El Bekkaoui helpt Vlissingen uit de brand 321 sport Nieuwland en Noormannen houden elkaar in balans Zeelandia Middelburg op kop Zwaarbevochten zege Walcheren maandag 1 oktober 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - Nieuwdorp blijft on geslagen in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Beveland- se formatie won met 2-1 van 's-Heer Arendskerke. De Meeu wen versloeg Apollo'69 met 5-0 en Domburg pakte drie punten bij AZVY, 0-1. Kapelle en Spui speel den 2-2 gelijk en dat deden Nieuw land en De Noormannen ook. DFS verloor met 2-1 van MZVC. Nieuwdorp-'s Heer Arendskerke 2-1: De thuisploeg had het betere van het spel, maar bij de eerste kans voor de bezoekers was het raak. Michel Harinck maakte de 0-1. Hierna kreeg Nieuwdorp legio kansen. Zo raakte Ferhan Topal tot twee keer toe de lat. Een half uur voor tijd zorgde Niels Mulder voor de verdiende gelijkmaker. Teun Rentmeester kroonde zich tot matchwinner, hij zorgde voor de 2-1. De Meeuwen-Apollo'69 5-0: Een matte eerste helft waarin enkel Vincenzo Lorello een doelpunt kon maken. Na rust mikte Lorello snel zijn tweede in het doel, waar na Martijn Houterman de wed strijd besliste. De moegestreden be zoekers drongen niet meer aan en invaller Wouter Vos kon voor 4-0 zorgen. Houterman tekende voor de 5-0-eindstand. AZW-Domburg 0-1: Een wed strijd om snel te vergeten. Beide ploegen speelden matig en slaag den er amper in om een kans te creëren. Robin Geelen vond wel een gaatje en maakte het enige doelpunt van de middag. Kapelle-Spui 2-2: De thuisploeg kwam snel op voorsprong nadat Robin Boogaard de bal simpel kon binnenschuiven. Uit een straf1 schop maakte Mark Otterloo ge lijk, maar Boogaard schoot Kapelle weer op voorsprong. Een lage cor ner aan Spui-zijde werd door vier Kapellenaren gemist en Arek Niko- lajczin gaf het laatste zetje. -In de rommelige slotfase moest Jelmer de Pooter van Spui voortijdig gaan douchen na twee keer geel. Nieuwland-De Noormannen 2-2: Een leuke en spannende wed strijd met over en weer goede mo gelijkheden. Vijf minuten voor rust opende André Goedhart de score, maar vier minuten later werkte Mark Minderhoud de ge lijkmaker in het doel. Op het uur zorgde Corné van Belzen voor 2-1 en een minuut later mikte Minder houd de 2-2 in het doel. DFS-MZVC 1-2: De thuisploeg nam het initiatief en dat resulteer de in een bal op de lat van Lenn- art Padmos. Daarna nam MZVC het initiatief over en profiteerde het van twee grote fouten in de verdediging van DFS. Aynsley Jans sen kon voor 0-1 zorgen en Patrick Joossens pikte een te korte terugs peelbal op en maakte de 0-2. De tweede helft werd vooral uitge vochten op het middenveld. Dik in blessuretijd gaf Koen van den Berge de bal voor DFS nog een keer voor en Koen Quaak zorgde voor de aansluitingstreffer. In het tumult dat ontstond kreeg MZVC-goalie Michael Hoogstad de rode kaart. MIDDELBURG - Wemeldinge boekte een 7-1 overwinning op Bevelan ders in de vierde klasse A. Walche ren won nipt met 4-3 bij Colijns- plaatse Boys. SVD versloeg Borsse- le met 4-1 en Veere won met 4-0 van Wolfaartsdijk. Hoedekensker- ke pakte drie punten tegen Waar de, 3-1 en Kruiningen was met 2-0 te sterk voor Vlissingen. Colijnsplaatse Boys-Walcheren 3-4: Tim Smulders zette Walche ren op voorsprong, maar Sander Sallet mikte vanaf elf meter de 1-1 in het doel. Jermo Sandee schoot de thuisploeg naar 2-1 en Bertus Zoeteweij mikte een vrije trap in het vijandige doel. Walcheren leek tegen een nederlaag aan te lopen, maar vijf minuten voor tijd ver kleinde Mark van der Eijk de ach terstand en werkte Smulders de ge lijkmaker binnen. Heel ongelukkig werkte Bart van Loon de onver diende 3-4 in zijn doel. Veere-Wolfaartsdijk 4-0: Een stiftbal van Robin de Rijke bete kende een vroege i-o-voorsprong voor Veere. Na een knappe actie van dezelfde De Rijke was het snel 2-0. Wouter Koster tikte de 3-0 binnen en op het half uur ramde Mark de Theije een afstandsschot in het vij andige doel. In de tweede helft kreeg de thuisploeg genoeg kan sen, maar faalde het in de afwer- king. Vlissingen-Kruiningen 0-2: In het eerste bedrijf viel er weinig te genieten. Een sterker Kruiningen kwam direct na rust op 0-1. Oli vier Noordam was er als de kip pen bij om de rebound in het doel te schieten. Kruiningen kreeg ge noeg kansen om de wedstrijd te beslissen. Dat lukt zes minuten voor tijd toen Lennart van de Ber ge een foutje van Vlissingen afstraf te. SVD-Borssele 4-1 (1-1). Ewout de Graaf 1 -0, Rick de Jong 1 -1Andreas Meulenberg 2-1 en 4-1 en Rudie Ze- gers 3-1. Wemeldinge-Bevelanders 7-1 (3-1). Mitchell Sandee 0-1, Dennis Wisse 1-1, Remi Bruinooge 2-1, Niels Kole 3-1, Pie- ter Bolle 4-1, 6-1 en 7-1 en Arno de - Kok 5-1. Hoedekenskerke-Waarde 3-1 (0-1). Corné van Liere 0-1, Richard Uitterhoe- ve (strafschop) 1-1, Nils Bitter 2-1 en Emiel Almekinders 3-1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Dankzij de vijfde overwinning op rij (3-0 tegen Uni- tas'30) blijft Zeelandia Middelburg zonder puntenverlies de ranglijst in de derde klasse A van het zon dagvoetbal aanvoeren. Jong Am- bon kon geen vervolg geven aan de knappe uitzege van vorige week bij HW'24 en ging op eigen veld met 1-4 onderuit tegen Cluzo- na. HW'24 kwam in het thuis duel tegen Virtus tot driemaal toe op voorsprong, maar verloor uit eindelijk met 3-4. Zeelandia Middelburg-Unitas'30 3-0: Volgens de winnende trainer Ruud Pennings speelde zijn ploeg één van de mindere wedstrijden tot dusver, maar hadden de Mid delburgers dankzij de individuele klasse de wedstrijd toch in han den. Zo was het ditmaal Alberto Conde Morgado die na tien minu ten zelf de 1-0 aantekende en daar na bij de andere twee treffers be trokken was. Omdat de thuisploeg veel kansen onbenut liet bleef het bij deze 1-0 tot aan de rust. Kort na de thee verdubbelde Jerfy Booy de score: 2-0. Halverwege de twee de helft kregen de Middelburgers een strafschop nadat Alberto Con de Morgado was gevloerd. Vanaf elfmeter bepaalde Jerfy Booy de eindstand op 3-0. Jong Ambon-Cluzona 1-4: Twee kopballen van Barry Perkuit even veel spelhervattingen leidden er toe dat de Middelburgers al na tien minuten tegen een 0-2-achter- stand aankeken. Na de 1-2 van Atil- la Cavus halverwege de eerste helft ging Jong Ambon op zoek naar de gelijkmaker. De ploeg gaf hierbij achterin ruimte weg, waar van Toon Jochems nog voor rust wist te profiteren door de marge weer op twee treffers te brengen: 1-3. In de tweede helft gingen de Middelburgers steeds meer risico's De voetballers van VC Vlissingen boeken zondagmiddag een sim pele thuisoverwinning tegen Jeka. Tim van Hasselt zet de thuisclub halverwege de eerste helft op voorsprong. Daarna ver dubbelt Hoessein Bouzambou de score: 2-0. Benjamin Verwest tekent na rust voor 3-0. in de slotfase kan Jeka nog een keer tegenscoren. Door de zege blijft de ploeg van Karl Vergouwen (mede)koploper. door Johnny Willeboordse VLISSINGEN - VC Vlissingen-trainer Karl Vergouwen kreeg voor de wedstrijd tegen Jeka te maken met keepersproblemen. Zijn tweede keeper was al geblesseerd en op de ochtend van de wedstrijd belde zijn eerste keeper dat hij griep had. Hierdoor moest de 46-jarige keeperstrainer Mohamed El Bek kaoui onder de lat plaatsnemen. El Bekkaoui kreeg een telefoontje en wist direct waar het over zou gaan. „Toen ik gebeld werd wist ik di rect wat ik zou horen. Op de trai ning was onze eerste keeper al niet helemaal fris en de tweede keeper is al langer geblesseerd. Ik had het dus al een beetje ver wacht." Voor de keeperstrainer begon de wedstrijd direct goed met enkele mooie reddingen. „Ik kon via cor ners al lekker in de partij komen. De dubbele redding was natuurlijk het lekkerst." De redding van de keeper was nodig om zijn team te behoeden voor een vroege achter stand. Na een schot vanaf zestien meter kon de doelman de bal niet vastpakken en moest een rebound toestaan. Met gevaar voor eigen le ven gooide hij zijn lichaam voor de bal en zo hield hij zijn doel schoon. „Toen ik het schot op me af zag komen ging de bal alle kan ten op, een echte zwabberbal dus. Ik wilde de bal naar de zijkant bok sen, maar hij kwam terecht voor de voeten van hun spits. Toen moest ik mezelf vol op de bal stor ten. Dit lukte volgens mij aardig", zei de gelegenheidskeeper la chend. Zijn trainer was ook erg te spreken over de doelman. „Hij traint bij partijtjes ook weieens mee. Ik wist dus wel dat hij het kon, maar je moet het toch altijd maar even af wachten. Ik ben tevreden met zijn prestatie van vandaag." De tegengoal was volgens Karl Vergouwen totaal niet nodig. „Het zijn twee enorme fouten geweest waardoor de tegengoal ontstaat. Bij een 3-0-stand in de 80e mi nuut moet je geen Johan Cruijff gaan uithangen. Gewoon de bal wegschieten is dan prima. Het is heel mooi dat twee verdedigers scoren vandaag maar zij staan in het veld om te verdedigen." De doelpunten van de verdedigers kwamen op naam van linksback nemen op zoek naar de aanslui tingstreffer. Er kwamen enkele goe de mogelijkheden op de 2-3, maar omdat deze niet werden benut kon Ruben Maas in de slotfase de eindstand op 1-4 bepalen. HW'24-Virtus 3-4: Na afloop wa ren de druiven zuur voor de Hul stenaren die tot drie keer toe op voorsprong kwamen, maar telkens de bezoekers uit Zevenbergen weer snel langszij zagen komen. Zo werd het enkele minuten na de openingstreffer van Dennis Buijs (1-0) alweer gelijk door Steven Mak: 1-1, tevens de ruststand. Het zelfde overkwam Jaimie de Visser (2-1) via een treffer van Danny Oomen: 2-2. Dennis Buijs bracht een minuut later de 3-2 op het bord, waarna Kay Heeren de be zoekers langszij bracht: 3-3. Dezelfde speler profiteerde in de slotfase van een niet goed opgestel de muur door uit een vrije trap de eindstand op 3-4 te brengen. De zestienjarige Alwin Knop beleefde een knap debuut in het eerste van Bruse Boys. Hij bezorgde Thomas Groeneveld (op de achtergrond) in de wedstrijd tegen Arnemuiden de bal waaruit die de tweede Bruse goal maak te. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32