Mutai spekt bankrekening in marathon van Berlijn sport 129 [3 Waterpoloteam gaat door met coach Maugeri 'Eigenlijk had ik verwacht dat er na mijn aanval iemand zou aansluiten. Niet dus. Dit =6 ■■■JÊ maakt de winst alleen maar mooier.' «2-^V .Ja'': Winnaar Joaquin Rodriguez Joaquin Rodriguez overschrijdt in noodweer als eerste de finish in Lecco. foto Loca Brono/AP BERLIJN - De Keniaanse atleet Geof frey Mutai heeft zondag de mara thon van Berlijn op zijn naam ge schreven. Hij won de 42,195 kilo meter door de Duitse metropool in 2 uur en 4 minuten en 15 secon den. De 30-jarige Mutai bleef 37 se conden boven het wereldrecord van 2.03.38, dat zijn landgenoot Pa trick Makau een jaar geleden ves tigde in Berlijn. Mutai was de smaakmaker van de wedstrijd, met 40.000 deelnemers uit 125 verschillende landen. Hij zette na 32 kilometer aan voor een versnelling, waarop alleen zijn landgenoot Dennis Kimetto ant woord had. Het duo liep vervol gens gezamenlijk naar de eind streep. Kimetto, die zijn eerste ma rathon liep, moest Mutai in een versnelling die nauwelijks iets weg had van een eindsprint voor laten gaan. Hij finishte één seconde la ter in 2.04.16. Een andere Keniaan, Geoffrey Kipsang, eindigde als der de in 2.06.12. Mutai bezit niet het wereldrecord, maar liep wel de snelste marathon aller tijden vorig jaar in Boston. Zijn tijd van 2.03.02 werd niet erkend omdat het par cours in de Amerikaanse stad te veel daalt. Hij deed zondag in Ber lijn een verwoede poging de top tijd van Makau te verbeteren. Hal verwege lag Mutai dertig seconden achter op het wereldrecord, maar door zijn demarrage na ruim 30 ki lometer kwam de tijd van Makau nog in zicht. In de slotkilometers was de ener gie echter op en leverde Mutai weer in. De winnaar kon zijn bankrekening desondanks aardig spekken. Hij verdiende behalve de winstpremie van 70.000 euro ook een bonus van 500.000 dollar (389.000 euro) als voortijdig win naar van het klassement van de World Marathon Majors in het sei zoen 2011/2012. De 30-jarige Mutai zegevierde vorig jaar in de mara thons van New York en Boston en is door zijn zege in Berlijn niet meer in te halen door de concur rentie. De nog te lopen marathons van Chicago en New York maken dit jaar de serie majors compleet. Bij de vrouwen won de Ethiopi sche Aberu Kebede in een tijd van 2.20.30, ruim boven het wereldre cord van de Britse Radcliffe van 2.15.25 uit 2003. Haar landgenote Tirfi Tsegaye werd tweede in 2.21.19 en de Oekraïense Olena Sjoerjno derde in 2.23.32. RIJSWIJK - De Nederlandse zwem- bond KNZB heeft het contract van waterpolobondscoach Mauro Mau geri met twee jaar verlengd. Alhoe wel de Italiaanse trainer er niet in slaagde om de vrouwenploeg - als regerend olympisch kampioen - naar de Spelen van Londen te loodsen, besloot de ond de samen werking toch te continueren. „Natuurlijk kijk ik naar de resulta ten, maar ik focus me toch vooral op het proces", verklaarde Kees van Hardeveld, technisch directeur bij de KNZB. „Mauro is een uitste kende coach en ook vanuit de speelstersgroep kwam het verzoek om met hem door te gaan." De equipe wilde zich in januari tij dens het EK in eigen land recht streeks plaatsen voor de Spelen, maar in Eindhoven eindigde Oran je op de laagste positie bij een Eu ropese titelstrijd ooit: 6e. maandag 1 oktober 2012 PARUS Politie verhoort Franse handbaltopper De Franse politie heeft zondag twaalf mensen meegenomen voor verhoor, onder wie acht handbal lers. De actie heeft te maken met mogelijke 'match-fixing' bij een handbalwedstrijd. Montpellier ver loor op 12 mei - toen de club al ver zekerd was van de landstitel - ver rassend van Cesson-Sevigne. Later bleek dat familieleden van Mont- pellier-spelers grote bedragen had den ingezet op verlies voor de favo riet. Montpellier werd de laatste 15 jaar 13 keer landskampioen. BANGKOK Gasquet wint weer eens een toernooi Tennisser Richard Gasquet heeft eindelijk weer eens toernooi ge wonnen. De 26-jarige Fransman ze gevierde in Bangkok door in de fi nale van het Thais Open vakkun dig met zijn landgenoot Gilles Si mon af te rekenen: 6-2 6-1. Gasquet moest 2,5 jaar wachten op zijn nieu we triomf. Zijn vorige overwin ning was in mei 2010 in Nice. De Argentijn Juan Monaco won de finale van het ATP-toernooi van Kuala Lumpur. Hij versloeg de Fransman Benneteau: 7-5 4-6 6-3. ALCANIZ Dani Pedrosa wint MotoGP Aragon Dani Pedrosa geeft de titelstrijd in de MotoGP niet op, ook al is de ach terstand op klassementsleider Jor ge Lorenzo erg groot. De Spaanse motorcoureur van Honda won zon dag overtuigend de Grand Prix van Aragon. Hij reed zijn rivaal en land genoot Lorenzo op ruime afstand. De rijder van Yamaha incasseerde met zijn tweede plaats genoeg pun ten om een solide voorsprong te be houden in het WK. Er zijn nog vier races te gaan. De Italiaan Andrea Dovizioso kwam op circuit Motor- land als derde over de meet. LOMMEL Oranje vierde in Motorcross der Naties Het Nederlands motorcrossteam is net buiten de medailles gevallen bij het wereldkampioenschap voor landen. Het team met Jeffrey Her- lings, Mare de Reuver en Glenn Col- denhoff eindigde na drie manches op het circuit van het Belgische Lommei als vierde. Herlings won wel de tweede heat Het team van Duitsland pakte de ti tel. België eindigde net als in 2011 op de tweede plaats. Titelverdedi ger Amerika moest dit keer genoe gen nemen met brons. MIDDELBURG Nieuwenhuis en Klaver op dreef Jeanine Nieuwenhuis uit Seroosker- ke (W) heeft uitstekend gepres teerd tijdens Geldrop Hippique. Met de merrie TDN's Trumanda werd ze in de Young Riders landen- proef vierde met 67,94% en in de kür op muziek derde met 71,33 Met Baldacci won ze twee keer: de junioren landenproef met 70,41%. en de kür op muziek met 74,38%. Mara Klaver werd met haar paard BonBon derde in een even- tingwedstrijd in IJsselsteijn. De amazone uit Grijpskerke maakte het verschil met een foutloze cross.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29