Boni, Coop, Deen, Dekamarkt, Digros, Dirk, Emte, Hema, Hoogvliet, Jan Llnders, Makro, MCD, Nettoranta, Plus, PoieszSpar, Supercoop en Vomar. De zalmproducten worden onder diverse merken verkocht. Reden hiervoor is de constatering van salmonellabacteriebesmetting in de betrokken partij. Consumptie van met salmonellabacterie besmette gerookte zalm kan schadelijk zijn voor de gezondheid. Consumenten worden dringend verzocht de gerookte zalm niet te eten en weg te gooien. Dit geldt ook voor gerookte zalm die u in de vriezer heeft liggen. Consumenten die gerookte zalm bij een van de genoemde supermarkt- en winkelketens hebben gekocht, kunnen op een speciale internetpagina controleren of hun product behoort tot de besmette partij. Het internet-adres is: www.foppenharderwijk.nl/recall. De productcodes van de besmette producten zijn daar per supermarkt- en winkelketen vermeld. Consumenten kunnen ook bellen met een speciaal gratis informatienummer: 0800-0220220. U kunt bellen tussen 08.00 -18.00 uur. Om uw aankoopbedrag vergoed te krijgen, verzoeken wij u de productcode op de verpakking uit te knippen en op te sturen naar: Foppen Paling en Zalm, Postbus 303,3840 AH Harderwijk met vermelding van uw naam, woonplaats en bankrekeningnummer. Uw porto wordt ook vergoed. Was uw handen goed met zeep als u bij het uitknippen in contact bent gekomen met de gerookte zalm, Foppen Paling en Zalm biedt zijn oprechte verontschuldigingen aan voor elk mogelijk ongemak. BREDA - Vicaris-generaal Vincent Schoenmakers (73) nam gisteren na .47 jaar afscheid van het bisdom Breda. De bisschoppen dié hij diende, waren in Hoeven present bij de eucharistieviering. Na dertien jaar houdt de plaatsver vanger van de bisschop het voor gezien. De geboren Roosendaler kijkt terug op een veel langere ge schiedenis bij het Bisdom Breda. Hij begon ooit als pastor in Zeeuws-Vlaanderen, nadat hij in 1965 tot priester was gewijd. Schoenmakers was vervolgens veertien jaar deken, drie jaar bis schoppelijk vicaris en werd in 1999 benoemd tot vicaris-generaal. BELANGRIJKE MEDEDELING Albert Heljn heeft besloten een groot deel van de gerookte zalm van het eigen merk uit de winkels terug te halen. Reden voor deze maatregel Is de constatering van salmonellabacteriebesmetting bij visfabrikant Foppen. Consumptie van met salmonellabacterie besmette gerookte zalm kan schadelijk zijn voor de gezondheid. Klanten die gerookte zalm van het Albert Heijn eigen merk hebben gekocht, worden dringend verzocht de gerookte zalm niet te consumeren en terug te brengen naar een Albert Heljn winkel, waar zij bij Inlevering van het product het aankoopbedrag vergoed krijgen. Dit geldt ook voor gerookte zalm die klanten in de vriezer hebben liggen. Een aantal varianten gerookte zalm is nog beschikbaar in de winkel. Deze zalm is afkomstig van een andere fabrikant en de kwaliteit hiervan Is In orde. Voor nadere Inlichtingen kunnen klanten terecht op www.ah.nl/vls of contact opnemen met de gratis Servicelijn van Albert Heijn 0800-03 05. Wij bieden onze verontschuldigingen aan voor dit ongemak. Zaandam, 1 oktober 2012 ALBERT HEIJN BV I» <1 maandag 1 oktober 2012 PAUL KUSTERS toosenhenk.n! E© VROUWEN REGELEN NOG STEE&S HET HUISHOUDEN Tooïi ESI HAEK1K.»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4