i7 reizen reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 29 september 2012 Vanaf het achterdek kijken passagiers hoe Napels en de Vesuvius wegglijden. foto Mirjam van Twisk e MS Rotterdam waar mee wij het zeegat kie zen, is prachtig. Pre cies het soort gran deur dat we ons had den voorgesteld van de Holland America Line. Hout, veel koper, dikke tapijten, schilderijen en spie gels, maar nergens over-the-top. Ingetogen chic. Het interieur is een weerspiegeling van het exteri eur. Al in de haven van Barcelona, te midden van vele andere cruise schepen, viel haar bescheiden ele gantie op. Imposant - maar niet zo groot als andere cruisereuzen - straalt ze een superieure klasse uit. Inschepen op zo'n beauty is span nender dan inchecken bij een wil lekeurige hotelreceptie. Als een klein kind bij de kassa van een pretpark, zo voelt het als je over de gangway omhoog loopt naar het Lower Promenade Deck. Eerst die meegezeulde ballast wegwerken in onze stateroom, in gewoon Neder lands: hut. Prachtig gelegen aan een 200 meter lang, fraai onder houden teakhouten dek. Op het achterdek genieten we ver volgens bij een glaasje wijn van het uitzicht op Barcelona. De stad ligt diep onder ons te spinnen in de gouden avondzon. Moeiteloos glijden we in onze relaxstand. De Middellandse Zee is nog altijd de populairste Europese cruisebestemming. Mirjam van Twisk liet zich enkele dagen verwennen op een tocht van Barcelona, via Napels naar Rome. Het leven aan boord is echter niet helemaal schemavrij. Het diner wacht, dus we moeten omkleden. Geen gala vanavond, maar als je zo als wij met bediening aan tafel wilt dineren, wordt een gepaste outfit op prijs gesteld. Zo stappen we hooggehakt en opgedoft even later de lift in. Daar valt ons de mat op met het opschrift Wednes day, woensdag. Terwijl wij genie ten van de maaltijd, maakt de Rot terdam zich los van de kade. Het schip glijdt de nacht in. Morgen wacht een dag op zee. Geen ver plichtingen, dus sluiten we de dag af in de nachtclub. Als we, na twaalven alweer, terugkeren naar onze stateroom kondigt de mat in de lift de nieuwe dag aan: thurs- day, dinsdag. De lucht kleurt blauwroze in het prille ochtendlicht en oogt einde loos leeg. De zee toont haar vrien delijkste gezicht op deze dag van zalig nietsdoen. Hoewel, niets doen? Op de keper beschouwd is het programma voor deze dag be hoorlijk gevuld. We moeten shop pen. Onvermijdelijk met zoveel winkels aan boord. Vervolgens ma ken we een tour door de keukens van dit drijvende hotel. We verheugen ons op de meest bi zarre workshop die we konden vinden op het activiteitenprogram ma: dieren vouwen uit handdoe ken. Ze lijken simpel, de kunstig uit handdoeken gevouwen olifan ten en orang-oetangs die we elke avond op ons bed aantreffen. De workshop die de geheimen van deze kunst ontsluiert, doet ons echter van ie dere imitatiepoging afzien. Knap hoor, maar laat maar. En dan wacht ons de ontvangst in het heilige der hei lige: de brug van kapitein Sybe de Boer. Terwijl zijn mensen het schip tussen Corsica en Sardinië door laveren genieten wij van het uitzicht vanuit deze hoog gelegen werkplek. Veel mooier kan het niet worden, denken we. We krij gen nauwelijks tijd om die gedach te uit te spreken, als een groep dol fijnen zich vlak voor het schip meldt. Je zou bijna vermoeden dat de HAL dit 'optreden' zorgvuldig heeft georkestreerd. Na cocktails bij de bar op het ach terdek, nuttigen we het diner in het a la carte-restaurant, we zien een show in het theater en nemen een kijkje in het casino. In de ver schillende bars spelen orkestjes en hier en daar vinden de passagiers elkaar op de dansvloer. Als we gaan slapen vertelt de mat in de lift ons dat thursday, donderdag, is aangebroken. We ontwaken in hartje Napels. Snel langs het overvloedige ontbijt buffet en dan de bus in voor een ochtendexcursie naar Pompei'. Du re hobby, die georgani seerde excursies, zelf re gel je het goedkoper. In dit geval echter zijn we blij met de gids die de opgra ving van de onder vulkanisch as bedolven stad voor ons tot leven wekt. In plaats van terug te gaan naar ons schip, geven we de voor keur aan het ontdekken van Na pels. Wat een onverwacht feestje is die stad. Precies zoals een Itali aanse stad moet zijn, met smalle hoge straatjes waar de was te dro gen hangt, een geweldig winkel aanbod en talloze eettentjes met uitnodigende terrassen. Het valt niet mee ons los te rukken, maar de Rotterdam wacht niet. Het zo merjurkje wordt verwisseld voor zwemkleding en kort daarna zijn we er bubbelend en borrelend in de jacuzzi op het achterdek getui ge van hoe Napels in de verte ver dwijnt. In een gouden zonsonder gang zetten we koers richting de laatste ankerplaats van onze crui se: Civitavechia, haven nabij Ro me. De avond verglijdt in rap tem po bij een goed gesprek in prettig gezelschap aan de dis. Royaal na middernacht stappen we de lift in om ons bed op te zoeken. Friday meldt de mat. We zijn weer terug in het hier en nu. Ontschepen. Het is voorbij met de tijdloze ver wennerij. fWI Reageren? redactie.reizen@wegener.nl We maakten deze trip met Holland America Line. Het crui seprogramma verandert elk seizoen. Kijk voor vergelijkbare reizen op www.hollandamerica.com Barcelona (start) ITALIË CORSICA Rome Q Napels Pompéi ALGERIJE TUNESIË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77