BC Vlissingen ongeslagen aan de leiding 361 sport TOP verdedigt koppositie met verve DZK sterk uit de startblokken Winst voor Oemoemenoe Michael Wise wint 1800- toernooi maandag 1 oktober 2012 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - In de overgangsklas se C hebben de korfballers van TOP Arnemuiden hun koppositie met succes verdedigd. De zware uitwedstrijd bij Rust Roest werd gewonnen. Een week voor de on derlinge confrontatie verging het Tjoba een stuk minder. De Bevel anders verloren. Rust Roest-TOP 9-12: „Een zware bevalling", zei coach Erik Maljers. Verdedigend ontregelde Rust Roest sterk, waardoor het af en toe schaakkorfbal werd. Tevredenheid was er daarom voor al over de juiste tactische keuzes. Twee eerdere kloofjes dichtte Rust Roest, maar in de slotminuten moest het haar meerdere erken nen in de Amemuidenaars. TOP deelt nu de koppositie met GKV. Scores TOP: Leon van Belzen en Rem- co Bezemer 3, Jeanine Marijs 2, Corné Bezemer, Petra de Ridder, Anita de Rid der en Anne Meulmeester 1 Tweemaal Zes-Tjoba 14-11: Twee maal Zes kende een sterke start. Vijf op de zes schoten waren raak, waardoor de Bevelanders de hele wedstrijd achter de feiten aanlie pen. Na rust (8-5) kreeg Tjoba wel een veldoverwicht, maar ontbeer de vertrouwen om de gelijkmaken de 11-11 te maken. De thuisploeg profiteerde daar optimaal van. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 5, Esmee Walraven 2, Dennis Broerse, Ma- non Braam, Anouk Braam en Demi Mondeel 1. RWA-Fortis 17-13: Ook in eerdere confrontaties had Fortis het lastig met het fysiek sterke RWA. Het ho gere rendement, vooral uit 'af standsschoten, kwam daar nu bij. „Geen moment hebben we lekker in de wedstrijd gezeten", erkende coach Leonard Debbaut. De gemis te strafworp op 10-8 was de (men tale) genadeklap. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard 2, Kim Baas, Anita Wielemaker, Rachel Verhage en Patrick Koppejan 1 Swift-Merwede 11-11: Om boven in aan te haken mocht er vooral niet verloren worden. De Middel burgers speelden met te weinig va riatie om de winst af te dwingen. „De spitsen hebben het laten aftve- ten", aldus coach Dennis Plantin- ga. Drie gemiste strafworpen ver zachtten de nederlaag niet. Scores Swift: Richard Geldof 4, Mat- thijs Pouwer en Lennart Hoogenboom 2, Naomi Zuidweg, Mirella Pouwer en Vera Kuiper 1 Ondo-Tiel 14-9: Maar al te graag pakte Ondo de reddingsboei aan. „De winderige omstandigheden vraten energie", verexcuseerde coach Hans de Meij zich omdat de Middelburgers pas na de derde de marrage de eerste overwinning van het seizoen veilig stelden. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Anne- mieke Toerse 3, Robbie Mesu, Lennard van Eennennaam, Dennis Witte en Lian- ne Lorier 1 TOGO-VIOS 13-8: Bij 4-0 leek er geen vuiltje aan de lucht, maar toen sloeg de nonchalance toe bij Togo. Onnodige tegentreffers zorgden er voor dat VIOS terugkwam. Dat deed coach Carlo de Waele spette ren: „Hier hou ik bepaald geen goed gevoel aan over." Scores Togo: Niek Meerman en Jan-Kees Goossens 3, Jan-Willem van Nieuwenhuize en Marianne van Delsen 2, Marten Postema, Anouk Hazelaar en Mijke Tahapary 1 Oranje Zwart-Stormvogels 8-14: Dat Stormvogels in tien minuten na rust (3-4) orde op zaken moest stellen zegt veel. Oranje Zwart kon niet beter, Stormvogels verzaakte voor rust Deel twee was stukken beter. De tempoversnelling leidde tot veel vrije ballen en strafwor pen. Wel besteed aan Niek Peene. Scores Stormvogels: Niek Peene 7, Sander Verrijzer 3, Angela Matthijsse 2, Arjen Schoe en Jonathan Koets 1. KVK-DVS 3-15: Kort na de rust (1-7) scoorde de thuisploeg nog wel twee keer, maar daarmee was de koek op. DVS was, met tien sco res van de dames, twee maten te groot voor KVK. Scores KVK: Koen Volkers, Yvonne Jo- ziasse en Tonia de Visser. Dijkvogels-Seolto 11-10: Dat coach Sjaak Joziasse een goed ge voel overhield aan de nipte neder laag had alles met de omstandighe den te maken. Daisy Verkerk was er niet bij en na een kwartier viel Tom Harthoorn uit met zijn schouder uit de kom. Toch maakte Seolto het Dijkvogels erg lastig. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 4, Tim- me Provoost 3, Rosanne Westveer 2, Dennis Goedegebuur 1. Ventura Sport-Atlas 13-9: Met drie invallers hield Atlas koploper Ventura Sport tot aan de rust (6-4) in zicht. Ondanks dat de bezoekers het bes te. spel bewaard hadden tot de 'tweede helft liep Ventura Sport vlot weg tot 9-4. Scores Atlas: Michel Wezemer 3, Ben van Hese en Tommy van der Kuijl 2, Evi Ovaa en Luuk Dibala 1. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK zijn zaterdag de competitie goed begonnen door de lastige uit wedstrijd in Cuijk te winnen met 9-13 van Merlet. Doordat DZK slechts zes spelers van de originele basis had, werden er zaterdag drie jeugdspelers inge zet. Dat pakte goed uit, want de jeugd liet zien goed mee te kunnen op het hogere niveau. Vanaf het begin van de wedstrijd was DZK de betere ploeg. Na de eerste periode stond het 2-5. Toen het in de laatste periode 7-13 Ook vrouwen Vlissingen zijn oppermachtig Vmmi^SSSSBSSSSBBSSSSBSSK werd was de wedstrijd gelopen en was het slotakkoord voor Merlet dat terug kwam tot 9-13. De over winning van DZK kwam echter geen moment in gevaar. Scores DZK: Martijn Mechielsen en Jor- dy de Nood 3, Bas Mechielsen, Sjakko Bekkers en Sjoerd Leijnse 2 en Levi Kort 1 maal. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen wonnen ook hun tweede wedstrijd in de eerste divi sie. Door de 64-So-overwinning op Black Eagles staat de ploeg nu samen met Pendragon en EBBC 2 aan de leiding. Het tweede team van BC Vlissingen leed in de over gangsklasse een nederlaag tegen Octopus. Bij de vrouwen herstelde hoofdklasser BC Vlissingen zich van de nederlaag van vorige week door een zeer ruime 83-39-zege op Lieshout. In de overgangsklasse be gonnen de vrouwen met een uitze ge op Waldric 2. Mannen: Black Eagles - BC Vlis singen 64-80. Black Eagles ging rusten met een 34-32-voorsprong. Na de pauze stelde BC Vlissingen orde op zaken. Aanvallend werden er openingen gevonden voor de centers, waar door een 47-57-voorsprong werd genomen. Dankzij een strakke ver dediging werd de marge steeds rui mer, waardoor BC Vlissingen onge slagen bleef: 64-80. Scores: Dorde Karadzic 16, Michel Bosters 15, Benjamin Steenbeek 14, Sjors van de Poel 9, Dennis de Paauw 8, Stefan Schrier 7, Emilio Jangbaha- doer 6 en Raylin Jimenez 5. Mannen: BC Vlissingen 2 - Octo pus 61-78. Na een gelijkopgaand begin (26-27) sloeg Octopus net voor de pauze een gaatje: 34-42. BC Vlissingen 2 kwam uitstekend de kleedkamer uit en nam via een 10-0-tussensprint de leiding weer over: 44-42. Tot 52-48 bleven de Vlissingers op voorsprong, maar daarna trok de ploeg uit Vught de wedstrijd naar zich toe. De thuis ploeg viel stil en moest een 61-78 nederlaag slikken. Scores: Dylan Hofmann 13, Rajan Diel- bandhoesing 11, Angelo Roelands 9, Ronny de Troije 9, Sjoerd van Pelt 8, Abdelouahid el Kharbouchi 4, Abdul Zombra 3, Benjamin Risakotta 2 en An ton Versteeg 2. Vrouwen: BC Vlissingen - BC Lieshout 84-39. BC Vlissingen be gon erg zenuwachtig en keek na vijf minuten tegen een 4-6-achter- stand aan. Daarna ging het draaien bij het team van coach Tom Jozias se en via de centers werd een 20-6-voorsprong genomen. Deze werd verder uitgebouwd naar 35-13 bij rust. Na de pauze probeerde Lieshout met een zone-verdediging de ba kens te verzetten, maar deze verde diging werd door de Vlissingse schutters volledig lek geschoten: 84-39. Scores: Sheri Bos 24, Yolanda Joosse 17, Melanie Dolfing 14, Nanon Doe- land 12, Charmey Koemans 8, Stella Hozee 5, Elisa Kuipers 2 en Dorien de Witte 2. Waldric 2 - BV Souburg 32-51. De twee geroutineerde teams maak ten er in Woudrichem een pittige wedstrijd van, waarbij de Souburg- se vrouwen de hele wedstrijd do mineerden. In het eerste kwart werd een io-20-voorsprong genomen. Wald ric kwam nog even terug tot 22-29 bij rust In het derde kwart bleef dit verschil gehandhaafd (30-42), maar in het laatste kwart bleef de Souburgse verdediging gesloten. Hierdoor liep BV Souburg uit naar een verdiende 32-51-overwinning. Scores: Ilse Rijnberg 13, Gitta Zijlma 9, Nicoline Craste 8, Melanie Lindenberg 8, Annegret Scheers 6, Jacqueline Fran ke 4, Jessica Verhage 3 en Immie Patti- kawa 2. door Hans Markusse AMSTERDAM - Oemoemenoe be hield in het uitduel tegen het Am sterdamse studententeam Ascrum haar ongeslagen status. Tovaal ver loor op eigen veld met 8-38 van het sterke Breda. Oemoemenoe kende op het NR- CA in Amsterdam een moeizame start. Trainer/speler Brian Hendry liep tijdens de warming-up een en kelblessure op en ook Danny Min- derhoud viel al vroeg in het duel uit met een blessure. Op dat moment leidde Oemoeme noe wel met 0-6 door twee benut te kicks van Laurent Legrand en Joey Luitwieler, maar de thuis ploeg maakte optimaal gebruik van een sinbin en de daarbij beho rende tijdstraf van tien minuten voor Ruben de Wolff. Ascrum boog de achterstand om in een 7 - 6 voorsprong. Na rust voerden de Amsterdamse studenten de score op tot 14-6, maar een penalty-kick van Lau rent Legrand hield Oemoemenoe binnen bereik van Ascrum. Niet veel later bogen Quinten van Dijk en Joey Luitwieler de achter stand om in een 14 - 16 voor sprong en in de slotfase besliste Daniël van der Waal het duel defi nitief De vrouwen van Oemoemenoe verloren de eerste wedstrijd van het seizoen met 40 - 24 van Breda. In de beginfase Waren beide teams aan elkaar gewaagd. Een vroege achtersyand werd door Joelle Hoevenaar ongedaan ge maakt, maar nog voor rust liep Breda uit naar een 20-5-voor- sprong. Via tries van debutante Rowan Broekmeijer en Jasmin Seijbel en twee conversions van Joelle Hoe venaar bleef Oemoemenoe wel steeds in de buurt van de thuisclub, maar uiteindelijk won nen de Brabantse vrouwen toch met 40-24. OOST-SOUBURG - Schaker Michael Wise heeft: het 1800- toernooi op 'zijn naam geschreven. Met 6,5 pun ten uit zeven duels bleef de Vlissin- ger de concurrenten de baas. Het 1800- toernooi is er voor scha kers van een rating van onder de 1800. Michael Wise begon erg sterk. De grootste titelkandidaat op papier Jean-Pierre van Gemerr kon in het begin nog bijblijven maar na drie ronden was de koek op. Wise won gemakkelijk van Edwin Pompert en daarmee leek de strijd gestreden. Pompert, die voor De Zwarte Dame uit Kruinin- gen speelt, bleef in het kielzog van Wise, maar uiteindelijk kon Wise niet meer achterhaald worden, on danks een gemorst halfje tegen Henrik Geertse. Pompert moest te vreden zijn met een tweede plaats. De derde plaats werd gedeeld door Martin de Bock en Evert Lafeber. Een Breda-speler is Alex Vlieland (links) en Sjoerd van Benthem (liggend) te snel af. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36