Racoon zet liedjes in een nieuw licht Boer Boeiend recital Marianne zeeland 117 Creativiteit door Rolf Bosboom Het net verschenen boek van Eugène de Kok, Ra coon - Alles voor het liedje, laat zich vooral lezen als het ver haal van een band die in tijden van tegenspoed onvoorwaardelijk bleef geloven in de kracht van zijn muziek. Het gelijk van het viertal is - na vijftien jaar - ruimschoots bewezen. De voortdurende zoek tocht naar het ideale 'liedje' heeft vijf albums opgeleverd met num mers die alleen maar aan kracht lij ken te winnen naarmate de tijd verstrijkt, waardoor ze bijna iets tijdloos krijgen. Geen betere plek om dat te demon streren dan in het theater, waar de muziek van alle maskerende ele menten - bij Racoon toch al niet overdadig aanwezig - wordt ont daan en het publiek geconcen treerd luistert. De Zeeuwse band is begonnen aan zijn derde theater- tour, die tot eind dit jaar langs bijna dertig theaters voert. Dat het eigen Goes net als voorgaande ke ren de primeur had, blijft een mooi gebaar. Voor veel popbands bestaat een theatertour uit akoestische uitvoe ringen van bekende nummers, niet zelden verrijkt met strijkers. Racoon lijkt soms de omgekeerde weg te bewandelen. Tijdens deze theatertour ligt de nadruk uiter aard op het jongste album Liver pool Rain, waarop strijkers en bla zers een belangrijke rol spelen en het akoestische gitaarspel van Den nis Huige de basis vormt. In het theater ontbreken juist strijkers en blazers, terwijl Huige vaker de elek trische gitaar omhangt dan gebrui kelijk, al is het vooral om de mu ziek sferisch in te kleuren. Gedeko B.V. in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is in verband met beëindiging van haar activiteiten ontbonden per 1 oktober 2012. De rekening en verantwoor ding en het plan van vérdeling lig gen voor een ieder tot 1 december 2012 ter inzage ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel te Terneuzen en ten kantore van de rechtspersoon (Sluiskil). POPMUZIEK Racoon Begin theatertour Gehoord: vr 28/9 (tevens bene fietavond voor Stichting Jayden), theater De Mythe, Goes Tourlijst op www.racoon.nl Racoon is in staat zijn nummers in een nieuw licht te zetten, met uitvoeringen die niet zelden sterk afwijken van het origineel. 2014, Better be kind, Start a war, 'oudje' Smoothly en toegift If you know what I mean - om een paar uit schieters te noemen - bleken een totaal andere gedaante te hebben aangenomen, zonder ook maar iets aan zeggingskracht in te boe ten. Vaak zelfs integendeel. De band weet het - ondanks, of dankzij, de charmant chaotische aankondigingen van zanger Bart van der Weide - met verve te bren gen. Tegelijkertijd is een theater concert van Racoon bijna een soort muziekcollege, met in vrij wel elk nummer korte of langere citaten uit de pophistorie. Hit No mercy werd bijvoorbeeld gelar deerd met Dreadlock holiday en Englishman in New York, in 2014 kwam subtiel One day I'll fly away voorbij en hoorden we daar in Happy thoughts niet een vleugje Stairway to heaven Met de covers vlak vóór en direct na de pauze (I think it's going to rain today van Randy Newman en Brand new key van Melanie) onder streepte Racoon het besefin een rijke traditie te staan, een traditie waarin de band zich inmiddels een voorname, blijvende plaats heeft verworven Schildersbedrijf Heij de Kok B.V. in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is in verband met beëindiging van haar activiteiten ontbonden per 1 oktober 2012. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen voor een ieder tot 1 december 2012 ter inzage ten kantore van het handelsregister van de Kamer van Koophandel te Terneuzen en ten kantore van de rechtspersoon (Sluiskil). Anne van Weenen: Nieuw Zeeuws Meisje ('Dijk van een meid') in dit fotoproject een mooie gele genheid bij het 120-jarig bestaan van dit bedrijf ook zijn producten moderner te gaan presenteren. Op Nolens initiatief kwam het tot de druk bezochte Verkiezingsshow waar 19 van de 20 modellen zich op de catwalk op flamboyante wij ze presenteerden. „Natuurlijk heb ik het kunstzinnige aspect in de ga ten gehouden. Samenwerking met een verzekeringsmaatschappij zou ik bijvoorbeeld zomaar niet heb ben gedaan, maar nu het om bab belaars gaat! Als ik voor projecten naar het buitenland ga, neem ik zelf altijd minstens tien blikjes door Jeanette Vergouwen Af en toe mag je trots zijn op Zeeuwse musi ci. De afgelopen decen nia heeft Zeeland enke le veelbelovende musici afgeleverd die daarna meer dan nationale be kendheid kregen. Marianne Boer kreeg in 1988 al een prijs voor Jong Zeeuws Talent en dat was nog maar het begin van een succesvol le carrière. Boer begon met de 6 Images van Debussy. Pianomuziek waarin na tuurelementen, zoals water een grote rol spelen, Debussy schrijft geen impressies van de natuur, maar roept beelden op van vaak vergankelijke momenten. De zes miniaturen werden gebracht als een prachtige klankwereld vol wis selende effecten en nuances. Ma rianne Boer speelde met een soe pele techniek en vertolkte de werk jes helder en poëtisch. mee om cadeau te doen aan rela ties", zegt Van den Bosch. Winnares Anne van Weenen is werkzaam als model. Zij manifes teerde zich in een door Marty Weststrate ontworpen outfit: een moderne creatie van de Zeeuwse klederdracht. Peijs maakte de uitslag van zowel de vakjury als van de publieksjury bekend. Bij de vakjury kwam Em ma Ficq (Zeeuws Meisje in een nieuwe tijd) op de tweede plaats en derde werd Joycelyn Dijks hoorn (Boterbabbelaarmeisje). Voor de publiekprijs waren meer dan 10.000 stemmen uitgebracht KLASSIEKE MUZIEK Kamermuziek Zeeland Werken van Claude Debussy, Mischa Hillesum en Frederic Chopin. Door Marianne Boer (pia no). Gehoord zondag 30 septem ber in de Mythe in Goes. In Reflets dans l'eau bleef de sfeer intact en het rubato diende louter om die sfeer te karakteriseren. Fas cinerend klonk de rollende bewe ging in Mouvement èn het klokge lui en de grommende baspartij in Cloches a travers les feuilles klon ken somber. De pianiste verzorgde de dynamiek van de werkjes en overtuigde door haar muzikale in leving. De twee Préludes die Mischa Hil lesum op 19 jarige leeftijd schreef waren verrassend. De werken zijn emotioneel beladen en vrij rapso- foto Lex de Meester de afgelopen weken. Bij het pu bliek kwam Anne van Weenen op de tweede plaats en gingen de meeste stemmen naar Jolien Derycke (Vissersmeisje), terwijl Roxanna (Zeeuwsevlagmeisje) van het publiek de derde plaats kreeg toebedeeld. All over winnares An ne krijgt naast een grote beker een mediatraining van de provincie ten behoeve van optredens tijdens promotionele activiteiten. Verder komt zij als Nieuw Zeeuws Meisje op de verpakkingen van boterbab- belaarsfabrikant JB Diesch. Zie ook: www.pzc.nl/video disch van structuur. Verstilde ro mantische momenten werden af gewisseld met virtuoze uitbarstin gen. Ook verrassend was dat een jonge musicus in 1939 in deze stijl componeerde. Een periode waarin volop geëxperimenteerd werd met de dodecafonie en gewaagde har monieën. Het recital werd besloten met de derde pianosonate in b van Chopin. Hij schreef dit vlak voor zijn breuk met George Sand in 1844. Chopin was toen al erg ziek. In tegenstelling tot zijn 2de sonate (met de dodenmars) is nummer 3 energiek. Dat was meteen te horen in het bijna symfonische beginthe- ma. Het Scherzo werd vlot en tech nisch knap vertolkt. Het Largo had iets dromeriger mogen klinken, maar de finale in rondostijl was één brok vitaliteit. Het refrein klonk steeds koortsachtiger. De so nate werd virtuoos en doorleefd gebracht. Gewoon klasse. maandag 1 oktober 2012 'Creativiteit was bij de vakjury één van de belangrijke criteria. Daar viel bij alle mooie meiden hier achter mij zeker niet over te klagen. Dit fantastische project van Rem van den Bosch heeft mooie ideeën opgeleverd'. Commissaris van de Koningin Karla Peijs. 'Jong, vrouwelijk en bruisend klassiek! -'van Zeeuwsch-Viaanderen www, lestivd-zvl.nl fcerenc/WATER 1 15-20 oktober2012 13/10 'Ragout Kwartel' Verschil van dag en nacht Het strijkkwartet en lichtontwerper Moorfen Warmerdam voeren het publiek mee langs een etmaal vol dromen, warmte, fantasie en planeten. Jong, vrouwelijk en bruisend klassiek! Zaterdag 13 oktober, Grote kerk Groede, 20:00 uur, 15,— Kaarten: www.llieolerverkoopzeeland.nl of 0900 33 000 33 Op locatie vanaf 1 uur voor aanvang, maar wel op basis van vol vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17