land 13 Zorgsaam Terneuzen op 18e plek in AD-test Provincie wil impopulaire treintaxi nog twee jaar aan de praat houden Voorzitter PvdA herdenkt 'tante Cor' Petitie vraagt om controle van kerncentrale Solozeiler in nood gered op Westerschelde maandag 1 oktober 2012 TERNEUZEN - Het ziekenhuis Zorg saam in Terneuzen haalt een acht tiende plek in de jaarlijkse zieken huistest van het Algemeen Dag blad. Daarmee is Zorgsaam vol gens het AD het beste ziekenhuis van Zeeland. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Goes en Vlis- singen staat op nummer 76. Het ADRZ boekte drie plaatsen winst ten opzichte van de test in 2011. Het Lievensbergziekenhuis in Ber gen op Zoom bezet de 48e plek en het Van Weel-Bethesda-zieken- huis in Dirksland de 74e. In totaal zijn 85 ziekenhuizen onderzocht, waarbij het AD constateert dat de kwaliteit van de ziekenhuiszorg is toegenomen. Volgens de AD-test is het Meanderziekenhuis in Amersfoort het beste ziekenhuis. Hekkensluiter is het Ommelander Ziekenhuis in Delfzijl, MIDDELBURG - Het overlijden van de 106-jarige Middelburgse Corne lia Maria de Ruijter-Maartense is niet voorbijgegaan de top van de Partij van de Arbeid. 'Tante Cor', zoals ze in haaj wijk Nieuw Mid delburg bekend stond, was sinds de oprichting van de PvdA in 1946 lid van de partij. Voor de oorlog was ze op haar achttiende lid ge worden van de SDAP, de voorgan ger van de PvdA. Op de site van de partij schrijft lan delijk partijvoorzitter Hans Spek man onder meer: „De vanzelfspre kendheid waarmee zij lid werd en bleef is iets waar ik als huidig voor zitter alleen maar diep voor kan buigen. Mensen die zo loyaal zijn geweest aan de beweging zijn op hun manier ook de pareltjes van de partij." Cornelia de Ruij ter-Maartense overleed afgelopen maandag en is zaterdag in Middel burg gecremeerd. Ze was de oudste inwoonster van Zeeland. Een moderne woonkamer met vloerverwarming. „Je kunt er zo in", zeggen De tuin van de Paardekoopers is voor mensen die buiten willen zitten en de Paardekoopers. zich niet in het zweet willen tuinieren. Links: vijver en zithoek bij het stel Kokx en De Jonge. Midden: nostalgie op de veranda. Rechts: een fornuis voor gevorderde thuiskoks. BORSSELE - Nadat de Europarle mentariërs Bart Staes (België), Kar- tika Liotard (Nederland) en Sabi ne Wils (Duitsland) afgelopen week aandrongen op controle van de kerncentrale in Borssele, kan nu ook op internet een petitie daarvoor worden ondertekend. Ie dereen op www.petities.nl een pe titie beginnen. Gisteravond had den tientallen mensen de petitie 'ondertekend'. De discussie gaat over de vraag of er haarscheurtjes in het reactorvat zitten. Het vat is van dezelfde fabrikant als die van Tihange en Doel 3, waar het pro bleem zich voordoet. Volgens EPZ is Borssele haarscheurvrij. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Goes, Middelburg en Vlissingen behouden de komen de twee jaar toch de treintaxi, hoe wel het gebruik in tien jaar tijd fors is teruggelopen. Gedeputeerde Staten hebben niet temin besloten de treintaxi in de drie Zeeuwse steden die aan het spoor liggen, nog twee jaar voort te zetten. De provincie is verant woordelijk voor de aanbesteding van het openbaar vervoer. De im populaire treintaxi kost haar 50.000 euro per jaar. Ze wil de hui dige exploitanten (Taxicentrale Renesse en Taxicentrale Vlissin gen) een offerte vragen. Daarmee wijkt het provinciebestuur af van haar eigen aanbestedingsbeleid. Een keerje moet dat kunnen vin den GS, omdat de taxibedrijven goede kwaliteit leveren. Het dagelijks provinciebestuur neemt deze stap om geen gat te la ten vallen tussen de treintaxi en de regiotaxi, die in 2015 een open baar vervoersfimctie krijgt en dan de treintaxi kan vervangen. Mo menteel wordt de regiotaxi ingezet voor het vervoer .van mensen met een WMO-indicatie (Wet maat schappelijke ondersteuning). Het gebruik van de treintaxi is tus sen 2003 en 2011 gekelderd. Negen jaar terug pakten zowel in Goes als in Vlissingen jaarlijks zo'n 17.000 reizigers de treintaxi. In Vlissingen waren dat er vorig jaar nog maar 5800 en in Goes nog geen 3700. In Middelburg namen in 2003 bijna 12.000 mensen de treintaxi, nu zijn dat er nog ruim 3900. Voor taxibedrijven is de treintaxi nauwelijks meer interessant, om dat die lang staat te wachten op een enkele reiziger. Ook de NS wil stoppen met de treintaxi en pro moot die ook al een tijd niet meer. Als alternatief denkt de NS aan de invoering van de zonetaxi, maar die is vrij duur als er maar één per soon mee reist. GS zien er niets in. BRESKENS - De reddingsdienst van de KNRM in Breskens is zaterdag middag laat een Belgische solozei ler te hulp geschoten die met mo- torpech te kampen had in het drukke vaarwater van de Schaar van de Spijkerplaat in de Wester schelde. Het zeven meter lange zeilschip kon door de sterke ebstro- ming nauwelijks meer voor of ach teruit en was praktisch stuurloos geworden. Na een hulpoproep van de zeiler voer de KNRM Breskens met de reddingboot Christien even na zes uur uit. De Christien kon vastmaken waarna het zeil jacht naar de haven van Breskens is gesleept. Harry Kokx en Thea de Jonge vragen 398.000 euro voor hun royale huis aan de Oude Rijksweg in Nieuw- en Sint Joosland. Voor wie van tuinieren houdt: de tuin meet 1600 vierkante meter. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3