Hoge premie voor klein risico werken j 7 intercedent' 'Als je niet weet wat je wilt worden, word ik word... ik werd zaterdag 29 september 2012 [ONLINE Is Jacqueline Hoogeslag-Roelofs (39) gewor den wat ze vroeger dacht dat ze zou wor den? Ik word: Rechercheur Jacqueline: „Toen ik klein was, wilde ik recher cheur worden. Dat vond ik een fascinerend be roep. Mijn vader was reservepolitieman. Er kwamen bij ons vaak agenten over de vloer. In de vijfde klas van de lagere school schreef ik een werkstuk over het beroep van rechercheur. Dat heb ik opgestuurd naar de rechercheschool in Zutphen. Vervolgens mocht ik langskomen voor een rondleiding. Op mijn 15e, ben ik na gaan denken of het echt iets voor mij was. Ik zou tegen bloed moeten kunnen en tegen do de mensen. Toen bedacht ik me." Ik werd: Casemanager en personeelsfunctiona ris Jacqueline: „Na havo en vwo ging ik naar de Hogere Hotelschool. Ongeveer de helft van de ze studenten komt nooit in de horeca terecht. Dat hoeft geen probleem te zijn, want je bent breed opgeleid. Ik werd intercedent bij Rand stad. Via Randstad kwam ik op allerlei bedrij ven. Als je niet weet wat je wilt worden, word intercedent, daarna weetje het wel. Het leek mij leuk personeelsfunctionaris op een produc tiebedrijf te zijn. Dat werd een slachterij. Ik hield me daar onder andere bezig met ziekte verzuim en de arbowetgeving. Ongeveer 2,5 jaar geleden ben ik voor mezelf begonnen als zelfstandig werkend casëmanager en perso neelsfunctionaris. Ik maak onderdeel uit van. ActaVite, een netwerk van professionals en on dersteun werkgevers en werknemers die te ma ken hebben met ziekte die langer dan zes we ken duurt. Werkgevers krijgen soms adviezen van een bedrijfsarts en weten niet hoe ze daar mee verder moeten. Daar help ik ze bij. Het zelfde geldt voor werknemers. Ik ben heel dienstverlenend bezig. Wat leuk is aan mijn werk is dat ik de mensen vaak goed leer ken nen. Met zieke werknemers probeer ik van al les totdat ze weer op hun plek zitten. Ik vind het fantastisch dat ik zo met mensen werk. Daar ligt mijn kracht. Eigenlijk is het logisch dat ik dit vroeger niet wilde. Als kind denk je bij beroepen aan politieagent of juf De dienst verlenende sector is onzichtbaar, jammer." ^-www.hoogeslag.net Jacqueline Hoogeslag-Roelofs. foto JH Voor het eerst sinds de Watersnood ramp in 1953 is het mogelijk om de woning te verzekeren tegen schade als gevolg van overstromingen. door Berrit de Lange illustratie Ruben L. Oppenheimer De nieuwe verzekeringsmaatschappij Neerlandse BV kwam begin septem ber in samenwerking met de Vereni ging Eigen Huis (VEH) met de Catastrofe verzekering. Die polis dekt niet alleen over- stromingsschade aan" woning en huisraad, maar ook verwoestingen als gevolg van aard bevingen, terroristische aanslagen en bom men uit de Tweede Wereldoorlog. Is het ver standig om, zeker als bewoner van een risi cogebied, zo'n dekking af te sluiten? De Consumentenbond nam de nieuwe po lis onder de loep en constateert dat die wei nig toegevoegde waarde heeft voor mensen die niet wonen in een risicogebied. Daarbij is vooral gekeken naar de overstromings kans. Voor wie de dekking wel nodig heeft, is de premie erg hoog. Een gezin uit het Limburgse Arcen, dat een veel groter dan ge middeld risico loopt op overstromingen, be taalt maandelijks maar liefst 215,82 euro. Iets verderop in Echt, dat een veel lager risico profiel heeft, is een vergelijkbaar gezin 16,32 euro per maand kwijt. „Nog altijd een fors bedrag voor de dekking van een minimaal risico", aldus de Consumentenbond. Op de website van de Neerlandse kan elke huiseigenaar zien hoe groot het overstro mingsrisico op zijn adres is, de verzekerings premie berekenen en desgewenst de Cata strofeverzekering afsluiten. Voor huiseigena ren in risicogebieden is de premie inder daad een flinke financiële aderlating, erkent de VEH: „Belangrijk is wel dat mensen nu een keuze hebben. Die was er tot voor kort niet. Ook weten verzekerden precies welk bedrag ze vergoed krijgen en wat de voor waarden zijn." Om een gedeelte van de waterschade als ge volg van een dijkdoorbraak of buiten zijn oevers tredende rivier vergoed te krijgen, kunnen woningbezitters nu een beroep doen op de overheidsregeling Wts, de Wet tegemoetkoming schade bij rampen en zwa re ongevallen. Per gebeurtenis bepaalt de overheid of die regeling daadwerkelijk wordt opengesteld en welk bedrag er be schikbaar is. De Consumentenbond wijst erop dat de overheid via de Wts alleen schade vergoedt die niet via een verzekering is af te dekken: „Met deze verzekering zou de overheid een troef in handen hebben om niet meer uit te keren bij rampen die via de Catastrofeverze kering gedekt zijn. Ook als je geen verzeke ring hebt gesloten." Het Verbond van Verzekeraars pleit al jaren lang voor een fonds dat wordt gevuld door een collectieve opslag van de premies voor de opstal- en inboedelverzekering. „Op die manier dragen overheid en verzekeraars sa men tot een bepaald bedrag de schade als gevolg van overstromingen en blijven de premies voor mensen die het grootste risico lopen binnen de perken", aldus een woord voerster van het Verbond. De overheid ziet tot nu toe niets in het idee. Het gemiddeld rampenrisico in Nederland bedraagt jaar lijks 60 miljoen euro, heeft het Verbond be rekend. De schade als gevolg van terroris tische aanslagen is-al via een collectieve ver- zekeringspool gedekt, aldus de Ver- bond-wöordvoerster. „Voor het afdekken van terrorismeschade is een Catastrofepolis dus dubbelop." reageren? geld@wegener.nl door Moniek Hiisken zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55