ït bestaan in de marge De eerste selectie van Rillan dia is dit jaar smal. Tot overmaat van ramp is een aantal jongens geblesseerd. Trainer Ruud Linders moet noodgedwon gen junioren mee laten doen. Te gen WHS (3-1-nederlaag op 22 sep tember) bestond de voorhoede uit één speler van vijftien jaar en twee van zestien jaar. „Die jongens kun je niks kwalijk nemen", zegt Min naard. „Ze doen hun stinkende best." t 35 Vier voltreffers voor keeper Mefvin van Ast schade J_ Brabanders die destijds voor eersteklasser Rilandia uitkwamen. hem niet zwart maken", zegt Jos de Keijzer, die hem destijds als preses opvolgde en nog altijd de voorzittershamer hanteert. „Maar de situatie van toen was niet ge zond. Eigenlijk was hij een dicta- tortje. Ik zat onder hem ook al in het bestuur, maar hij besliste al les." De Keijzer is blij dat nog enkele geldschieters Rillandia trouw ble ven. Met hart voor de club pla muurden die de financiële gaten dicht. Maar die sponsors zeiden er wel één ding bij: ze zouden niet nog een keer in de bres springen. De Keijzer: „Toen hebben we hier gezegd: je wilt graag voor Rillan dia voetballen of niet. En aanvan kelijk was er nog een regel dat er maximaal vijf jongens van buiten het dorp tegelijk in het veld mochten staan, maar dat werkte velandse goalie, Lars van de Griek, vele goede reddingen. Mitchell Schilperoord was bij De Fendert de gevierde man. Hij maak te een zuivere hattrick. Bijzonder was dat hij twee keer in de elfde minuut raak schoot. De 0-3 viel vijf minuten voor rust. niet. Daar hebben we twee jaar mee geworsteld. Toen was immers nog steeds niet duidelijk wat we nou eigenlijk wilden, serieus mee voetballen of lekker draaien in de derde of vierde klasse. De laatste seizoenen is er wel duidelijkheid: we betalen niemand meer om hier te komen spelen. En bijna iedereen binnen de vereniging zit nu wat dat betreft op één lijn." De voorzitter accepteert derhalve het bestaan in de marge, al had hij liever niet gezien dat Rillandia stijf onderaan staat. „Maar belangrijker dan de plek op de ranglijst vind ik het dat Rillandia nu weer een ge zonde club is. De laatste drie a vier jaar hebben we geen schulden meer en kunnen we door met de vereniging die een grote sociale functie heeft in Rilland." Daar sluit Minnaard, die naast elf talbegeleider ook bestuurslid is, zich bij aan. „Je zet nu iets weg voor de toekomst. En je merkt dat de mensen in de club zich prettig voelen. De sfeer is goed, de trai ningsopkomst wordt weer beter en de vrijwilligers hebben het naar hun zin. De tijd met Gradus Kosters was mooi, maar we moe ten niet nog een keer zoiets willen met Rillandia. We moeten weten wat onze plaats is." maandag 1 oktober 2012 2SS5S^2£3?^i53ê®SS®5SSSÏ door Koen de Vries MIDDELBURG - Hij heeft zijn best ge daan, maar ook Meivin van Ast was dit weekeinde geen hoogvlie ger in de PZC voetbaltoto. De doel man van Brouwershaven peurde uit de elf wedstrijden die hij moest voorspellen het magere aan tal van vier punten. Zo langzamer hand ontstaat de indruk dat de prestaties van de Zeeuwse voetbal ploegen heel moeilijk te voorspel len zijn. Van Ast bevindt zich met zijn sco re in goed gezelschap. Ook Jorn Elenbaas (SPS) en Jimmy Fens (Kruiningen) voorspelden vier wedstrijden goed. Alleen MZVC' er Alexander Bom (5) en AZW'er Corné Langendoen (8) deden het tot nu toe beter. Het was natuurlijk een dappere po ging van Van Ast om achter de wedstrijd van zijn eigen ploeg Brouwershaven een eentje te zet ten. De doelman had in vier wed strijden al achttien doelpunten om zijn oren gekregen en het lag niet in de verwachting dat het be zoekende Alliance het een beetje rustig aan zou doen. Het werd 1-4 en dus een dikke twee. Pech had Van Ast met zijn voor spelling Kloetinge-Nieuw Lekkerk- land. Hij voorzag een twee en die leek er ook te komen. Pas ver ijn blessuretijd maakte Kloetinge de 2-2 en was er weer een foute voor spelling bij. De andere drie wedstrijden uit de hoofdklasse en eerste klasse van het zaterdagvoetbal waren wel goed. Daar kwam op zondag nog één wedstrijdje bij: Vlissin- gen-Jeka werd een één. Smitshoek-Hoek Kloetinge-Nieuw Lekkerland 0 X Temeuzense Boys-Sliedrecht WCZ-CPC Vlissingen Dauwendaele-SSV'65 X 0 Brouwershaven-Alliance 0 X UDI'19-Goes X 0 Vlissingen-Jeka Alliance-Aardenburg X 0 HW'24-Virtus 0 X Vosmeer-NSV 0 X xjuiste uitslag O - goede voorspelling O foute voorspelling Corné Langendoen (AZW) 8 Alexander Bom (MZVC) 5 Meivin van Ast (Brouwershaven) 4 Jorn Elenbaas (SPS) 4 Jimmy Fens (Kruiningen) 4 foto Willem Mieras Dat ziet ook Mehmet Dolma, de 32-jarige aanvoerder. Alleen Arjan Koopmans (35) en hij zijn nog over gebleven uit de glorietijd. De twee kunnen de neerwaartse spiraal ook niet doorbreken. „Ik word ouder, 'Arie' wordt ouder, op een gegeven moment kun je het niet meer op vangen. We moeten nu de hele tijd A's en B's inpassen omdat we met een aantal geblesseerden zitten. Tja, dan kun je geen vuist maken." De captain snapt wel dat de club ge kozen heeft voor louter jongens van het dorp. Maar hij kan niet ac cepteren dat de ploeg zo laag staat. „Volgens mij horen we niet laatste te staan. We kunnen best aardig voetballen met dit team. Dat laten we zelfs zien in de tweede helft te gen De Fendert. Maar we missen te veel basisspelers om punten te pakken." De bondscoach zei na mijn debuut dat ik mezelf niet was geweest. Daar had hij gelijk in. Ik kon niet echt het spel spelen dat de mensen van mij gewend zijn' met druk naar voren, met fair. Ik was een beetje statisch. Daar baalde ik van. Feyenoorder Daryl Janmaat in NUsport. De ellende die ik daar heb meegemaakt weegt niet op tegen de mooie momenten. Mensen met wie je denkt een vriendschap en vertrouwensband te hebben opge bouwd en die je vervolgens keihard laten vallen. Dat wil ik nooit meer meemaken. Hockey-coach Joost Bellaart in NRC Handels- blad. Als bondscoach van het Nederlands he- .-fr'M renteam zegde in 2003 een aantal spelers het vertrouwen in hem op, waarna hij ontslag nam. Hij deed 's ochtends bij het ontbijt de handstand, hij heeft veel energie. Wielrenner Bauke Mollema in het Algemeen Dagblad over bondscoach Leo van Vliet. Mijn vrouw zei laatst: sinds je gestopt bent, ben je veel vrolijker geworden. Als voetballer is er altijd een bepaalde druk: je bent elke week met je kop op televisie. Ieder een vindt iets van je. Daar raakte mijn hoofd vol van. En vergeet niet, bij Excelsior verloren we vaker dan we wonnen. Oud-voetballer Leen van Steensel in de Volks krant. Ergens lijk ik meer op mijn moeder. Mijn vader is rustiger over- denkt alles nog eens,goed voordat hij reageert. Vaak doet hij dat dan helemaal niet. Soms denk ik dan: gooi het er eens uit, bijt eens terug als ze wat over je zeggen. Ajacied Daley Blind in NUsport. Topsport is in Nederland te vaak een hobby. Ex-atleet Troy Douglas in NUsport. Frans de Laat vertelde me dat de spelers er op het veld niet rustiger op worden als ik als een idioot langs de lijn zou staan, dus ook dat gaat nu beter. Trainer Hans Kraaij jr. vertelt in De Telegraaf dat hij een mental coach in de arm heeft ge nomen. TT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35