Steinbrück in race tegen Merkel buitenland 19 cheap.nl dagactie Chinese 'Kennedy' Bo Xilai betaalt mogelijk hoge prijs voor populariteit 39 cheap.nl/dagactie 10900 0960 3 dagen Groningen voor een knalprijs zaterdag 29 september 2012 Oud-minister van Financiën lijsttrekker voor SPD in 2014 26 miljard euro te be sparen, door te saneren in de publie ke sector. Daardoor gaat zo'n 10 procent aan banen verloren. De overheid probeert de diensten op die manier efficiënter te maken. De leuzen van de vakbonden luidden: 'Stop met het belasten van de zwak- sten. Wij hebben al genoeg gege ven.' foto Massimo Percossi/EPA De Duitse voormalige minister van Financiën, Peer Steinbrück, wordt lijsttrekker voor de so ciaaldemocratische SPD en daar mee de uitdager van de populai re christendemocratische bonds kanselier Angela Merkel in de verkièzingen van volgend jaar. BERLIJN - De Duitse sociaaldemo cratische oppositiepartij SPD (So cialistische Partij van Duitsland) heeft gisteren oud-minister van Fi nanciën Peer Steinbrück (65) naar voren geschoven om het bij verkie zingen op te nemen tegen de chris tendemocratische bondskanselier Angela Merkel. Partijvoorzitter Sigmar Gabriel heeft in Berlijn bevestigd dat Steinbrück overmorgen wordt voorgedragen door het partijbe stuur. Volgens Gabriel heeft Steinbrück de hele partij achter zich. Fractievoorzitter Frank-Wal ter Steinmeier had eerder al aange geven dat hij geen kandidaat is. In interne peilingen lag Steinbrück Peer Steinbrück foto EPA nipt voor op Steinmeier, die bij de verkiezingen van 2009 het onder spit moest delven tegen Merkel. De volgende verkiezingen zijn waarschijnlijk in september 2013. De sociaaldemocratische partij SPD is de voornaamste oppositie partij tegen de regering van de po pulaire christendemocrate Merkel. Steinbrück komt uit Hamburg en was eerder premier van de deel staat met de meeste inwoners van Duitsland, Noord-Rijnland-West- falen (2002-2005). Hij was minis ter van Financiën (2005-2009) in de 'Grote Coalitie' met Merkel toen de internationale crises toe sloegen. Hij heeft bezworen nooit meer in een kabinet van Merkel te gaan zitten. Steinbrück is niet geliefd bij de lin kervleugel van de SPD. Daar wordt hij gezien als iemand die te rechts is voor de partij. Hij heeft zich herhaaldelijk tegenstander ge toond van het laten oplopen van de staatsschuld en hij staat scep tisch tegenover bij veel sociaalde mocraten populaire plannen om geld uit te geven om de economie te stimuleren. Velen bij de SPD zien in de libera le pragmaticus wel een goede kan didaat die kiezers kan weglokken uit Merkels politieke centrum. Steinbrück doet het erg goed in opiniepeilingen. Steinbrück is eco noom en was in de jaren '90 al eens minister van Economische Zaken in Sleeswijk-Holstein en la ter in Noord-Rijnland-Westfalen. zie onze website:buitenland 'Financieel expert Steinbrück is de ide ale kanselierskandidaat' per/toplocatie één superactie! I W I 25 cpm "Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. PEKING - Het doek lijkt gevallen voor de Chinese politicus Bo Xilai (63). Hij werd gisteren uit de Com munistische Partij gezet, zodat hij strafrechtelijk kan worden ver volgd. De voormalige rijzende ster van de Chinese politiek wordt in verband gebracht met de moord op de Britse zakenman Neil Heywood. De gewezen partijbons zou zijn positie hebben misbruikt om de misdaad, gepleegd door zijn echtgenote, te verdoezelen. De politicus was tot dit jaar cöm- munistenleider in de enorme stad Chongqing. Hij trad er keihard op. Tientallen corrupte bestuurders werden opgepakt en geëxecuteerd. Mede daardoor wist hij de georga niseerde misdaad onder controle te krijgen. Critici zeggen dat Bo er niet voor terugdeinsde de wet te overtreden om de orde te handha ven. Onder de burgers was hij ma teloos populair. Bo viel op tussen de andere bestuurders van China. Hij is recht-door-zee, open, charis matisch en mediageniek. Hij werd wel vergeleken met de Amerikaan se president john F. Kennedy. Bo is daarnaast een maoïst van de oude stempel. Hij dwong ambtena ren tussen de proletariërs op het platteland te werken en liet arbei ders revolutionaire liederen zin gen. Gezien zijn persoonlijke verle den, was dat een opmerkelijke koers. Bo's familie had namelijk ge leden onder het juk van Mao Ze- dong, nadat zijn vader in ongena de was gevallen. Bo Xilai zat in een strafkamp, zijn vader werd op gepakt en gemarteld, zijn moeder werd doodgeslagen. Toen Mao in 1976 stierf, nam diens opvolger Deng Xiaoping de familie in gena de aan. Vader Bo Yibo kreeg een hoge functie in de partij en met de economische groei kreeg Bo Xilai een zorgeloos leven. Bo Xilai stapte rond 1990 de poli tiek in. Hij werd burgemeester van Dalian in het noordoosten van het land. Bo wist de verouderde haven stad om te toveren in een modern zakencentrum. In 2001 werd hij ge promoveerd tot gouverneur van de regio waarin Dalian ligt. Bo maakte een einde aan de corruptie waaronder het gebied gebukt ging. In 2004 maakte hij de overstap naar Peking, het centrum van de macht. Hij werd minister van Han del en was een van de weinigen die met premier Wen jiabao op rondreis door Europa mocht. Drie jaar later werd hij overgeplaatst naar Chongqing. In het zogeheten Wilde Westen van China maakte hij furore, misschien wel te veel. Daarvoor moet hij nu wellicht de prijs betalen. Powered by weekendcompany° per persoon, per arrangement 12 overnachtingen incl. ontbijt Gratis parkeren in omgeving 1 uur gratis Wi-Fi op de kamer V" Vlakbij vestingstad Bourtange BEST WESTERN Hotel Restaurant Stadskanaal Tijdens de herfstvakantie is er op en rond onze parken van alles te doen en te beleven. En geniet u met volle teugen van een onvergetelijk najaar. Samen uitwaaien langs het strand of fietsen door het bos. Voor de kinderen is er in het najaar natuurlijk nog veel meer te beleven zoals speurtochten en hutten bouwen. En als het even minder mooi weer is, vermaken de kinderen zich in it indoorspeelparadijs of het zwembad. Maar ook buiten de herfstvakantie int u natuurlijk volop genieten van natuur, cultuur en vermaak. Boek nu extra voordelig! Kijk op wwwdandahnl/herfstvakantie of bel 0900-8842 (e 0,20 p. min.). Landal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9