zeeland! 15 Beelden h 'Mensen van een jaar of 40,50 zijn de basis van een vereniging' maandag 1 oktober 2012 SSJKMSKSSKSSa Leuke methode of niet, makkelijk om een gezond gewicht te bereiken is het natuurlijk niet Anders was het probleem ook niet zo groot zegt Ingrid Stieber. Zie de video op www.pzc.nl/video. De vriendinnen Eva Koelman en Fleur Zwart poseren voor de fotograaf Het Gezonde Familiekookboek heeft Zeeuwse roots foto's Dirk-Jan Cjeltema Ingrid Stieber's tweede boek, Het Gezonde Familiekookboek, heeft Zeeuwse wortels. Want hoewel Stieber van plan was het land door te trekken om met koks te praten die zij bewondert, bleef ze plakken in Zeeland. „De Zeeuwse keuken is iets unieks", schrijft ze in het voorwoord van dit nieuwe boek. Ze praatte voor het boek met Kees Visser en Raymond Broekhuis van Culinair Team Zeeland. Stie ber's partner, Daniël Viergever, is de oprichter daarvan. Stieber zelf is gewichfsconsulente van beroep. Met de door haar ont wikkelde methode is ze in 1999 be gonnen. In 2006 was het een vol waardige methode. „Maar het ont wikkelt nog dagelijks door." Haar methode wordt inmiddels via 31 praktijken door heel Nederland 'aan de man' gebracht. „De één is jeugdarts, de ander diëtist. Dat hele team van mensen denkt mee." Niet alteen het kind, het hele ge zin wordt bij de methode betrok ken., „leder kind heeft recht op een gezond gewicht. Wij geven kinde ren een andere jeugd. In plaats van pesten en onzekerheid, moeten ze trots zijn en plezier hebben. Ouders trek je zo ook lekker mee." Tipje tussendoor: als je pizza eet, gebruik die dan om veel groentes bij kinderen naar binnen te krijgen. „Een pizza met vólkoren bodem." in het restaurant van De Brem wer den ze voor de jonge gasten met héél véél verse groenten belegd. Elders in het land worden ook met enige regelmaat verrassingsmidda gen gehouden. Soms speciaal op jongens gericht. Meer info is te vinden via vvww.kin- denovergewichinl en www.lekker- puh.net KOUDEKERKE Automobilist raakt gewond bij ongeval Een twintigjarige automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Koudekerke. Rond kwart over twaalf raakte hij op de Strandweg een verkeersbord, reed de rotonde op en sloeg vervol gens over de kop. De man liep daardoor een hoofd wond op en werd met de ambulan ce naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Zijn auto is total loss. YERSEKE Gert-Jan Salm voor 6e keer beste hoefsmid Gert-Jan Salm uit Yerseke is in Slag haren voor de zesde opeenvolgen de keer uitgeroepen tot beste hoefsmid van Nederland. De hoefsmid plaatste zich zaterdag temidden van twintig collega's via de voorronde moeiteloos voor de fi nale, waarin hij liet zien dat hij het best paarden van iedereen kan be slaan. De 32-jarige hoefsmid eindig de eerder dit jaar in Oostenrijk als tweede op dé wereldkampioen schappen. MIDDELHARNIS Palingstroper op heterdaad betrapt De politie heeft op het Haringvliet een 59-jarige palingstroper aange houden voor het illegaal vangen van paling. Begin september waren al wat palingfuiken aangetroffen, waarna de politie met Staatsbosbe heer de GZH, Sportvisserij Zuid west NEderland en de Omgevings- dienst Zuid Holland Zuid een post- actie begon. Donderdag werd de pa lingstroper betrapt bij het leegha len van de fuiken. OUDDORP Schouwen-Duiveland in 't Blaeuwe Huus Hanneke Keuning uit Serooskerke en Marijke Lamboo uit Brouwers haven exposeren de hele maand ok tober in 't Blaeuwe Huus (en VW-kantoor) in Ouddorp. Beiden zijn keramist, maar kennen elkaar nog niet zo lang. Toch klikte het meteen. Genoeg reden om samen een expositie op poten te zetten. Hun werken zijn te zien op werkda gen van 9.00 tot 17.00 uur en zater dag van 9.00 tot 16.00 uur. HBHHV&gBMHMM door Esme Soesman Harry Koper, Angelica Bil, Mariëlle Vaane, Bep van der Linde en Ko Rijn (vl- nr) worden een avondje in de watten gelegd foto Dirk-Jan Gjjeltema ZIERIKZEE - Een leven zonder mu ziek kan Harry Koper (71) uit Zie- rikzee zich niet voorstellen. „En ik ben ook nog eens echt een vereni gingsmens." Twee ingrediënten die er samen voor hebben gezorgd dat Koper zaterdag een gouden speld mocht ontvangen. De bastu baspeler musiceert al 60 jaar bij de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. De bloemen die hij voor zijn jubi leum kreeg, waren voor echtgeno te Leny. Zij houdt niet zo van mu ziek, maar zit - inclusief verlovings tijd - al 48 jaar iedere woensdaga vond alleen. Koper maakte al die jaren op die avond muziek, genoot van vele hoogtepunten maar-be leefde ook dieptepunten met zijn 'duppie'. „Dan hadden we bijvoor beeld acht trompettisten daar zit ten; geweldig. Maar een halfjaar la ter waren het er opeens nog maar vier." Die steeds geringere animo voor het muzikale verenigingsleven baart Koper wel zorgen. „En dan zeggen ze: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Maar daar. ben ik het niet mee eens. Mensen van een jaar of 40, 50: die zijn veel be langrijker. Die hebben gestudeerd en zijn teruggekomen om hier te wonen. Zij vormen de basis, zij zijn de kern van de club." Ongeacht leeftijd wordt de trouwe muzikant bij Kunst en Eer in ieder geval waardig beloond. Het zater dag gehouden jubileumconcert was speciaal opgetuigd rondom het uitdelen van speldjes. Naast Koper waren er speldjes voor Ko Rijn en Bep van der Linde (40 jaar lidmaatschap van een muziekvere niging) en Mariëlle Vaane en Ange lica Bil (beiden 12,5 jaar). Het leverde veel muziek én een avond vol herinneringen op, zoals Eric van Dijk (eerste klarinettist en spreekstalmeester van de avond) het verwoordde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47