Eriksen is de speler die hij wi zijn SPORT MAANDAG 1 oktober 2012 25 PZC Joaquin Rodriguez wint Ronde Lombardije 28 Rillandia: stijf onderaan, maar gezond 34 en 35 Deense middenvelder (20) beslist topper tegen FC Twente met geplaatst afstandsschot (1-0) Beslissender zijn in grote wed strijden. Dat heeft Christian Erik- sen zich tijdens een zomervakan tie op de Seychellen voorgeno men. De twintigjarige Deen van Ajax beslist de topper tegen FC Twente met een geplaatst af standsschot: 1-0. door Jop van Kempen AMSTERDAM - „Ik heb het gevoel dat ik de criticasters de mond heb gesnoerd", zei Eriksen over zijn op treden zaterdagavond. De Deense middenvelder reageerde daarmee niet alleen op de woorden van commentatoren, maar indirect ook op die van zijn trainer. Frank de Boer zei na de magere vertoningen van Eriksen tegen Bo- russia Dortmund (i-o-nederlaag) en ADO Den Haag (1-1) dat hij meer verwachtte van de speler die hij niet meer wenst te beoordelen als groot talent, maar als één van de dragende krachten. In de bekerwedstrijd tegen FC Utrecht maakte Eriksen woensdag de 3-0 en zaterdagavond besliste hij de wedstrijd tegen Twente. In de goal van Eriksen tegen Twente zat veel van zijn talent samenge bald. Hij reageerde alert op een pass van Daley Blind op Ryan Ba- bel, waarmee hij zijn directe tegen stander Wout Brama slim afschud de en een paar meter ruimte kreeg voor een schot. Met veel gevoel plaatste Eriksen de uitstekende kaats van Babel met de binnenkant van de voet achter doelman Nikolay Mihaylov. „Ik heb naar Dennis Bergkamp geluis terd", zei Eriksen met een knip oog. „Het was zó moeilijk om door de verdediging van Twente heen te komen dat Bergkamp zei: 'doe jij het dan maar met een af standsschot'." Dat Eriksen de naam van de assis tent-trainer liet vallen, is grappig. In stijl vertoont de Deen de laatste maanden meer en meer overeen komsten met Bergkamp. In de ma nier waarop Eriksen bijvoorbeeld een bal kaatst, lijkt een ingehou den controle te huizen die ook Bergkamp altijd wilde bewaren. In de schoenen van Eriksen had Berg kamp zaterdagavond bij de schiet Boonman assisteert Nïjhuis in Turijn Angelo Boonman kan zich opma ken voor een prachtig duel. De Zeeuws-Vlaming is morgen één van de assistenten van scheidsrech ter Bas Nijhuis tijdens het Cham pions Leagueduel tussen de Itali aanse grootmacht Juventus en de Oekraïense ploeg Sjachtar Do netsk. Nijhuis, die voor dé derde keer een wedstrijd in het kampioe nenbal leidt, krijgt in Turijn ook as sistentie van Rob van de Ven. Het trio was zaterdagavond ook actief bij het duel Feyenoord-NEC (5-1). Christian Eriksen heeft de score geopend met een geplaatst afstandsschot. Edson Braafheid (rechts) kan alleen maar toekijken. foto Olaf Kraak/ANP kans waarschijnlijk ook gekozen voor een geplaatste bal met bin nenkant voet in plaats van een har der schot met de wreef. De Deen was tevreden met zijn laatste twee optredens en de twee treffers. Na het matige EK en de kritiek die hij in eigen land kreeg van voetbalkenners en van bonds coach Morten Olsen ('ik ben afge maakt', aldus Eriksen), nam hij zich tijdens een vakantie op de Seychellen voor om in het nieuwe seizoen dominanter en beslissen der te worden. Na een moeizaam begin van het seizoen is Eriksen nu al twee wedstrijden op rij de speler die hij graag wil zijn. Ook De Boer was uiteraard tevre den met het optreden van Erik sen. De trainer werkt al vier jaar met de Deen en hij weet op grond van de trainingen waartoe de mid denvelder in staat is. Dat Eriksen de kritiek van De Boer beant woordde met een doelpunt, plaats te de trainer in het gunstige beeld dat hij ondanks de kritische noten wel degelijk van de middenvelder heeft. Ook dat is een kenmerk van een goede speler. Als Eriksen net als eerder bijvoor beeld Wesley Sneijder of Jan Ver- tonghen een seizoen lang een sta biel, hoog niveau haalt, zal hij in de zomer van 2013 bij Ajax vertrek ken. Eriksen staat nog tot 2014 on der contract. Zolang hij niet bijte kent, kan de Deen weg voor een gelimiteerde transfersom. Dat be drag is niet astronomisch hoog. Het belangrijkste dat Eriksen zal moeten leren voor een avontuur- in het buitenland, is omgaan met de prestatiedruk. Dat zijn eigen verwachtingen en die van anderen invloed op Eriksens spel hebben, was ook tegen Twente te zien. De mimssmKSS9iismmm56im%BesBBes&magesBme&m&igEB&a%smmmmtS8mm86tmiim£8B2Z8s&SBSBsmi358&3S5®s2% UTRECHT Athamna in vorm voor Kustmarathon De Zeeuwse Kustmarathon kan zich voorbereiden op de komst van Noureddine Athamna. Er was onze kerheid over de komst van de Alge rijn omdat hij zijn visum nog niet had, maar de winnaar van de edi tie van 2010 is al in Nederland. Zondag ging Athamna van start in Utrecht tijdens het NK 10 kilome ter. Hij liet zien in vorm te zijn. Hij legde de afstand af in 30 minuten en 2 seconden. De Kustmarathon wordt zaterdag gehouden. pagina 38: meer over NK 10 kilometer ALMELO Onbegrip in Almelo over Belgische arbiter Het optreden van de Belgische scheidsrechter Christof Dierick leidde zaterdag tot het nodige onbe grip bij het duel Heracles Almelo- ADO Den Haag (3-3). De Belg wees in het Polman Stadion liefst drie keer naar de strafschopstip in een tijdsbestek van amper tien minu ten. ADO-trainer Maurice Steijn: „Wij kregen onterecht een straf schop" en Heracles ook, onbegrijpe lijk dat hij daar voor floot." De Belg reageerde ook: „Ik vond het een leu ke wedstrijd om te fluiten." VENLO Debutant Locadia in voetsporen van Berg Met drie doelpunten debuteren in de eredivisie, dat is maar heel wei nig spelers gelukt. Jürgen Locadia van PSV stapte zondag in de voet sporen van Harald Berg, de Noor die dit in 1969 bij ADO Den Haag al presteerde. Locadia (18) mocht tij dens zijn competitiedebuut in De Koel tegen VW drie keer juichen in elf minuten tijd. De spits (18 jaar, 328 dagen) is de jongste produ cent van een hattrick sinds Collins John (18 jaar, 2 dagen) in 2003. pagina 26 en 27: meer over WV-PSV treffer luchtte hem namelijk zicht baar op. Hij ging frivoler en vrijer voetballen. „Er viel wat van mijn schouders", erkende hij. Wel legde Eriksen zichzelf door de knappe goal in de topper opnieuw druk op, omdat hij de standaard voor zijn eigen spel wat omhoog krikte. „De critici zullen nu even stil zijn", grijnsde hij zaterdag avond. „Totdat ik weer een paar mindere wedstrijden speel. Dan begint het weer." pagina 26: Defensieve koers van Twente leidt tot niets AMSTERDAM Sulejmani scheurt enkelband op training Ajax kan voorlopig niet beschik ken over Miralem Sulejmani. De Servische aanvaller, pas net her steld van een knieblessure, heeft zondag op de training zijn rechter- enkel geblesseerd. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat Sulej mani een enkelband heeft ge scheurd. Volgens Ajax hoeft de bui tenspeler geen operatie te onder gaan. Ajax verwacht dat de Serviër, die zaterdag invaller was tegen FC Twente, nog voor de winterstop zijn rentree kan maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25