Proef welstandsvrij bouwen in Bru SCHOUWEN-DUIVELAND Relaxen in de laatste zonnestralen almanak Tip?"redactie@pzc.nl Struisvogel MAANDAG 1 oktober 2012 13 Gezond gewicht reden voor feestje 14 en 15 Riekusweel IV eerste welstandsvrije woonwijk Schouwen-Duiveland door Esme Soesman BRUINISSE - De gemeente Schou wen-Duiveland start een experi ment met welstandsvrij bouwen in Bruinisse. De toekomstige bewo ners van Riekusweel IV kunnen hun eigen 'droomhuis' bouwen. „Het wordt spannend", blikt wet houder Ad Verseput op het pro ject vooruit. Iedereen heeft het liefst zoveel mogelijk zeggenschap over de zelf te bouwen woning. „Maar de spanning zit 'm natuur lijk in de vraag: wat gaat de buur man doen? Wat is de grens? We moeten zien hoe dat straks uit pakt." Het plan Riekusweel IV omvat 21 woningen, waarbij het in ongeveer 17 gevallen om vrije kavels gaat. De resterende kavels worden - door een derde partij - gevuld met patiowoningen. Mensen die een woning gaan neerzettenop één van de vrije kavels kunnen hun gang gaan met het uiterlijk, kleur en materiaal van hun huis. Maar welstandsvrij bouwen is niet regel- vrij bouwen. Zaken als afmetin gen, situering en gebruik blijven via het bestemmingsplan geregeld. Ook moeten aanvragers aan de technische eisen van het bouwbe sluit voldoen. De belangstellendenlij st voor Rie kusweel is lang. Die lijst dateert echter nog van 2005. De gemeente weet op dit moment nog niet hoe het nu met de belangstelling voor het Bruse project gesteld is. Even min is bekend wat het welstands vrij bouwen met de interesse gaat doen. Verseput heeft de indruk dat de discussie op dit moment minder speelt dan een aantal jaren geleden. Hij denkt dat die verande ring deels te maken heeft met de gewijzigde opzet van de wel stands- en monumentencommis sie, die in 2010 samen zijn gevoegd tot "één orgaan en tegenwoordig - naast vakmensen - ook een burger- lid in de gelederen heeft. Behalve de adviesfunctie aan het college heeft de commissie een klankbord functie voor iniatiefnemers. „Er wordt meegedacht en naar oplos singen gezocht. Er wordt advies ge geven." Het is op Schouwen-Duiveland voor het eerst dat er een welstands- vrije woonwijk wordt opgetuigd. Eerder is het principe al wel toege past op binnenterreinen van re creatieparken en bedrijventerrei nen. In het tweede kwartaal van 2013 wordt naar verwachting het bestemmingsplan aan de gemeen teraad voorgelegd. WESTENSCHOUWEN - Het was er weer voor. relaxt, zoals hier onder strandtent De Buur- matyoga, terwijl een paar meter hoger werd planning (www.atelierdebakkerij.nl). Zulk uit- Dus werd er gewandeld, gesport, zoefden er man bij de rotonde van Westenschouwen. El- genoten van een glaasje in de zon. Bentlage bundig weer als het zondag was, is niet nodig, paragliders over de duinen en verrezen er kas- len Bentlage van de Yoga Bakkerij uit schudt de hangmatten vaker onder De Buur- Bij regen duikt de groep verder onder het pa telen op het strand. Maar bovenal werd er ge- Dreischor gaf daar gistermiddag les in hang- man uit. In oktober staan er zes lessen in de viljoen weg. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES Twee mannen rijden in op Goesenaar Twee mannen, van 20 en 23 jaar, uit Zoetermeer, zijn zaterdagmor gen rond kwart voor vijf aangehou den door de politie wegens een po ging tot zware mishandeling. Na een ruzie in de Koepoort tussen de mannen en drie anderen reden de twee met hun auto in op een van de drie, een 31-jarige Goese naar. Die raakte niet gewond. De politie onderzoekt het incident. ZIERIKZEE Man breekt knieschijf bij kettingbotsing Bij een kop-staartaanrijding zater dagmiddag op de Zeelandbrug heeft een 49-jarige man uit Bergen op Zoom zijn knieschijf en teen ge broken. De man knalde met be hoorlijke snelheid op een rijtje au to's dat stond te wachten voor de open brug. De man uit Bergen op Zoom had dat te laat in de gaten. Er schoven zes auto's tegen elkaar. De brug is enige tijd dicht geweest. RILLAND Rillander gepakt voor doorrijden na ongeluk Een 59-jarige man uit de gemeente Reimerswaal is vrijdag rond 19.30 uur aangehouden in Rilland. De automobilist was doorgereden na een aanrijding in Hoevenen in België. Een van de betrokkenen bij het on geluk achtervolgde de man en waarschuwde de politie. Die vond de man in zijn auto in Ril land en heeft hem aangehouden. Een stel jongens uit groep 5 van een Vlissingse basisschool mocht afgelo pen vrijdag optreden voor de klas. De hele week hadden ze tijdens de pauzes geoefend, james Brown zou het worden, met 'I feel good'. De ene jongen speelde trompetde andere drum en de derde nam zijn gitaar mee naar school. Verrast vroeg de moeder van de vierde jongen wat hij eigenlijk ging doen. Een muziekin strument bespeelt hij niet en gevoel voor ritme heeft hij evenmin. „Ik ga dansen", zei hij stellig. Die vrijdag werd hij wakker met vlinders in zijn buik. Zenuwen, gaf hij eerlijk toe. Maar met het optreden kwam het he lemaal goed. „Ik heb gedanst met mijn ogen dicht", zei hij na afoop, „dan zag ik lekker niks."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45