Kloetinge komt nog goed weg met punt 30|spori Opluchting bif Goes na eerste seizoenszege GPC Vlissingen wacht nog altijd op eerste overwinning van het seizoen maandag 1 oktober 2012 £«8» Iti door Roeland van Vliet uden - Na de riante overwinning op UDI'19 (1-3) dolden de voetbal lers van Goes met Trung Tran. De invaller had in slotminuten op kol derieke wijze een grote kans ge mist De rappe rechtsbuiten ging al leen op de keeper af, maar struikel de over zijn benen nét voordat hij de bal wilde trappen. Om het hilarische voorval kon gela chen worden omdat de Bevelandse zondag-hoofdklasser gewonnen had. Er was dan wel een scorings- mogelijkheid om zeep geholpen, maar deze keer maakte het niet zo veel uit. Tijdens de voorgaande duels met EHC (2-2), Baronie (1-1), Someren (1-0-nederlaag) en Nue- nen (3-1-nederlaag) wond trainer Gérard de Nooijer zich op toen er zo knüllig in het zestienmeterge bied werd geacteerd, maar nu rea geerde hij laconiek. „Hebben jullie het op band staan? Dan kunnen we het nog een keer terugzien", grapte hij richting een aanwezige cameraploeg. Het gelach om Tran maakte deel uit van algehele vreugde bij Goes. Door de eerste zege tellen de rood- witten weer mee in de hoofdklasse B. „Deze drie punten zijn heel be langrijk", stelde Gert-Jan van Lei den. De opgeluchte aanvoerder gaf toe dat het uitblijven van een over- Karakteristiek C UDI'19-Goes 1-3 (0-1). 45. Wou ter de Craene 0-1, 61. Gert-Jan Tie- rie 0-2, 78. Ray Kroon 0-3, 82. Ke vin van Veen 1-3. Scheidsrechter: E. van Os (Hilversum). Gele kaart: Mourad Maamar, Michiel van Zui- dam (UDI'19) en Stephan van de Boor (Goes). Aantal toeschouwers: 750. Goes: Matthew Lentink; Milton Roemeratoe, Shannon Braafhart, Gert-Jan van Leiden, Stephan van de Boor; Wouter de Craene, Gert-Jan Tierie, Thijs van den Dries; Ray Kroon (81. Trung Tran), Josimar Pattinama (75. Gaffin de Meza), Dangelo Martien. winning lichtelijk begon te knagen aan de Bevelanders. „Als we nu weer niet zouden winnen, konden we gaan denken: het wordt toch geen seizoen zonder ook maar één zege, hè... Nu is die druk eraf en dat is heerlijk." De overwinning van Goes was meer dan verdiend. De ploeg speelde zeer compact, waardoor UDI'19 er niet doorheen kwam. Van Leiden leidde op voortreffelij ke wijze de defensie, waarin ook Stephan van de Boor, Shannon Braafhart jr en Milton Roemeratoe goed standhielden. De zieke Sherief Tawfik - hij meldde zich 's morgens af - werd nauwelijks ge mist. „In de eerste twintig minuten lagen we echt onder druk", vertel de Van Leiden. „Maar toen het bij UDI'19 niet lukte om te scoren, wis ten ze het niet meer en raakten ze gefrustreerd. Da's logisch ook. Want als je tot aan de rand van het .zestienmetergebied zó goed speelt, dan wil je ook scoren." Goes profiteerde van die onmacht bij de Udense formatie. De equipe kroop uit z'n schulp en forceerde op slag van rust de 0-1. Thijs van den Dries veroverde met een harde charge de bal op een pingelende UDI-verdediger, waarna hij de bal op Wouter de Craene speelde. Die plaatste de bal in de linkerhoek. Bij de thuisploeg waren ze, enigszins begrijpelijk, boos op scheidsrechter Erwin van Os, maar die floot al het hele duel niet pietluttig. Na rust kwam UDI'19 niet meer in het verhaal voor en kon Goes naar hartenlust aanvallen. Twee van de offensieve acties leidden tot een treffer. In de 61e minuut zag Josi mar Pattinama een bal over de Udense defensie heen vallen. Hij sprintte ermee naar de achterlijn en zette hem voor op Gert-Jan Tie rie, die de sluitpost in de rechter hoek passeerde: 0-2. En ruim eèn kwartier later bediende invaller Gaffin de Meza medeaanvaller Ray Kroon op maat en twijfelde ook geen seconde. Acht minuten voor tijd maakte Ke vin van Veen nog de 1-3. Maar daar deden ze bij Goes luchtig over, net als over de misser van Tran. Kloetinge speelt voor de derde keer dit seizoen gelijk. Op eigen veld komt de Bevelandse hoofd klasser niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Met zes punten uit vijf wedstrijden bezet Kloetin ge nog altijd een plaats in het lin kerrijtje. Komende zaterdag gaat Kloetinge in Vlaardingen op be zoek bij Zwaluwen dat eveneens zes punten uit vijf duels heeft. door Rudy Boogert kloetinge - Ver in blessuretijd pompte Kloetinge met de moed der wanhoop nog maar 's een ho ge bal voor de pot. En warempel, die viel een keer goed. Tom Blom- aard schoot met links binnen en op de valreep redde de Bevelandse hoofdklasser zo een punt tegen Nieuw-Lekkerland: 2-2. Het had den er drie kunnen zijn. Mis schien wel móeten zijn. Karakteristiek Die constatering werd een beetje naar de achtergrond verdreven door de tumultueuze slotfase. In de laatste tien minuten werd het veld bevuild door opstootjes, vijf gele kaarten en een ordinaire dood schop tegen het scheenbeen van Blomaard. De dader (invaller Sjoerd Slob) kreeg daarvoor in de slotseconden ook de rode kaart voorgehouden. Na dat incident besloot scheids rechter Van Herk wijselijk om na 5 minuten en 42 seconden af te flui ten. Blomaard werd pas vijf minu ten later door twee man het veld afgedragen. Na een behandeling van Jan Kloet en een frisse douche stapte de aanvaller op eigen kracht uit de kleedkamer. De schade leek mee te vallen. „Mijn scheenbe schermer heeft zijn wérk gedaan", - vond Blomaard. De schade voor Kloetinge bedroeg niettemin twee punten. De ploeg moest genoegen nemen met een gelijkspel in plaats van een over winning. Dat verlies kwam volle- Kloetinge-Nieuw-Lekkerland 2-2 (0-0). 49. Rogier Veenstra 1 -0, 56. Willem-Paul van der Heijden 1-1, 84. Damiën Muller 1-2, 90+4. Tom Blomaard 2-2. Scheidsrechter: D.G. van Herk (Groot Ammers). Rode kaart: 90+5. Sjoerd Slob (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Rogier Veenstra, Mark Schuit, Cor- né Schilperoort, Jaap Esser (Kloetin ge), Ard Hartman, Sjoerd Slob, Aschwin Bakema, Daniël Munoz (Nieuw-Lekkerland). Aantal toe- schouwers: 300. C Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel (84. Sjors Lankhaar), Michel Maaskant, Jaap Esser, Timo Jansen; Corné Schilperoort, Mats Willemse (87. Arjan van der Smis sen); Mark Schuit, Daan Esser, Rog ier Veenstra (69. Rick Mulder); Tom Blomaard. O Kijk voor beelden van de gelijkma ker van Tom Blomaard op www.pzc.nl/video. dig voor eigen rekening. „Belache lijk hoe Nieuw-Lekkerland speel de", vond verdediger Michel Maas kant. „Het enige dat ze doen, is een lange bal op spits spelen en ho pen dat er rondom hem iets ge beurt." Het was inderdaad een armoedig optreden, maar het was wel effec tief „Je vraagt je af hoe het moge lijk is, maar de eerste bal die verve lend in ons strafschopgebied kwam, was meteen een doelpunt. Toen zag je het gebeuren. We de den het zelf hoor, want we gingen in hun spel mee. We hadden het juist moeten opbrengen om vol wassen te spelen." Tot die tegentreffer ging dat prima. In de eerste helft creëerde Kloetin ge weliswaar geen 'voetballende' kansen, maar de dode spelsituaties waren levensgevaarlijk. Rogier Veenstra zag een vrije trap uit de hoek geranseld worden, Blomaard liep een vrije trap van Corné Schil peroort voorlangs en Maaskant was met een kopbal en een schot dicht bij een goal. Kort na rust kreeg Kloetinge loon naar werken. Schilperoort ver stuurde een dieptepass, Daan Es ser tikte door naar Veenstra, die bekeken de openingstreffer maak te. Nu was het een kwestie van uit spelen. Nieuw-Lekkerland moest komen en met de vrijkomende ruimtes moest Kloetinge het kar wei kunnen afmaken. Het liep anders. Doelman Jaco van der Schee kreeg een hoge bal niet onder controle en daarvan profi teerde Willem-Paul van der Heij den. Kloetinge was van slag. Na een te korte terugspeelbal van Jaap Esser bracht de paal nog redding, door Aector Dooms MIDDELBURG - GPC Vlissingen wacht nog op zijn eerste overwin ning in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbaL In Zwijndrecht verloren de Vlissingers met 3-0 van WGZ. Ook Terneuzense Boys heeft nog geen overwinning op zijn conduitestaat staan. Ditmaal was Sliedrecht met 2-3 te sterk. Zo wel GPC Vlissingen als Terneuzen se Boys heeft na vijf wedstrijden één punt Dat behaalden ze op de openingsdag in de onderlinge der- by. WGZ-GPC Vlissingen 3-0: De thuisclub viel in de eerste helft in een hoog tempo aan en had een overwicht. GPC moest zich beper ken tot verdedigen, maar deed dat goed. Totdat na een half uur Ciar- delli Gromaty een bres in de Vlis- singse afweer sloeg. Met de 1-0 stand werd de rust bereikt. In de tweede helft kwam de ploeg van trainer Leendert Geelhoed veel be ter uit de startblokken. In het eer ste kwartier misten Björn Ronde, Daan van Belzen en' Rodi Uranie open doelkansen. „We hadden minstens de gelijkmaker moeten scoren. Dan ben je helemaal terug in de wedstrijd", zei Geelhoed la ter. Waar GPC de kansen liet lig gen breidde WGZ de voorsprong uit via tegenaanvallen. Eerst maak te Gromaty de 2-0, waarna in de slotminuut Michael Del Avo de eindstand op 3-0 bepaalde. „Er wordt hard gewerkt. Het moet toch een keer lukken", aldus Geel hoed. Terneuzense Boys-Sliedrecht 2-3: Sliedrecht kwam na rust op een comfortabele 3-0-voorsprong. Er leek niets aan de hand vpor de ploeg van trainer John de Wolf, maar Frank van Kouteren en Mar co Faassen brachten de Zeeuws-Vlamingen terug in de wedstrijd: 2-3. De thuisclub kreeg kansen via Johnny de Jaeger en in de slotfase miste Faassen nog een goede kans op de gelijkmaker, wat terecht zou zijn geweest. In de eerste helft was Sliedrecht via een hoekschop van Berry de Groot, die rechtstreeks in het doel belandde en een treffer van Nilton Tavares Ramos op een 2-0-voor- sprong gekomen. Dezelfde speler maakte er na rust 0-3 van, maar daarna geraakten de Zuid-Hollan ders van slag. Het had geen gevol gen meer, want de drie punten gingen mee naar Sliedrecht. Situatie GPC en de Boys zo\_ maar niet hopeloos. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats. Invaller Bart van Fraeijenhove probeert een opening diging van Sliedrecht. te vinden in de verde- foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30