PZC 'Het hoeft niet oud en saai te zijn' Thermphos in financiële problemen Houseparty ontruimd Oudste inwoner van Zeeland overleden 12 zaterdag 29 september 2012 In Zeeuwse stijl poseerden de zusjes Sponselee afgelopen dinsdag in het Zeeuws Museum. Marjolijn (24) en Hanne (19) zijn geboren en geto gen in Middelburg, maar nu Hanne in Utrecht studeert, zien de zussen elkaar maar weinig. Samen leuke dingen doen zit er vaak niet in. „Marjolijn las in de PZC over de lezersactie waarmee je een fotoshoot kon winnen in Zeeuwse stijl. Het leek ons allebei wel leuk en we beslo ten om onszelf op te geven", legt Hanne Op z'n Zeeuws De Walcherse klederdracht is de bekend ste streekdracht in Zeeland. Tegenwoordig wordt het bijna niet meer gedragen, een enkele keer kom je iemand in het bejaardenhuis tegen in deze dracht. 9 Een •jak' is een diepzwarte trui van meri- noswol. Een 'stik'" is een driehoekig sieraad met in het midden een parel. door Najoni Kamps uiL De deelnemers moesten een mail op sturen met daarin hun motivatie om mee te doen aan de actie. De zusje Sponselee hadden een verhaaltje geschreven over het feit-dat ze elkaar weinig zien en slo ten af met een kort gedichtje over wat 'Zeeuws' is voor hen. De dag begon met het aankleden en op maken van de zussen. Hun haar en ma- ke-up werd verzorgd door make-up- school Mieke Petiet in Middelburg. „Toen we aankwamen bij Mieke Petiet kregen we te horen dat er twee kledingsets voor ons klaarlagen. De fotoshoot vond ook op twee verschillende locaties plaats, na melijk in het Zeeuws Museum en bij het Veerse Meer", vertelt Hanne. Het eerste setje kleding bestond uit een groene jaren '60 broek met een Cadzandse zwarte mantel uit 1935. „Deze 'oude' kledingstuk ken werden gecombineerd met moderne aspecten", zegt Hanne. „Zo kwam de ket ting die we om hadden gewoon van de H&M en droegen we onze eigen schoe nen." Hanne is sinds de fotoshoot niet Marjolijn (I) en Hanne (r) in de Vlaszaal in het Zeeus Museum. foto Lex de Meester meer in Zeeland geweest, maar kreeg van vrienden en familie uit Zeeland al veel reacties. „Op internet heb ik ook wel wat reacties gelezen, maar die waren niet al tijd positief Ik heb vooral veel gelezen dat mensen niet snapte wat er nou Zeeuws was aan de fotoshoot. Er werd ook gevraagd of dit nou typisch Zeeuwse meisjes zijn, want diegenen hadden toch echt een heel ander beeld daarbij. Op de kleding was vooral veel commentaar, want de meesten vonden er niets Zeeuws aan. Maar de fotoshoot was juist om te la ten zien dat je historisch met modem kunt combineren. Het hoeft niet allemaal oud en stoffig en saai te zijn, dat komt in deze fotoshoot wel duidelijk naar voren, denk ik. De meeste mensen hadden van die boerinnenpakken en klompen voor ogen denk ik. Gelukkig was dat niet het geval en mochten we mooie kleding aan, met een Zeeuwse touch." UW MENING 416 reacties Zeeuwse landschap leent zich prima voor houseparty's eens laioamuMm 28% oneens 72% MEEST CELEZEN OP WWW.PZC.NL „Het Veerse Meer moet gezelligheid en gastvrijheid uitstralen. Zo'n duikvignet is niet goed voor het imago." Bestuurder Willem Ginjaar van het Waterschap Scheldestromen 1. Banen weg bij politie in Zee land 2. Verdachte moord Breskens voor rechter 3. Plan Perkpolder loopt vier jaar vertraging op •N BINNtN-EN BlHïttvLAND Feest eindigt in veldslag Honderden relschoppers hielden vrijdag avond huis in het Groningse plaatsje Ha ren. De 16-jarige Merthe had via Facebook familie en vrienden uitgenodigd voor haar verjaardag, maar zij gaf niet aan dat het om een privéfeestje ging. Dinsdag werden zes van 35 verdachten voorgeleid. Fosforproducent Thermphos heeft van de rechtbank uitstel van betaling gekre gen. De regeling geeft lucht om nieu we investeringen, en zo de bedrijfstoe- komst, zeker te stellen. De onheilstij ding hing al een aantal weken in de lucht „Maar dat het zo snel zou gaan, hadden we niet verwacht", zegt Ewout Stichterman van de or. De illegale houseparty die zaterdag werd gehou den bij Kamperland heeft flinke schade ver oorzaakt aan natuurge bied De Schotsman. Het illegale feest begon vrij dagnacht. Zaterdagoch tend zette de politie het gebied af en sommeerde de bezoekers- uit heel Ne derland en buitenland- te vertrekken. De oudste inwoner van Zeeland, Cor nelia de Ruijter-Maartense, is maandag op 106-jarige leeftijd in Middelburg overleden. 'Tante Cor', zoals ze in haar wijk Nieuw Middelburg bekendstond, woonde nog op zichzelf Ze was een sociaaldemocrate in hart en nieren. Zij was getrouwd, maar had geen kinde ren. Haar man overleed al in 1971. Strijd om eilanden heviger Btw-verhoging treft rijken „China zal nooit toestaan dat eenzijdige ac ties van Japan de Chinese soevereiniteit schenden", zei de onderminister van Bui tenlandse Zaken dinsdag. Taiwanese sche pen vaarden de wateren rond de betwiste eilanden in de Oost-Chinese Zee binnen. Ja pan dreef ze met waterkanonnen weg. Vooral de hoge inkomens betalen de reke ning van de btw-verhoging van 19 tot 21 procent per 1 oktober. Rijken geven meer uit aan producten en diensten die onder het hoge tarief vallen. Gemiddeld kost de btw-verhoging een huishouden volgend jaar 180 euro meer en in 2014 zelfs 330 euro. Gevonden/verloren voorwer pen worden vanaf nu geregis treerd door de gemeenten. DINSDAG 2 OKTOBER De Carmelweg in Hulst is afge sloten van 8 tot 16 uur in ver band met werkzaamheden. Informatieavond om 19.30 uur in de Pompweie te Kortge- ne over nieuwe wijk. De raad van Schouwen-Duive- land praat over de toekomst van zwembad Dol-Fijn. VRIJDAG 5 OKTOBER Openingsconcert Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen in Schel- detheater te Terneuzen. ZATERDAG 6 OKTOBER Duizenden hardlopers verschij nen aan de start van de tien de Kustmarathon. VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72