Fjorden en watervallen u reizend>wegener.nl iQ reizen 024-3650360 Zaterdag 29 september 2012 Eidfjord. Kleine foto onder: Vertrek uit het Hardangerfjord. foto's Willemijn Bos Dag 1 - Vertrek Vertrek uit Rotterdam bij stralend weer. Men sen zwaaien vanaf de Erasmusbrug en vanaf de volle terrassen. Op het boven dek van de ss Rotterdam, het vlag genschip van de Holland America Line, hebben we een prachtig uit zicht over de bedrijvigheid langs de Nieuwe Waterweg met hier en daar nog molens. Na een paar uur varen, naderen we Hoek van Hol land. Het land eindigt in rijen rots blokken. Om de golven te breken? Vanmiddag hoeft dat in ieder ge val niet, de zee is spiegelglad. Dag 2 - Op zee De hele dag op zee. Alle tijd dus om het schip te verkennen. De zwembaden, restaurants, bars en het theater waar iedere avond een show is. In de fitnessruimte, met uitzicht op zee, werk ik me op de loopband in het zweet. Vanaf 07.00 tot 23.30 uur is er een enorm activiteitenprogramma: tai chi, meditatie, wenskaarten ma ken, bridgen, fotobewerking, ring- werpen, Martini proeven, een kunstveiling, zingen, Pilates, voet analyse, tango dansen, om maar wat te noemen. Maar je kunt ook naar het casino gaan, je laten ver wennen in de spa of rondneuzen in de enorme bibliotheek. Er staan leren fauteuils met uitzicht op zee. De Noorse kust bekijken vanaf de ss Rotterdam. Een week lang luxe en natuurschoon voor Willemijn Bos. Hier zouden ze me rustig een half jaar mogen opsluiten. Maar dan mis ik de orkesten die elders op het schip spelen. Een jazzcombo, een strijkkwartet, een klarinettist, ze zijn allemaal te beluisteren. En er zijn natuurlijk de excursies, want 's nachts varen we en over^ dag meren we aan in telkens een nieuwe haven. Excursies boek je van tevoren. Op eigen houtje op stap gaan, is een stuk goedkoper. Dag 3 - Bergen De Rotterdam is aangemeerd in Bergen, een fraaien Noorse stad met een klein en compact cen trum. De voorname, houten hui zen aan de kade getuigen van de welvaart en bedrijvigheid uit vroe ger eeuwen. We nemen een kijkje op de vismarkt en proeven een stukje walvisvlees. Het smaakt ei genlijk meer naar rundvlees dan naar vis. Tja, een walvis is tenslot te een zoogdier. Het is vandaag een grijze dag, maar de Bergenaren zien er vrolijk uit dankzij hun kleurige regenjas sen. Het regent hier 230 dagen per jaar en natuurlijk ook vandaag. Aan het eind van de dag is het daarom heerlijk weer terug aan boord te zijn. Droog, licht, muziek, lekkere hapjes, een knusse hut en straks weer met z'n allen aan tafel. Dag 4 - Geirangerfjord We schuiven het 15 kilometer lan ge Geirangerfjord binnen. Deze in drukwekkende inham staat op de Werelderfgoedlijst van Unesco. Jaarlijks leggen 140 cruiseschepen er aan. Aan wal belanden we in een enorme souvenirwinkel vol Noorse truien, rendierhuiden, bergkristal, vikingen en trollen. Per bus gaat het vervolgens naar het Dalsnibba-bergplateau. Het uit zicht hier naar beneden is specta culair, huiveringwekkend. Als we aan het einde van de dag het fjord weer uitvaren, zien de rotswanden er juist weer adembenemend hoog uit. We glijden langs de waterval van de Zeven Zusters. Hier klettert het smeltwater via ze ven stromen het fjord in. Op berg- richels staan verlaten boerderijen. Onbegrijpelijk hoe mensen hier konden overleven. We varen naar Alesund. In 1904 verwoestte een brand de meeste houten huizen in het centrum. De stadwerd herbouwd in de elegante stijl van die jaren, de Jugendstil. We scharrelen door de straten en vergapen ons aan het steeds wisse lende licht op het water. Donkere, dreigende luchten, een lichtstraal op een zeilboot, een regenboog. Ie dereen fotografeert zich suf Dag 5 - Hardangerfjord/ Eidfjord Vandaag gaan we naar de Hardan- gervidda, de grootste hoogvlakte van Europa. We wandelen naar een top met zicht op de 145 meter hoge waterval Voringsfossen. Veel tijd om al dat moois te laten bezin ken is er niet, want vanavond is hef galadiner aan boord: sto la's, blote schouders, gla mour en glitter. Voor al de Amerikaanse gasten pakken flink uit. Het dessert nut tigen we rond het zwembad. Er staan taarten, ijssculpturen, torens van soesjes, chocoladebouwsels, druipende en vlammende, ragfij ne suikerweefsels. Er is muziek en een lichtshow. Hoewel alle passa giers flink smikkelen, blijft veel lek kers over. Als straks iedereen op een oor ligt, in de 'kooi' die licht jes trilt, schuift het keukenperso- neel het overgebleven lekkers de zee in. Voer voor de vissen. Dag 6 - Op zee Windkracht 8. Het tangodansen is afgelast We hebben al genoeg moeite op de been te blijven. Maar in de sauna liggen, lukt best. Het schip rolt en stampt, golven spat ten uiteen tegen de boeg en zwie pen tegen de ramen. Het is onze laatste dag en het is wel lekker, zo'n rustdag. Overpeinzen hoe het was, wat we thuis antwoorden als ze vragen: 'Is dat wat, zo'n cruise?' Ons antwoord: 'Ja, dat is wat!' Dag 7 - Terug jn Rotterdam Aankomst om 07.00 uur, om 07.30 uur staan we op de kade. Net als al les deze week, gaat de ontscheping gesmeerd. Maar nu is er niemand die naar ons zwaait. Niemand heeft tijd. Rotterdam gaat aan het werk. Reageren? - - redactie.reizen@wegener.nl Geirangerfjord Belgen^" Eidf)ortl Hardangerfjord We maakten deze cruise met Holland America Line. Kijk voor meer informatie op www.hollandamerica.nl of bel 0800-7245425. Je kunt ook informeren naar de vroeg- boekkortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79