sport! 3i 9 Kyle Doesburg is medicijn voor zwak Hoek Smerdiek beleeft offday: 0-6 maandag 1 oktober 2012 door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de hoofdklasse van het vrouwenvoetbal speelde Oostkapelle zaterdag met 1-1 gelijk tegen HTC in Zwolle. De equipe van Irma de Witte speelde een goede wedstrijd, maar had zoals vaker moeite met het maken van doelpunten. Smerdiek ging in dezelfde klasse met 6-0 onderuit tegen Odys- seus'91 uit Utrech.t. Oostkapelle staat achtste met vijf punten uit vijf wedstrijden, Smerdiek staat tiende met vier punten uit vier duels. HTC-OostkapeUe 1-1: Oostkapelle slaagde er in de eerste helft niet in om met de wind in de rug een fat soenlijk schot op het vijandelijke doel te produceren. In de tweede helft had HTC windje mee en zet te het druk op de bezoekers. De 1-0 viel snel, maar Oostkapelle had hier een antwoord op. Een indirec te vrije trap in het strafschopge bied werd door Shamila Hamers in het doel gekogeld. „Na de 1-0 werd het een chaos in het veld. Gelukkig kwamen we snel op 1-1 en toen kon het allebei de kanten op gaan. Voor rust had het 0-4 kunnen staan, maar met zwakke schoten kon je de keepster niet verrassen. Achteraf moeten we blij zijn met een punt, maar hier had veel meer ingezeten", stel de De Witte. Smerdiek-Odysseus'91 0-6: Smer- diek-trainer Servaas Brouwer sprak van een collectieve offday. Alles wat fout kon gaan, ging fout. Elke fout die Smerdiek maakte, werd keihard afgestraft: door de be zoekers uit Utrecht. „We waren niet scherp in de duels en we kwamen niet aan voetbal len toe. Ik hoop dat dit een inci dent was. Onze zwakheden wer den zaterdag pijnlijk blootgelegd. Nu kon ik zien waar het aan schort en daar gaan we de komen de week hard aan werken, want dit gaat niet meer gebeuren", aldus Brouwer. Scheidsrechter Van Herk toonde zaterdag acht ge ie kaarten (vier voor beide teams) en een rode kaart (voor Nieuw-Lekkerland). Doordeweekse bekerduels spelen Kloetinge parten op de daaropvolgende zaterdag. Lees erover op RudeStats via www.pzc.nl/rudestats Kloetinge-spits Tom Blomaard lost een schot op het doel van Nieuw-Lekkerland. foto Willem Mieras maar in 84e minuut gebeurde het onwaarschijnlijke toch: Damiën Muller schoot in de verre hoek raak. Met de doordeweekse bekerwed strijd tegen Telstar in de spieren leek de derde nederlaag op rij aan staande. Een wanhoopsoffensief bood via Blomaard toch nog uit komst. „Het is lekker dat we nog gelijk hebben gemaakt", zei Maas kant. „Maar we hebben toch twee punten verloren. We wisten dat ze mentaal en fysiek sterk waren, maar met onze kwaliteiten had den we moeten winnen." door Koen de Vries BARENDRECHT - De toeschouwers op de tribune van Smitshoek had den het vol ontzag over 'de turbo' en de Hoek-supporters achter het doel scandeerden 'Doesburg in Oranje'. Kyle Doesburg was zater dag de grote man in het hoofdklas seduel tussen Smitshoek én Hoek. Met een aantal prachtige acties zorgde de nog maar 22-jarige Goe- senaar ervoor dat het geklungel van zijn ploeggenoten sfiel verge ten was. Dankzij twee assists en twee doelpunten bezorgde hij Hoek de nauwelijks verdiende ze ge: 2-4. Trainer Eric Hellemons erkende het na de wedstrijd ruiterlijk. Zon der Kyle Doesburg had Hoek zater dag nooit gewonnen. Zijn ploeg begon nog wel goed op het fraaie sportcomplex van de promoven dus uit Barendrecht, maar viel al snel heel ver terug. Dat kwam me de doordat de Zeeuws-Vlaamse formatie met spelers aantrad die amper fit waren. Tim de Meers man had anderhalve week niet ge traind, Guillaume Clinckemaillie had een week weinig gedaan en Giovanni Siereveld begon al met hamstringklachten. Hij hield het iets meer dan vijftig minuten vol. Dankzij een verre voorzet van Doesburg op Clinckemaillie kwa men de Zeeuws-Vlamingen vroeg op 0-1, waarna de ploeg dieper en dieper wegzakte. Pas vlak voor rust werd het 1-1 en na de hervat ting was het helemaal armoe troef „Ik was bij rust al blij dat het nog maar 1-1 was. En Smitshoek kreeg na de pauze twee enorme kansen. Voor hetzelfde geld was het 3-1 ge weest en was de wedstrijd over", keek Hellemons realistisch terug. Maar Hoek bleef mede dankzij paal en lat overeind en toen stond er ook nog eens een soort Jerom- meke op, maar dan drie koppen groter: Kyle Doesburg. De boomlange rechterspits liet zien dat hij over een enorme explo sieve kracht beschikt. Zijn eerste actie oogstte bewondering maar le verde nog niets op. Doesburg gooi de de bal vanuit een inworp uit stand ver het strafschopgebied in. Dat is niet iets wat veel voetballers kunnen. Niet veel later, in de 62e minuut, etaleerde hij zijn sprint- kracht. Guillaume Clinckemallie bediende zijn collega-aanvaller halverwege de vijandelijke helft, waarna Does burg zichzelf in stelling bracht. Zijn pass in niemandsland leek kansloos, maar de demarrage van de Bevelander was zo verwoes tend dat hij de bal als eerste achter haalde en daarna ook nog eens de keeper in de luren legde. „Dit is mijn sterke punt. Bij Goes heb ik dat vorig seizoen al laten zien, maar hier wisten ze er nog niet van, geloof ik. En op het afronden heb ik de laatste weken samen met Jorrit D'Haeseleer en een keeper extra getraind. Na de trai ning zijn we steeds een poosje doorgegaan en je ziet, het heeft re sultaat", aldus Doesburg. De 1-3 verzorgde Doesburg vanaf de linkerflank. Hij passeerde op snelheid de rechtsback en legde de bal perfect terug op de instormen de Tim de Meersman. De Belg schoot vanaf de rand van het straf schopgebied via de binnenkant van de paal raak: 1-3. Toen Smitshoek vijf minuten voor tijd op 2-3 kwam, leek Hoek nog een hectische slotfase te wachten. Niets van dit alles, dankzij Kyle Doesburg. Twee minuten voor tijd zette hij vanaf eigen helft een de marrage in waar vier Smitshoek- verdedigers geen antwoord op had den. De Hoek-spits beloonde de mooiste actie van de middag met een harde schuiver tegen de tou wen: 2-4. Karakteristiek ©Smitshoek-Hoek 2-4 (1-1). 13. Guillaume Clinckemaillie 0-1,45. Ricardo Merrelaar 1-1, 62. Kyle Doesburg 1 -2, 68. Tim de Meers man 1-3, 85. Rafiek Casteleins 2-3, 88. Kyle Doesburg 2-4. Scheids rechten PA. de Waard (Amster dam). Gele kaart: Joren van der Lin den, Erwin Bravenboer (Smits hoek), Jorrit D'Haeseleer Thomas van den Houten, Tim de Meers man (Hoek). Aantal toeschouwers: 250. Hoek: Stijn van der Kelen; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld (53. Lionel Fitsch), Thomas van den Houten; Thomas van Renterghem, Tim de Meers man (81. Urvin van Hekelen), Alain van Mieghem; Kyle Doesburg, Jor rit D'Haeseleer en Guillaume Clin ckemaillie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31