reizen 4 Love boat 1 Sommige cruises zijn pure verwennerij. Je moet er financieel wat voor over hebben, maar dan word je ook volledig in de watten gelegd. Lutske Bonsma spoelde haar kaviaar weg met champagne. Zaterdag 29 september 2012 reizen@wegener.nl |S1 024-3650360 E r verschijnt een stipje aan de horizon. Vanaf het strand van Rio de Janeiro heb ik een mooi uitzicht op het naderende gevaarte. Het is een enorm joekel dat rechtstreeks afstevent op de haven van de Braziliaanse miljoenenstad. Vanaf de Copacabana gezien, is het een in drukwekkend gevaarte. Splendour of the Seas heet de boot. Van ver zie ik de zwaaiende passagiers die zich verheugen op een dagje Rio. In mijn hoofd wordt de herkenningsmelo die van Love boat gestart Ik ben nog nooit op zo'n ding ge weest, maar zoals in die tv-serie stel ik me het ongeveer voor. De joviale kapitein, zijn hulpvaardige secondanten en honderden kuierende bejaarden, die de hele dag door niets doen dan cocktails drinken en in hawaïshirt aan de rand van het zwembad zitten. Een vooroordeel, maar Love boat bevestigt mij daar helemaal in. De avond nadat de Splendour is binnengevaren, eet ik in een redelijk luxe gelegenheid, dicht in de buurt van het Ipa- nema strand. Bruin kan het nog niet zo heel goed trekken, dus hou ik het bij een eenvoudige pasta. Aan het tafeltje naast mij zitten twee keurige heren geanimeerd te kouten. Wanneer ik mijn bordje spaghetti op heb, vraagt een van hen waar ik vandaan kom. De heren zijn Brazilianen, maar spreken goed Engels. We voeren al na een paar minuten een vrolijk gesprek. Of ik wil mee smullen van het door hen bestelde zeebanket? Dat laat ik me uiteraard geen twee keer zeggen en val aan op de oesters. De bijbehoren de witte wijn vloeit rijkelijk. De weldoeners blijken nota bene ingescheept op het cruiseschip dat ik die middag zag binnenlopen. Ik vertel hen mijn voor oordelen en zij ontkennen die in alle toonaarden. En ik mag best wel even komen kijken, zegt een van hen terwijl hij mij veelbetekenend in het bo venbeen knijpt Oei! Ik vrees dat er sprake is van een misverstand dat bij ontijdig ingrijpen pijnlijk zou kunnen aflopen. Hoe klets ik me hier nou weer uit? Ik besluit eerlijk op te biechten dat ik de vriendschappelijke voorkeuren van de mannen niet deel en derhalve ook niet zal aanschuiven op hun cruiseschip. Teleurstelling. Eenmaal buiten staan ze er op mij naar mijn hotelletje te brengen. Ondanks een wat onvaste tred krijg ik het toch voor elkaar me in een onbewaakt moment pijlsnel uit de voe ten te maken. Vijf minute! nadat ik op de kamer ben, word ik misselijk. Het gratis zeebanket kiest het ruime sop via de rioleringsbuizen van de populaire bad plaats. Ik breng de nacht door naast de wc. Eigen schuld. De volgende dag zie ik tot mijn grote opluchting de Splen dour weer vertrekken. Mijn eerste kennismaking met het verschijnsel cruise is maar net goed afgelopen. Op Curasao komen de zeereuzen naar mijn idee het mooist tot hun recht In Willemstad is het een adembenemend schouwspel wanneer een cruiseschip binnenvaart via de St.Anna-baai. Je kijkt door de smalle Breedestraat naar het water en ineens zijn de verhoudingen Zoek. Vergeleken bij het enorme schip dat langsglijdt, vallen de karakteristieke huisjes van de stad volledig in het niet. Alsof een reus met zevenmijlslaarzen door Madurodam loopt. Imposant. Wan neer de boot eenmaal voor anker ligt, ontrolt zich een nieuw schouwspel. De passagiers gaan aan wal. Ja hoor, daar zijn ze. AI behoorlijk op leeftijd in korte broek én shirt met hawaïmotief Fototoestel liefst zo opvallend mogelijk bungelend op de buik. Mijn vooroordelen komen weer te voorschijn en hoofdschuddend kijk ik ze na. Je zult er maar weken mee opgesloten zitten. Niets voor mij. Toch denk ik elke keer als ik zo'n cruiseschip zie. dat ik iets mis. Dat het er toch eens van zal moeten komen. Vrienden hebben het onlangs ook afgedaan. Als muziekliefhebbers kozen ze een 'reggae cruise'. Goede artiesten, lekker eten en drinken en voortdurend boeken lezen in de zon. Groot suc ces. Maar ja, ook mijn vrienden zijn al gepensioneerd en zelfs ik krijg zicht op die leeftijd. Ik groei zogezegd lang zaam richting mijn vooroordelen en ik kan weinig anders doen dan dat te accepteren. De Splendour of the Seas zal me ooit wel inhalen. En een mooi hawaïshirt heb ik geluk kig al. Op de Seabourn Pride verblijf je niet in een hut, maar in een sui te. De Seabourn Pride is dan ook geen gewoon cruiseschip, maar hoort thuis in het topsegment van de populaire cruisewereld. Dus geen passagiersaantallen die in de duizenden lopen en ook geen schip als een flat. Maar wel veel luxe voor elke gast. Onze suite is" natuurlijk ruim. Er staat een groot tweepersoonsbed, er is een zithoek met minibar (voorzien van je favoriete wijn, li keur of whisky) en je hebt de be schikking over een badkamer met twee wastafels, bad en douche. Als je een toeslag betaalt, heb je een suite met schuifdeuren die toe gang geven tot een Frans balkon. En betaal je nog wat'meer, dan heb je zelfs een aparte zitkamer en een echt, groot balkon. In de inloopkast tel ik 31 kleding hangers. Dat zijn er aardig wat, maar ik heb dan ook nogal veel bij me. Op dit schip moet je je natuur lijk wel aan de dresscode houden en die varieert van informeel en sportief overdag tot cocktail en ga la voor 's avonds. Die 31 kleding hangers zijn dus niet overbodig. Na de brandoefening, de fire drill, waar alle gasten verplicht aan mee moeten doen, speelt de band Sea breeze op het dek en worden we onthaald op een cocktail of cham pagne. Het is een heerlijk zonnige dag en het vakantiegevoel slaat meteen toe, zeker als ik vanaf het dek over de Hollandse polders kijk. Om me heen hoor ik vooral Engels praten, de helft van de pas sagiers komt uit de Verenigde Sta ten. Op de tweede en derde plaats wat betreft aantal staan Australiërs en Britten. Onze Deense kapitein Erik Saabye vertelt dat er 188 gasten aan boord zijn met 14 nationaliteiten. Ze wor den bijgestaan door 169 beman ningsleden (31 nationaliteiten). Je hoeft je hier als alleenreizende dus niet alleen te voelen. Door hét relatief kleine aantal passagiers ver zuip je evenmin in de menigte. En elke dag krijg je een uitnodiging voor het diner met een daarbij ho- NOORWEGEN Helsinki Sint-Petersburg Tallinn U ESTLAND Eindredactie: Johan Bosveld redactie.reizen@wegener.nl Vormgeving: Birgitta Hermans Advertentieverkoop: Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl DENE MARKEN. Kopenhagen LETLAND LITOUWEN sy "•A'dam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74