Je moet eerst lei onder je schoenen hebben 21 werken zaterdag 29 september 2012 Groot deel Nederland droomt van andere baan Een baan vinden waar je altijd al van hebt gedroomd. Dat is vrij las tig. Het grootste deel van wer kend Nederland heeft een baan die ze helemaal niet leuk vinden. Slechts ïo procent zegt de droom baan gevonden te hebben. Als het er op aan komt zijn werk nemers bereid om zonder proble men vrije tijd en salaris in te leve ren om hun droombaan te realise ren. Dit blijkt uit onderzoek van Nationale Vacaturebank onder ruim duizend respondenten. Men sen hebben liever een leuke baan dan meer salaris. Een tip van NationaleVacature- bank: stuur geen standaard cv op, maar laat zien wie je bent. Wegens succes een tweede editie Technische Vakbeurs De Technische Vakbeurs, dit jaar voor het eerst gehouden in de Zee landhallen in Goes, was goed voor bijna 4000 vakgerichte be zoekers en 110 exposanten. We gens groot succes volgt er in april 2013 een tweede editie. Hierbij wordt de vakbeurs ondersteund door een nieuw evenement: Ports, Transport Equipment/ Schelde Delta Expo 2013. PT&E is een vakbeurs gericht op havens en alles eromheen. SDE zal het in formatieplatform zijn van instan ties en organisaties die zich bezig houden met ontwikkelingen bin nen de regio. De vakbeurs is te be zoeken op uitnodiging van de ex posant of organisatie. Problemen zijn er niet, wel oplossingen. Het is zo'n beetje het levensmotto waarmee Eric Dek elke dag fluitend het bedrijf binnenstapt. De 51-jarige Kruininger is projectleider civiele techniek bij Van der Straaten Aannemingsmaatschappij in Hansweert. Dagelijks krijgt hij van alles op zijn bordje. Zijn die buizen wel geleverd, loopt een project wel op schema, blijven de kosten binnen de perken, moet een technische berekening aangepast worden? „Geen dag is hetzelfde." HOUDEN WE DANKZIJ JOU DROGE VOETEN?" Als jij je wilt bezighouden rnet kustvéiligheid in deltagebieden over ae hete wereld en ervoor wilt zorgen dat de mensen in deze gebieden beschermd zijn tegen hoge waterstanden, dan is de hbo-opleïding Civiele Techniek van de HZ Delta Academy echt iets voor jou. 'Ik heb geen moment spijt gehad van mijn keuze voor deze opleiding' vertelt Hannelore van der Maas. De lesstof is interessant en de mogelijkheden die ik na mijn opleiding heb zijn legio!' IN DE TOEKOMST HEB IK DE LEIDING OVER GROTE NATIONALE EN INTERNATIONALE PROJECTEN!" Als je kiest voor Civiele Techniek kun je ervoor zorgen dal ons land superieur blijft op het gebied van waterbouwkunde en kustverdediging, In een projectteam ben je verantwoordelijk voor de bouw of het ontwerp van bruggen, wegen, dijken en 'tunnels of zelfs voor eilanden en vliegvelden voor de kust. Als je bent afgestudeerd staat het werkveld om je te'springen. Mede daardoor liggen de startsalarissen erg hoog! HBO-OPLEIDINGEN DELTA ACADEMY Aquatische Ecotechnologie Civiele Techniek Delta Management door Dennis Rijshergen f an der Straaten is actiefin de weg- en wa terbouw. Het bedrijf staat in Zeeland - en. ver daarbuiten - bekend als een expert als het gaat om werkzaamheden op en rond het water. Drijvende aanlegsteigers, aftneer- kades, damwanden, enorme sluisdeuren, bruggen, zuiveringsinstallaties, het is maar een kleine greep uit de projecten waarmee het Hansweertse bedrijf zich bezighoudt. Veelal gaat het niet om standaardproducten. Zo is Van der Straaten ook betrokken bij de ontwikkeling van een getijdecentrale in de Oosterscheldekering. Een project waarvan het wiel nog niet is uitgevon den. „Maar dat is juist het leuke. Ik zie het als een uit daging om oplossingen te bedenken." Als projectleider is Dek bij veel zaken betrokken. Al lereerst heeft hij contact met de klant om te inventari seren wat diens wensen zijn. „Dan ga ik bekijken wat we allemaal nodig hebben om een project te realise ren. Ik ga de inkoop doen, ik maak de planning en een plan van aanpak." Ook op locatie is Dek vaak te vinden. „Ik heb dan overleg met de uitvoerder om te inventariseren hoe het project loopt en of alles volgens planning ver loopt. Mocht er vertraging zijn, dan kan ik nog bijstu ren om de boel in te halen. Ik kan besluiten om extra ploegen in te zetten of langere dagen te maken. Het is de kunst om in het begin goed op schema te blijven of zelfs in te lopen. Als je op het laatst vertraging op loopt, is het erg moeilijk om weer in te lopen." Dek werkt al 27 jaar bij Van der Straaten. Hij ervaart veel vrijheid in zijn werk. „Eigenlijk ben ik voor een stuk je mijn eigen baas. Natuurlijk wel binnen de grenzen van wat je hoort te doen en wat is afgesproken met de klant, maar ik ben bij zo veel zaken betrokken en mag zelf de oplossingen bedenken. Dat maakt het werk geen enkele dag saai." Ook de opdrachten bieden veel vrijheid anno 2012. „Vroeger kreeg je een bestek waarin alles tot het laat ste moertje en boutje beschreven stond. Nu zegt de klant: 'ik wil een brug hebben, dit zijn dehoofdafme- tingen en hij moet daar komen te liggen.' En dan mo gen wij het plan verder ontwikkelen. Dat is erg leuk. Het geeft mij de kans om er mijn inventiviteit in te steken, er mijn eigen draai aan te geven. Ik doe dus soms ook de calculatie, de sterkteberekeningen." De projectleider steekt zelfs bij tijd en wijlen de han den uit de mouwen op de werkvloer. „Ik vind dat als je bij een civiel technisch bedrijf op kantoor gaat wer ken, je eerst een paar jaar buiten moet werken, je eerst klei onder je schoenen moet hebben. In de prak tijk kom je er pas echt achter wat wel mogelijk is en wat niet. Die jongens van het beton bijvoorbeeld ver richten zwaar werk. Dan is het wel handig als je weet wat je van die mensen kunt verlangen en vragen. Ik weet wat voor werk ze doen en dus probeer ik een project op een zo'n ergonomische manier te laten uit voeren. Meelopen op de werkvloer is een stukje basis waar je in je verdere carrière nog veel plezier van zult hebben." Eric Dek (I) is projectleider civiele techniek bij Van der Straaten Aannemingsmaatschappij in Hansweert. foto Willem Mieras H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50